Los Angeles

Jao, bas super sto si napravio/la temu LA, ja sam bas trazila nekog odatle...jer ja bi trebalo da dodjem na jesen da studiram u Los Angeles-u, nadam se da cu dobiti vizu, trenutno radim na prikupljanju dokumenata...
Inace, jesi ti musko ili zensko i otkad zivis u LA? Kako je tamo, kakav je zivot, jesi sa porodicom ili sam/a? Izvini sto sam mozda indiskretna ali bas me sve zanima..a i bilo bi lepo da tamo znam nekog naseg :)
Pozzzz
 
Σ:
Pa ima nas ovde... ali ne puno kao na istocnoj obali.

Veruj mi brate ne zelis da dodjes na istocnu obalu. Ja sam proteklu sedmicu proveo na zapadnoj obali (Wyoming, Utah, Idaho, Nevada), to je bila najbolja sedmica u mom zivotu u poslednje 4 godine.

I evo me sad opet u Wisconsinu, tugujem.

Inace, kad zavrsim skolu i dobijem bachelor degree planiram preseliti negde na zapad.
 
Stvarno? Vise ti se svidja zapadna obala Charger-u? Posto ja sam oduvek imala tu sumnju gde je bolje - istocno ili zapadno, iako sam se odlucila da pokusam da odem na zapadnu... to je cisto bilo nagadjanje, nisam sigurna da li sam pogresila...videcemo kad odem daj Boze hehe :)
Kako ti je bilo na putu, citala sam i onu drugu temu gde si pomenuo i da ides u Las Vegas! Jesi bio, kako je???
E pa super, ti kad zavrsis lepo dodji u LA, a ja cu nadam se vec biti tamo pa se lepo sretnemo hehehe ;)
 
Sudeci po onom sto sam ja video - na istocnoj obali imas daleko bolje uslove za zivot. Posla ima vise, lakse se snaci, jednostavno imas vise izbora.

Medjutim, ja sam pre ziveo na zapadnoj obali (Idaho) i to mi je ostalo u lepom secanju. Nevolim ogromne gradove vec mi se svidjaju mali gradici. Na primer, grad u Idahu gde sam ziveo imao svega 35,000 stanovnika.

Put je protekao odlicno, Las Vegas ko Las Vegas, ali najvise volim sto sam 2 dana proveo u tom gradicu u Idahu gde sam nekada ziveo. 2 najbolja dana mog zivota u poslednje 4 godine. Bilo je super videti staro drustvo posle 4 godine, osobe sa kojima sam nekada u high school isao i druzio se.
 
68Charger440:
Veruj mi brate ne zelis da dodjes na istocnu obalu. Ja sam proteklu sedmicu proveo na zapadnoj obali (Wyoming, Utah, Idaho, Nevada), to je bila najbolja sedmica u mom zivotu u poslednje 4 godine.

I evo me sad opet u Wisconsinu, tugujem.

Inace, kad zavrsim skolu i dobijem bachelor degree planiram preseliti negde na zapad.


Pa znam.. Nisam rekao da zelim da idem na istocnu obalu :)

Rekao sam da nas ovde na zapadnoj nema kao na istocnoj.. Da nas ima malo vise, bilo bi fenomenalno...
Ne bi' ti ja menjao south californiju ni za kakve pare na svetu. ;)
 
S obzirom da sam vec pomenula da treba da studiram od jeseni u LA, posto moj college nema studentski dom, trebace mi i soba-ili eventualno neki mali stancic za iznajmljivanje...da li ima neko od vas koji zive tamo a hoce da pomognu? Ja stvarno ne znam vise kako da trazim, obidjoh ceo internet trazeci, ali jednostavno tamo se nude samo neki luksuzni stanovi od 2000$ mesecno i vise! Ja nisam bas u najboljoj finansijskoj situaciji, tako da bih eventualno neku sobu do 500$. Ili najbolje bi bilo ako ima neka nasa porodica koja bi mi dala sobu u svojoj kuci(i naplatila logicno, ne trazim milost :) ) ili mozda bih cuvala decu u zamenu za sobu...??? Da li mozda ima neko ko bi mogao da mi pomogne??
Hvala unapred i pozzzz svima!!
 
E ovo je bilo slatko, majke mi hehehe :)) - " Valjda mu je ostao neki sobicak" Pa znas sta, s obzirom da je pre nekoliko dana tek tako izvadio iz dzepa !!!10000 evra!!! i dao nekom coveku ovde u Srbiji koji mu je kao trazio za dete, itekako ima sobicaka i kuca na pretek!! :) Mada ga je taj covek slagao, ali to sad nije bitno... Znam da Snezana i Vlade Divac zive u L.A.-u i pomisljala sam ja da se javim njijma, ali kako covece doci do njih?? Ipak nisu oni bilo ko...
Ma ok, to je sve sto ti mozes, hvala u svakom slucaju, veruj mi da sam i ja prvo na njega pomislila ali... ne znam sta da uradim... valjda ima ovde na forumu jos neko iz Los Andjelesa, nisu valjda svi Srbi u Chicagu? :) Pozz
 
Pa nisu svi serbi u Chicagu...ima ih i u Milwaukee-ju..ihihihihihihihi..zao mi je honey,volela bih da ti pomognem malo vise ali ja se selim u okolinu San Francisca,6h od LA....Tako da mene zanima imali iko da je maybe...bar u Oakland-u ako ne SF?

Kad dodjem malo do Santa Monice,javicu ti se..
I da veciti rat koja je obala jaca...zar je vazno,samo da se ne patimo u majci Serbiji!
 
Ima.Imam neku familiju tamo.A ta ista familija je bila host za jednog Milosa iz tvog kraja,koji je isto sada student itd itd...prvo mi je sinulo da imas neke veze s njim onako bez veze...neznam ni ja zasto..znam da on visi po chatovima pa sam zbog toga "prozvala" Milwaukee i Chicago..totalno neobavezno
 
Hocu sigurno,mada sam malo kretenasta po pitanju toga,jer bam bila u SF-u par puta i kao nije mi se nesto svidelo..posle dozivljaja New Yorka tesko da ce mi se sporost SF-a svideti,jer sam uzasno brza po prirodi pa sam se nasla u NY..Generalno,mislim da ne bi trebalo da filozofiram,bitno je da sam se dokopala USA..hvala na podrsci
 
Da budem iskren, meni se licno ne svidja ni NY ni SF jer su previse veliki. Tu se zivot previse brzo odvija, nije to za mene. Chicago mi se svidja kako izgleda, ali isto nikad nebi ziveo u njemu.
 
Povezana sam sa dosta ljudi koji su dosli kao ja i rastrkani su po celoj USA,pa sada zumiram sve utiske.Ja volim velike gradove i mrzim male u kojima se svi poznaju i nista ne mozes da uradis a da to komsija vec nije cuo.Gusi me nedostatak privatnosti i prostora.Nisam ni ja rekla da odlazim u centar San Fr. ili da zivim na Manhattnu,zelim samo da budem dovoljno blizu i dovoljno daleko.Shvatas me?Hocu da pobegnem od Da-Komsiji-Crkne -Krava filozofije.
 
Pa ja sam ziveo u gradicu u Idahu od 35,000 stanovnika. U 3 godine koliko sam ziveo tamo nisam znao prvog komsiju.
Jeste da se po gradu odmah znalo cim se nasem coveku nesto desi, ali od Amerikanaca sam imao potpunu privatnost.

Zato, nikad vise medju nase.
 
To je za sigurno,nasi su uvek neka bagra..Zabavljam se gledajuci nas pobozni narod koji ide u crkvu
za pocetak da prekrsi sve bozije zapovesti kao ne preteravaj u jelu i picu ili ne pozeli nista sto je tudje,a o tome voli bliznjeg svoga da ni ne pricam...tetke ako ne pretresu svaki dogadjaj dzabe su se skupile
Biti normalan je u domenu naucne fantastike!
Zamara me sva ta malodusnost i licemerje..


Boze ,baci ciglu i budi precizan!
 
Meni u srbiji nije lose ali bi mozda voleo da dodjem u USA.Koji je nacin da li postoji uopste i kakav je REALNO zivot tu?Zavrsio sam srednju skolu-gradjevina, ne radim nisam ozenjen ali imam neke poslice od kojih zivim ok.Kako do USA?
I ako moze neko da mi opise malo zivot u americi ili nacin zivota u americi
Hvala
 
Frank Black - Los Angeles

I met a man
He was a good man
Sailing and shoring
Dancing the beta can-can
Making me foreign
Oh yeah

I want to live in los angeles
Not the one in los angeles
No, not the one in south california
The got one in south patagonia

I want to live in los angeles
Not the one in los angeles
They got a bunch down in moleville
They got a bunch more still

I want to live in los angeles
Not the one is los angeles
They got one in twenty-five two five
Works just like a beehive

I want to live in los angeles
Not the one in los angeles
Counting helicopters on a saturday night
The symphony of the fair light

I hear them saying los angeles
In all the black and white movies
And if you think they star-spangled us
How come we say los angeleez?

Ill wait in los angeles
Ill wait in the pouring sun
No way
For not anyone
No way

I met a man
He was a good man
Sailing and shoring
He got a betatron, man
Talking that foreign
Oh yeah

Ill wait in los angeles
Ill wait in the pouring sun
No way
For not anyone
No way

dobra stara vremena, a? :D
 
Doors - L.A. Woman

Well, I just got into town about an hour ago
Took a look around, see which way the wind blow
Where the little girls in their hollywood bungalows
Are you a lucky little lady in the city of light
Or just another lost angel...city of night
City of night, city of night, city of night, woo, c’mon
L.a. woman, l.a. woman
L.a. woman sunday afternoon x3
Drive through your suburbs
Into your blues, into your blues, yeah
Into your blue-blue blues
Into your blues, ohh, yeah
I see your hair is burnin’
Hills are filled with fire
If they say I never loved you
You know they are a liar
Drivin’ down your freeways
Midnight alleys roam
Cops in cars, the topless bars
Never saw a woman...
So alone, so alone x2
Motel money murder madness
Let’s change the mood from glad to sadness
Mr. mojo risin’, mr. mojo risin’ x2
Got to keep on risin’
Mr. mojo risin’, mr. mojo risin’
Mojo risin’, gotta mojo risin’
Mr. mojo risin’, gotta keep on risin’
Risin’, risin’
Gone risin’, risin’
I’m gone risin’, risin’
I gotta risin’, risin’
Well, risin’, risin’
I gotta, wooo, yeah, risin’
Woah, ohh yeah
Well, I just got into town about an hour ago
Took a look around, see which way the wind blow
Where the little girls in their hollywood bungalows
Are you a lucky little lady in the city of light
Or just another lost angel...city of night
City of night, city of night, city of night, woah, c’mon
L.a. woman, l.a. woman, l.a. woman, your my woman
Little l.a. woman, little l.a. woman
L.a. l.a. woman woman, l.a. woman c’mon

:D:D
 

Back
Top