alkoholicari u porodici
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: alkoholicari u porodici

Obećava
    Učlanjen
    12.07.2006.
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano alkoholicari u porodici

Kako im pomoci?

Koliko znate osoba koje su uspele da se izlece i ostanu izlecene od alkoholoiczma?

Koliku je ulogu tu odigrala porodica?

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: alkoholicari u porodici

Znam nekoliko osoba koje su se izlecile od alkoholizma. Svi su postali nevidjeni davezi. Dok su bili pijani, bar su ponekad imali briljantne fazone.

Aktivan član zorab (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2003.
    Reputaciona moć
    65

Mozda je pomalo cudno ali u svakoj kategoriji ljudi sa kojima imam dodir (rodjaci, prijatelji, poznanici) znam izlecenog alkoholicara. Valjda je bilo "in" da obrazovani, kreativni i zanimljivi ljudi piju. Kazem izlecenih jer su prosli kroz tretman, neki i bolnicki. Jedni su, pijuci, bili uspravni (doslovno), tihi i dostojanstveni (koliko se dalo). A drugi su se prosto srozavali. Sa stolice, sa stepenica... Uglavnom su funkcionisali u zatvorenom kolu : mnogo radili da se ne primeti da piju i mnogo pili da bi imali "gorivo" za sve svoje obaveze. Neke istrajne zene su ostajale sa njima, druge su odlazile.
    Najvaznije je da su stvarno izleceni..

Zainteresovan član maksily (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2005.
    Reputaciona moć
    47

E to je mnogo gadno, ja znam jednu porodicu gde su svi isli da se lece, a ne samo alhos. Svi oni porlaze kroz raznorazne tretmane i mukotrpno je. S druge strane, prvenstveno tu osobu moras da nagovoris na lecenje jer u vecini slucajeve nece da priznaju da piju. A taj covek je konkretno postrojavao zenu i decu u pola noci i terao ih da marsiraju po kuci i slicne gluposti( bio je neki cin u vojsci). Da ne pricam da su bar jednom mesecnos vi bili modri, lecenje je trajalo 3 god, a sad cirka vodu i prica kad sam ja bio... stvarno smor!

Početnik
    Učlanjen
    13.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Najbitnije je ubediti alkoholicara da ide na lecenje! Ako to ne mozes, ti onda potrazi pomoc psihijatra, on ti sigurno moze pomoci nekim savetom ili ga cak moze pozvati na razgovor, (ako ti je clan porodice). Alkoholizam se leci, znaci samo je potrebno alkoholicara naterati na to!
    I da naravno bitna je podrska porodice!

Slične teme

1. Teme su kao pića, forumaši su kao alkoholičari...
    Autor Dlakava_Strvina u forumu Muškarci
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 26.11.2005., 19:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •