STRES, EFEKTI I POSLEDICE I KAKO GA PREVAZICI

Jel ovaj smajli?

a234.gif
 
Ја признајем да имам проблем са ауторитетима и због тога сам у животу увек имала проблеме. Мораћу да набавим књигу ''Коју игру играш?'' Не знам зашто, али ме нервирају шефови или било који други надређени који свој положај злоупотребљавају да би некога кињили. Једноставно ми је тешко да прихватим да поштујем некога искључиво због титуле, ако то не заслужује својим осталим особинама. Другима то видим није проблем и увек некако прођу без непотребних сукоба које ја имам.Онда још и потреба да штитим оне које тај ''ауторитет'' кињи и онда сам у дефинитивном сукобу са ''ауторитетом''. Ево, чак не могу то да напишем без наводника. За мене је већи ауторитет чистачица која је добра, племенита, него неко на положају под обавезно дрчан, бескурпулозан...итд...
 
shaddow:
Da li igrate igre?

Da igram.
Svaki put kada nisam igrao, kada sam bio iskren, otvoren, kada sa cam i priznao svoje probleme olupalo mi se o glavu, ljudi su kod nas losi mnogo losi, jedva cekaju priliku da ugrizu, morate dobro da pazite kome se otvarate, prema kome ste iskreni. Kada na sve to dodate bezrazloznu patolosku ljubomoru pojedinaca koji ko kurjaci jedva cekaju da vas sjebu i diskredituju, ne bi li sebe uzgidli. Jednostavno iskrenost mi se mnogo lupala o tintaru.
 
Shaddow - koju igru igras, volela bi da to prebacis na PSIHIJATRIJU.

Prolece: sto se tice stresa koji u tebi izaziva sukob sa autoritetom....nisam sigurna iz onog sto pises da ti imas problem sa autoritetom nego sa hijerarhijom autoritarnih likova. Nije isto.
To delom moze biti i temperamentalna stvar (zasto bas ti reagujes a drugi nemaju toliki problem) ali mozda moze biti i nezrelost, impulsivnost i slabi mehanizmi zastite (sto nista nije pezorativno, nemoj sad ti molim te da skocis i da pocnes da grebes, ovo sve najcesce se nadje na psiholoskim testovima licnosti osoba koje sebe opisuju kao ti u vezi sa hijerarhijskim 'autoritetima' zbog MLADOSTI, NEISKUSTVA i EKSTOVERTNOSTI kao osnovne crte licnosti!)
 
P.s. Prolece - naravno postoji i treca varijanta: da se 'pecas' na igranje igara, i da ti to 'upali' fitilj. Mislim d ace ti se dopasti "Koju igru igras?" a mozda i vise od nje "Ja sam OK, ti si OK!". Transakciona analiza je sjajna stvar jer je jedna od retkih psihoterapijskih tehnika koja daje momentalne uvide, lako je shvatljiva 'obicnom' coveku, lako se primenjuje u svakodnevnoj situaciji u zivotu obicne, prosecne 'zdravo neuroticne' populacije.
Transakciona alanliza zapravo govori o suptilnoj umetnosti komunikacija i koliko je adekvatna komunikacija vazna za uspesno funkcionisanje u svakodnevnom zivotu. No, sve o TA i igranju igara Shaddow ce preneti na PSIHIJATRIJU pa koga bude vise interesovalo moze tamo da se ukljuci u diskusiju. Ovu temu cemo ostaviti za STRES. POzdrav!
 
u stvari, "Koju igru igraš" je napisano dozlaboga suvoparno + na način koji nema mnogo veze sa ni sa naukom ni sa popularnom...naukom.
Prvo zato jer skraćenica (sa nazivom igre) ima u svakom poglavlju minimum dve, a svaka sadrži po 5 slova, pa tako kad krenem da čitam " u tom slučaju šef može odigrati VŠSUZBV, ali ako je pametan beli će reći ŠĐŠSLK AKJjJ" - ja se, iskreno, smorim , jer vraćam stranicu da vdim šta koji **** znače ovi nizovi slova :)
UVID koji pruža ta knjiga mogao i da stan ei u 3 poglavlja (ali LEPO napisana) plus tebele :lol: Npr.
pošto sa rečima nisu vešti, mislim knjiga je napisana bez duše, ali totalno.
Umetnost komunikacije - to je za virtuoze ;)
Ljudima na ovoj temi za početak treba nešto instrospekcije i učenja, za početak, veštine komunikacije (koja ne ide bez veštine slušanja i posmatranja). Rečju: get a life.
Npr. Proleće sa svojim autoritetima....koliko bwe ti imaš godina? Ako te smaraju ti autoritarci, menjaj društvo! Ni ja ne voilim rigidne, neinvetnivne i pokvarene ljude ...:) Nea veze nakojoj su poziciji u hijerarhiji ;) I to ti je neka igra - robinhudisanje....staješ na stranu....i mojne klišea i panda psihologije.
 
Betty:
izbrisao Klik one strava sajtove :lol:
Optical Sweets beše, Natura :P
Ma nisam izbrisao.. Evo sada sam se zgranuo kada pogledah na temu i vidim nema mog blagotvornog posta. Mozda je neko od moderatora utripovao da je to reklama pa se okurazhio da mi bri$e postove stress mu njegov. Dodje$ da pomogne$ ljudima i eto $ta se desi. Gde je nestao moj post i ko ga je obrisao?
 
WithdrawnWater:
Reklamiranje sajtova na PP. Ja sam obrisala.
WW2 stidi se! Posle svog bezveze chata na temi napi$em najkonkretniju i najkorisniju mogucu stvar (vezanu za topic) do sada i ti je DVAPUT nemilosrdno obri$e$ ne dajuci ljudima $ansu da saznaju kako da se na jedini moguci nachin opuste uz pomoc kompjutera i specijalizovanog softwarea protiv stresa. Pobogu WW2?

Elem.. svi koji zele adrese sajtova softwarea koji pomazhu protiv stresa neka me ppuju
 
A jos jedan problem mi je sto se ne druzim ni sa kim. Da ne bude zabune, dugo sam ja analizirao sebe, i pokusavao da doznam sta ja to radim drugima pa da nisam dobar, i mogu vam reci nista. Sta god je nekome trebalo tu sam bio, ali za izlaske, lov na ribe, kad se ide da se nadje nesto za seks za to nikad nisam postojao niti postojim, ali sam zato svakome najbolji drug kad nekome nesto zatreba. Naravno cim se zavrsi usluga niko vise ne postoji.
Sada sam malo okrenuo list, pa kazem i NE. E sada je gomila pocela da se naziva mojim ortacima, pazi cudna mi cuda, ortaci, koji ortaci, oni ortaci za koje ne postojim dok im nesto ne zatreba a onda ce da dodju i da mi glume najboljeg ortaka.

A da su ljubomorni jesu i znam na sta su ljubomorni.
 

Back
Top