GUZVA

Autobus 88

Primećen član
Banovan
Poruka
634
Ponekad kada idem ovim sada vec ne tako velikim prljavim gradom desava mi se da primetim nenormalne guzve na sve strane. Neznam bas sta se tacno desava ali cini mi se da ovaj grad postaje previse tesan za sve nas koji zivimo u njemu. Nekada se znalo kada su autobusi puni a kada prazni. Danas su prepuni u svako doba dana. spic je uvek u toku dana. krkljanci su svuda. ulice su previse uzane, parkinzi su suvise mali, u knezu se sada stalno sudaram sa pesacima, na adi je mravinjak od ljudi, nemoze covek de peskir da nabije u onoj gomili. redovi po prodavnicama, bankama, postama... Ovde ima ljudi kud god se okrenes. Sad vise ne mogu ni da pisam a da mi neko ne prolazi iza ledja. Odakle odjednom toliki narod ovde.

Beogradu preti kolaps od prenaseljenosti. Kao zvezda kad pocne da se sazima zbog priliva prevelike mase u centar.
 
hihihihihi... A ŠTO KOJI MOJ PIŠAŠ NA ULICI? :mrgreen:

Msilim da je zvaničan stav MUP-a u Ljermontovljevoj sličan...bar prošle godine u junu je bio istovetan!

Brate, samo novi mostovi i obilaznica oko Bgd - to rešava stvar. Planirano je 400 miliona € za prvu fazu realizacije u 2006. i 2007. godini... (od ukupno, kako reče Dinkić, milijardu € za sve to...)


Ja izbegavam špic 8) Idem na posao u 1o h, vraćam se oko 20 h :)
 
Ma da guzva u gradu je od penzionera.Ne lupaj.
Guzva je od nenormalnog broja stanovnistva koje se doselilo u BG u zadnjih 15god.
1.Prvo izbeglice koje kad su bezale iz raznih sela nije im padalo na pamet nista drugo osim BG.Kao da su odrasli u Becu ili sl a ne u nekim selendrama po Bosni itd.
2.Standardno crnogorci koji sa planina dolaze ovamo da se bave kriminalom ili da se ubace na neku ok sljaku jer naravno imaju vezu i sl.
3.Gomila iz centralnog dela Srbije i Kosova kojima je jedini cilj da dodju u BG jer ovde kao cveta cvece.
 
aaa.....a nije gužva zbog nerešene saobraćajne infrastrukture? :roll: Nije zato što nema dovoljno garaža, mostova, obilaznica, metroa.....nego baš ljudi krivi što tu žive, rade i plaćaju porez :?

Vama je svaka tema podobna za hejt :idea: Kao da se grad ne pravi po meri ljudi koji u njemu žive, nego obrnuto! Ljudi se uklapaju u zgrade i asfalt....yebote, valjda treba da niču zgrade, stanovi, lokali, shopping malls, cinemaplexi i ostalo - prema potrebama stanovnika i za njih? A potrebe su sve veće i različitije :D
...i hvala investitorima, gradi se, i tek će da se gradi sve u 16 :D .....ne kapiram tu avlijanersku frustraciju "dođošima" .....nikad nisam razumela šta u tome nalazite, kakvu psihološku dobit. Šićardžijska perspektiva, ali totalno. Gde vam je Big Picture? :)
 
saobracajna infrastruktura je u centru resena katastrofalno...a nije ni cudo, jer je centar projektovan pre 100 godina, i malo je ko tad mislio da ce beogradom ici ovoiki broj automobila...
a opet, na novom beogradu UGLAVNOM nije guzva u saobracaju, ulice velike, siroke, divota...ne racunajuci spiceve kada se zacepi gazela pa bude kolona od 3 kilometra....doduse to je i posledica rusenje onog mosta na obilaznici....
 
Obersturmfuehrer:
saobracajna infrastruktura je u centru resena katastrofalno...a nije ni cudo, jer je centar projektovan pre 100 godina, i malo je ko tad mislio da ce beogradom ici ovoiki broj automobila...
.
A za razliku od pravih metropola u BGD-u se sve svelo na Terazije i 4-5 km u krugu Tarazija.Sve se nabija u centar i bitno je biti sto blize centru.Cak se gleda da se i svaka zelena povrsina pretvori u zgradu.Nema nikakvog sirenja grada.A zamisli da je ovde veci standard.Da svako moze da kupi i vozi kola? Pa to bi bila katastrofa.U principu ovo je grad za maximum milion i po stanovnika.
 
Betty:
Šićardžijska perspektiva, ali totalno. Gde vam je Big Picture? :)
Big Picture?
Pa Big Picture ti je da sve vise ljudi iz unutrasnjosti hrli u BG,da ce tako vremenom u BGD biti vise stanovnika nego u ostatku Srbije zajedno.Kao da je BG neki obecani grad ,a razlika je jedino u tome sto je ovde za par hiljada dinara veca plata nego u unutrasnjosti ali je i zivot dosta skuplji.U centralnoj Srbiji sve vise ti je mesta koja ostaju gotovo pusta.Sve pare se izvlace iz unutrasnjosti i donose u BGD zbog cega su ljudi koji zele da ostanu tamo odakle su sve vise ogorceni na BGD.
 
So...više stanovnika, više prihoda u gradsku kasu :arrow: više zgrada, parkinga, šoping centara i posl. zona :arrow: više novih radnih mesta / više novih kompanija / više mogućnosti za napredovanje....

ili ipak nije tako? :)
 
Vise stanovnika = vise prihoda u gradsku kasu,zgrada,parkinga,soping centara,RADNIH MESTA...
Pa znas li ti sta lupendras.Pa onda ajde svi da se nakupimo u jedan grad i + da pocnemo da se razmnozavamo kao pacovi i ima da budemo svajcarska.
Devojko ljudi iz unutrasnjosti beze u BG jer misle da je ovde bolje(kao sto neki beze u inostranstvo jer je tamo bolje),e sad neki od tih imaju nekoga ovde pa i nadju posao preko veze a drugi rade bilo sta da bi preziveli i bili u BG.E posto je sve vise takvih koji dolaze ovde,a zemlja nam je teska beda,onda pored tebe Betty koja si na primer iz BG za neki bedni posao konkurise njih jos 5 koji su dosli iz unutrasnjosti recimo.Znaci tebi su sanse 5 puta manje da se zaposlis.Gazde, posto radne snage ima koliko hoces mogu da daju manje plate jer ako ti iz BG neces da mu radis za 15 000 din. ima ko hoce.I to ne da ce samo da mu radi za 15 000 vec ce taj gazda jos i da se i-z-d-r-k-a-v-a/sorry na izrazu/. Da je po toj tvojoj teoriji Kina bi bila ekonomski jaka kao 10 Amerika.
 
e torrente,ti si bre neka zeshca plachipichka
samo nesto kukash,smorio si.

jel' imas ti neki konkretan problem ili samo volish da cvilish?
ako imash IDI RESHI GA !!!!
a,ako nemash,zasto onda kukash koji moj?k'o neka pichkica.

ne razumem te sto uvek nalaze krivce za svoje neuspehe :?
ono... nesposoban si, FACE IT !!!!

smarash sa istom "prichom" u svakom postu na svakom topicu
to je taj sindrom "malog choveka".
 
Planeta je prenaseljena, Beograd je svet i ogledalo, malkoooo iskrivljeno, ali autentična slika svega lošepostojećeg.. Kome se ne sviđa neka ide u Porodicu bistrih potoka..prirUda, pčelice, pogača i med..
Prošle nedelje, drugar je bio u Ankari, grad ima 5 miliona stanovnika i tamo, rezeidente prevozi DOLMOS gradski prevoznik. Dobio sam kao suvenir jednu bus - igračku, plave je boje, izgleda kao moderna verzija Lejlanda, samo mnogo manji.. Nema autobuskih stanica, podigne se ruka i bus stane, isto tako se i izlazi iz istog. Ako se vozaču jede šiš-kebab, on stane ispred kafane...
Ljudi su, prema priči, ljubazni, patrijahalni, predusrestljivi, tamo nema porodice ispod troje dece.
Oni koji su bili u Beogradu, kažu da im se grad dopao, ali da je mnogo prljav, Ankara je čišta i sve nešto mislim...biće da nam prljavština nije ostala u nasleđe od Turaka..
 
Vidim da se vecina slaze sa tim da cemo doziveti kolaps. uveo bi ja parne i neparne dane kao nekad. :mrgreen:

Valjda je resenje da se vazniji objekti iz centra izmeste na novi BGD gde su ulice imaju vecu propusnu moc. Premestiti vladu srbije u CK jer kad im dolaze ovi iz inostranstva da ne zatvaraju ceo grad zbog nji. Sad imaju praznu palatu federacije pa nek prebace jos nesto i tamo. Da je sve u centru pokazuje cudan primer da su skoro svi bioskopi tamo. Evo kod mene na celu opstinu rakovicu sa svim svojim naseljima ne postoji ni jedan bioskop. kao ni za dobar deo cukarice. Prvi bioskop je tek na banovom brdu. u jednom kraju mora da postoji kompletna infrastruktura tako da ljudi izgube zelju da idu u centar. sve od bioskopa skola, bolnica, pijaci, soping centara crkvi i sl.
 
MASTERMIND:
e torrente,ti si bre neka zeshca plachipichka
samo nesto kukash,smorio si.

jel' imas ti neki konkretan problem ili samo volish da cvilish?
ako imash IDI RESHI GA !!!!
a,ako nemash,zasto onda kukash koji moj?k'o neka pichkica.

ne razumem te sto uvek nalaze krivce za svoje neuspehe :?
ono... nesposoban si, FACE IT !!!!

smarash sa istom "prichom" u svakom postu na svakom topicu
to je taj sindrom "malog choveka".
Bas naprotiv..zivim extra ,koliko se extra moze ziveti ovde.
Ali zato sto zivim ok nisam izgubio kontakt sa stvarnoscu kao neki jadnici koji ako imaju sve misle da je ovde med i mleko i ne vide nista osim sebe.
 
i u jevropi su gužve.po gradovima...
samo su ljudi lepo vaspitani,poštuju znakove...
druge učesnike u saobraćaju...
zanimljivo je da je sve manje semafora,a sve više kružnih tokkova...
sjajna stvar!!!
(nema ni sudara)
 
Na NBg je trebalo oko arene regulisati saobraćaj kružnim tokovima međutim i ova dva kružna toka, petlje iznad autoputa se računaju kao totalna nesreća... šta ćete... ne voli Srbin kružni tok.... vrti mu se u glavi...
 
torrente_bg:
Vise stanovnika = vise prihoda u gradsku kasu,zgrada,parkinga,soping centara,RADNIH MESTA...
Pa znas li ti sta lupendras.Pa onda ajde svi da se nakupimo u jedan grad i + da pocnemo da se razmnozavamo kao pacovi i ima da budemo svajcarska.
Devojko ljudi iz unutrasnjosti beze u BG jer misle da je ovde bolje(kao sto neki beze u inostranstvo jer je tamo bolje),e sad neki od tih imaju nekoga ovde pa i nadju posao preko veze a drugi rade bilo sta da bi preziveli i bili u BG.E posto je sve vise takvih koji dolaze ovde,a zemlja nam je teska beda,onda pored tebe Betty koja si na primer iz BG za neki bedni posao konkurise njih jos 5 koji su dosli iz unutrasnjosti recimo.Znaci tebi su sanse 5 puta manje da se zaposlis.Gazde, posto radne snage ima koliko hoces mogu da daju manje plate jer ako ti iz BG neces da mu radis za 15 000 din. ima ko hoce.I to ne da ce samo da mu radi za 15 000 vec ce taj gazda jos i da se i-z-d-r-k-a-v-a/sorry na izrazu/. Da je po toj tvojoj teoriji Kina bi bila ekonomski jaka kao 10 Amerika.

Ja razumem tu logiku, razumem i da je konkurencija veća kao i to da radnik koji je na sve spreman u stvari OBARA cenu rada....
ali pitam se da li iza ove spike stoji konkretan problem (govoriš kao čovek koji ne moćže da nađe posao) ili samo qqaš?
Jer, ako ne možeđ da nađeš posao, tu ti možda mogu pomoći savetom. Ali ako samo kukaš i propagiraš ovu logiku bez da si stvarno ugrožen tim ljudima iz unutrašnjosti - onda STVARNO imaš problem :?
Drugo je pitanje - kako to da konkurišete na ISTA radna mesta, ti i ti očajnici što bi radili i za 15.000? Kakav je to tip poslova . daj-šta-daš?
btw. ne može da se preživi sa 15.000 u Bgd pa sve i da taj iz unutrašnjosti ima sopstveni stan i ne plaća kiriju :idea: Ne razumem ko pristaje na tu cenu i kakav je to posao? To je puko preživljavanje...
 
Autobus 88:
Vidim da se vecina slaze sa tim da cemo doziveti kolaps. uveo bi ja parne i neparne dane kao nekad. :mrgreen:

Valjda je resenje da se vazniji objekti iz centra izmeste na novi BGD gde su ulice imaju vecu propusnu moc. Premestiti vladu srbije u CK jer kad im dolaze ovi iz inostranstva da ne zatvaraju ceo grad zbog nji. Sad imaju praznu palatu federacije pa nek prebace jos nesto i tamo. Da je sve u centru pokazuje cudan primer da su skoro svi bioskopi tamo. Evo kod mene na celu opstinu rakovicu sa svim svojim naseljima ne postoji ni jedan bioskop. kao ni za dobar deo cukarice. Prvi bioskop je tek na banovom brdu. u jednom kraju mora da postoji kompletna infrastruktura tako da ljudi izgube zelju da idu u centar. sve od bioskopa skola, bolnica, pijaci, soping centara crkvi i sl.


:shock: Tačno. Kod mene postojao nekad bioskop...sad su to zapišani zidovi s rupama :? Baš bih pogledala ponekad neki novi crtić TU umesto na dvd....ali ne može.
Zašto, zašto, zašto....nemamo pojma :D Ali u pravu si za SIV, pa tamo se ništa ne dešava a moglo bi...

London ima lepo rešen ulazak u centar...plati, pa uđi. I to je neka selekcija.
 
torrente_bg:
Bas naprotiv..zivim extra ,koliko se extra moze ziveti ovde.
Ali zato sto zivim ok nisam izgubio kontakt sa stvarnoscu kao neki jadnici koji ako imaju sve misle da je ovde med i mleko i ne vide nista osim sebe.


a jel ondaK u tvojoj okolini ima ljudi kojima "ovi iz unutrašnjosti" otimaju posao? :? Jednostavno mi je teško da poverujem da je kod tebe sve ok, a da je qqnjava u stvari rad na opštem dobru :shock: Znači, nije tvoje iskustvo, ali nekog tvog? :)
 
Betty:
a jel ondaK u tvojoj okolini ima ljudi kojima "ovi iz unutrašnjosti" otimaju posao? :? Jednostavno mi je teško da poverujem da je kod tebe sve ok, a da je qqnjava u stvari rad na opštem dobru :shock: Znači, nije tvoje iskustvo, ali nekog tvog? :)
Kod mene je sve ok jel hvala bogu ne radim za nikoga vec sam sam svoj gazda.
A ne znam zasto ono sto sam ja izneo smatras kuknjavom kad tu kuknjave nema, vec sam samo izneo stanje kakvo jeste.Gledaj malo bolje oko sebe pa ces ga i ti videti.
Kao kad bi rekao da se u Srbiji jadno zivi (sto je cinjenica) i sad bi ti to okarakterisala kao da ja kukam.
 

Back
Top