Za neverovati!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.113
Zaboravih ovo da ispričam...
Moje kolege sa posla su išle na neku proslavu u Sloveniju. Naime, vlasnik je Slovenac i bio neki dan firme, šta li. Među gostima u nekom napucanom hotelu, na proslavi, kao gost je bio Oliver Dragojević. Dakle gost, ne kao izvođač, lični je prijatelj ovog našeg gazde, je l'... Čak mu je bio i menadžer nekada davno... Ali to nije bitno sad. Naravno, kako se veče razvijalo, opustili se svi, i naravno, Oliver je zamoljen da otpeva koju pesmu što je i uradio. Pet, šest pesama i to je to. Jedan od kolega, kada je Oliver završio, priđe njemu da mu uzme autogram, ovaj pristade bez pogovora. I pita ga moj kolega kada će da dođe u BG da gostuje, da napravi koncert. Sve što je izašlo iz Dragojevićevih usta su bile sledeće reči, ni slova više, ni manje:

JA NE PEVAM ZA SVINJE!

Ovaj u šoku! Prišli ostali, pitali šta se desilo... Umalo frka! Palo svakakvih reči, psovanja, umalo tuča... Posle par minuta svi gosti se razišli, iako je samo 10-ak njih bilo iz Srbije.

Pitam ja vas sad: koliko čovek treba da mrzi nekog, neki narod, zemlju da bi ovako odgovorio? Hajde ako misliš tako, onda se ne kaže, ne izgovara se. Ako ni zbog čega, pa kako se nije plašio da će ga ovaj opizditi, pomeriti mu vilicu, pa da nikad više ne progovori, a ne da zapeva.
Ja nemam reči...
 
jomini:
Ovaj u šoku! Prišli ostali, pitali šta se desilo... Umalo frka! Palo svakakvih reči, psovanja, umalo tuča... Posle par minuta svi gosti se razišli, iako je samo 10-ak njih bilo iz Srbije.
Pitam ja vas sad: koliko čovek treba da mrzi nekog, neki narod, zemlju da bi ovako odgovorio? Hajde ako misliš tako, onda se ne kaže, ne izgovara se. Ako ni zbog čega, pa kako se nije plašio da će ga ovaj opizditi, pomeriti mu vilicu, pa da nikad više ne progovori, a ne da zapeva.
Ja nemam reči...

Koji je, ba, belaj i dje je ba zapelo (dr. Nele, TLN), dobri moj Jomini? Pa sta ste mislili, da nas vole? Ne bih da zvucim ni sovinisticki ni generalizatorski (jer nisu ni svi Hrvati nacisticka djubrad, nisu bili ni 1941-45) ali dobar deo je bas to; to je narod koji je napravio najstrasniju klanicu u pisanoj evropskoj istoriji, pa se jos i ne stidi te klanice, nego umanjuje brojke i obim svog zlocina, falsifikuje istoriju i izmislja svoj nepostojeci antifasizam (a tokom '90-ih je dovodio nacisticke zlocince u Hrvatsku i davao imena ulica koljacima iz Jasenovca). Gori mi je ovaj nas koji je startovao tu svinju sa pitanjem "kad ces u BG?". A ta ofucana p*zda (Oliver) od cijih ljanerskih zvukova ponekad ni kafu ne mogu na miru da popijem u nekoj - inace pristojnoj - basti, je njihov simbol. Koga boli *urac za drtavog Olivera? I sta ce taj oblik zivota, Oliver, u BG? I koji moj ga taj nas uopste i zove? Nek utanace pa da mu ovaj peva na terasi. *ebote, ponekad pomislim da bi se 95% Srba, BG-djana posebno, naslo u cudu kad bi im neko saopstio da je SFRJ nestala i da se vodio jedan krvavi rat (koji je stotine hiljada njihovih sunarodnika i doveo u BG kao izgnanike). Necu dalje u polemiku, sto miliona puta sam vec rekao svoj stav o tim temama, nego ovako ukratko, za kraj subotnje veceri.
 
_Milanche_:
koljemo a i jagnje je si video migud vise voli :-)

E, vidis kako dobro citas zene, bice od tebe... hm, sarmer (da budemo kulturni). Ovi krenuli sa sladoledom, Kontijem, Hajatom... a Milance toro, prase, jagnje... Bre, ima da napravite El Alamejn dok Migud ne dodje... Ne, stvarno, super bese ta fora s prasetom, i danas se setih u par navrata. Ajde, brate, palim, kasno mi vec, odo' na kuntanje, ziveo.
 
Sunchaser:
E, vidis kako dobro citas zene, bice od tebe... hm, sarmer (da budemo kulturni). Ovi krenuli sa sladoledom, Kontijem, Hajatom... a Milance toro, prase, jagnje... Bre, ima da napravite El Alamejn dok Migud ne dodje... Ne, stvarno, super bese ta fora s prasetom, i danas se setih u par navrata. Ajde, brate, palim, kasno mi vec, odo' na kuntanje, ziveo.

aj vidimo se :-)
 
sad sto se tice olivera i jomove priče... to je njegov stav i to davnasnji. sta vredi nekom sto je mozda dobar estradni umetnik ili bilo koji drugi, ako je gnjida od coveka. do dana danasnjeg on je taj svoj stav ponavljao na hiljade puta i ne treba se uzbuđivati. ali on je okoreli dalmoš a oni vole cesto da *****. ima i izreka ... ća pizdiš ko da si dalmatinac. prema tome slusajmo oliverove pesme i uzivajmo... a pizdu olivera... ma ko ga 'ebe.
 
jomini
Ja jedino sto mogu da kazem je da se, sto se tice (zadrtih) Hrvata a i ostalih antisrpskih spodoba - sve zna!
Jedino sto je Oliver imao hrabrosti tako nesto i da kaze...
Mene cudi sto ti ne zelis da govorimo o nekom ko se stavlja na nasu stranu iako je zbog toga anatemisan od svoje okoline, kao sto je npr. Pera... (kako ti to lepo zoves Handkea)... ;) ;)
 
Hrvatski seljober....ima takvih gomila na svim stranama.
A pre mu nije smetalo da peva o Titu,partizanima,bratstvu&jedinstvu,.......
Ako si neshto budi dosledan do kraja,a ne pichka koja se okrece kako vetar duva....patoloski nedostatak integriteta...od toga nam pate sva bivsha "bratja" kolektivno.
 
jomini:
Zaboravih ovo da ispričam...
Moje kolege sa posla su išle na neku proslavu u Sloveniju. Naime, vlasnik je Slovenac i bio neki dan firme, šta li. Među gostima u nekom napucanom hotelu, na proslavi, kao gost je bio Oliver Dragojević. Dakle gost, ne kao izvođač, lični je prijatelj ovog našeg gazde, je l'... Čak mu je bio i menadžer nekada davno... Ali to nije bitno sad. Naravno, kako se veče razvijalo, opustili se svi, i naravno, Oliver je zamoljen da otpeva koju pesmu što je i uradio. Pet, šest pesama i to je to. Jedan od kolega, kada je Oliver završio, priđe njemu da mu uzme autogram, ovaj pristade bez pogovora. I pita ga moj kolega kada će da dođe u BG da gostuje, da napravi koncert. Sve što je izašlo iz Dragojevićevih usta su bile sledeće reči, ni slova više, ni manje:

JA NE PEVAM ZA SVINJE!

Ovaj u šoku! Prišli ostali, pitali šta se desilo... Umalo frka! Palo svakakvih reči, psovanja, umalo tuča... Posle par minuta svi gosti se razišli, iako je samo 10-ak njih bilo iz Srbije.

Pitam ja vas sad: koliko čovek treba da mrzi nekog, neki narod, zemlju da bi ovako odgovorio? Hajde ako misliš tako, onda se ne kaže, ne izgovara se. Ako ni zbog čega, pa kako se nije plašio da će ga ovaj opizditi, pomeriti mu vilicu, pa da nikad više ne progovori, a ne da zapeva.
Ja nemam reči...

Dobro juro Kolumbo. Dragojevic sere protiv Srba vec 15 godina. Ako ne znas Kemal Monteno, Doris Dragojevic i Dino Merlin su ista bagra, pa ako kojim slucajem negdje naletis na njih iz principa napusti salu, dvoranu ili gdje si vec.
 
Što se ti Jomini čudiš? Svako ko s vremena na vreme pogleda neki od hrvatskih programa zna za Oliverov stav prema Srbima i Srbiji. Ovo što je rekao na toj privatnoj proslavi nije gotovo ništa u poređenju sa nekim izjavama koje je davao u različitim emisijama na hrt-u, novoj, rtl-u. Ono što mene fascinira jeste pljesak kojim publika, najčešće, proprati ovakve njegove bisere.
Dakle, Oliver samo javno govori ono što mnogi misle.
Najiskrenije, ma koliko mi se lično gadio zbog ovakvih stavova, sa druge strane, mogu da ga razumem. Odlučio je da ostane dosledan. Većina njegovih kolega (i ne samo kolega) sa obe strane, ponukani željom za više keša, ponašaju se po no onoj: prvo pljuješ, zatim ližeš.

Meni se sviđa doslednost. Pomirenje, oproštaj i zaborav ostavljam novim generacijama. Baš kao što Oliver neće da zna za Srbiju i ja sam sa karte obrisala Hrvatsku.
 
jomini:
JA NE PEVAM ZA SVINJE!

(Oliver Dragojevic)

Ovaj u šoku! Prišli ostali, pitali šta se desilo... Umalo frka! Palo svakakvih reči, psovanja, umalo tuča... Posle par minuta svi gosti se razišli, iako je samo 10-ak njih bilo iz Srbije.

Pitam ja vas sad: koliko čovek treba da mrzi nekog, neki narod, zemlju da bi ovako odgovorio? Hajde ako misliš tako, onda se ne kaže, ne izgovara se. Ako ni zbog čega, pa kako se nije plašio da će ga ovaj opizditi, pomeriti mu vilicu, pa da nikad više ne progovori, a ne da zapeva.
Ja nemam reči...

На неки начин и волим што су то доживели управо зато што велики број југоносталгичара уопште не верује да тако мисле и сви Хрвати и сви Словенци, као и сви из бивших СФРЈ република. Драгојевић је само био искрен. А ови други који јасно и гласно тако не кажу су притворни и лукави углавном због неке личне користи коју треба да остваре у Србији. Ја то знам. Одувек је тако било. Лично имам разних примера и пре распада велике државе.Ти људи су пуни мржње. А зашто, ја немам неки одговор. Можда тако у својој глави граде осећај
"самосвојности" и "државности", ко ће их знати...

Пре неки дан сличне речи сам чуо испред зграде просторија где су смештене римокатоличке опатице и то у сред Београда...и ту за мало да дође до обрачуна, али њихови фратри су се уплашили и утекли у своју кућу..... ЗА ТАКВУ ДРСКОСТ ОДГОВОРНИ СУ НАШИ ЈЕВРОПЕЈЦИ јер они предњаче у блаћењу сопственог народа, па зашто онда и други не би тако чинили.


Ја их, хвала Богу, не мрзим, само имам једно потпуно индиферентно осећање, бар овде у Бгд. - једноставно их не констатујем, према свима њима гајим тихи презир - јер знам шта ми мисле и не желим да се претварам да ми то није јасно,
а поготово не желим да гајим квази-пријатељства и квази-дружења када знам да
ту нема ни трунке искрености... треба градити коректан пословни или други однос али свакако - НА ДИСТАНЦИ !8-)
 
jomini:
Zaboravih ovo da ispričam...
Moje kolege sa posla su išle na neku proslavu u Sloveniju. Naime, vlasnik je Slovenac i bio neki dan firme, šta li. Među gostima u nekom napucanom hotelu, na proslavi, kao gost je bio Oliver Dragojević. Dakle gost, ne kao izvođač, lični je prijatelj ovog našeg gazde, je l'... Čak mu je bio i menadžer nekada davno... Ali to nije bitno sad. Naravno, kako se veče razvijalo, opustili se svi, i naravno, Oliver je zamoljen da otpeva koju pesmu što je i uradio. Pet, šest pesama i to je to. Jedan od kolega, kada je Oliver završio, priđe njemu da mu uzme autogram, ovaj pristade bez pogovora. I pita ga moj kolega kada će da dođe u BG da gostuje, da napravi koncert. Sve što je izašlo iz Dragojevićevih usta su bile sledeće reči, ni slova više, ni manje:

JA NE PEVAM ZA SVINJE!

Ovaj u šoku! Prišli ostali, pitali šta se desilo... Umalo frka! Palo svakakvih reči, psovanja, umalo tuča... Posle par minuta svi gosti se razišli, iako je samo 10-ak njih bilo iz Srbije.

Pitam ja vas sad: koliko čovek treba da mrzi nekog, neki narod, zemlju da bi ovako odgovorio? Hajde ako misliš tako, onda se ne kaže, ne izgovara se. Ako ni zbog čega, pa kako se nije plašio da će ga ovaj opizditi, pomeriti mu vilicu, pa da nikad više ne progovori, a ne da zapeva.
Ja nemam reči...

...Ima toga svugde. Posle sve ga sto se desavalo na Balkanu vecina nas su nacionalisti...JA licno,iako provela dobar deo zivota u ratu, ne zelim da se spustam na taj nivo. Jedan Oliver je niko i nista...ako je njemu neki gust da izjavi kako su Srbi Svinje...eh bas mu je zivot ispunjen i zabavan..
Sta se desilo sa civilizacijom.????
Znate dok sam bila klinka i ja sam ( navodno) mrzela sve one koji nisu "nasi"....eh onda sam odrasla, i ...ne vredi mrznja je za seljake, i neobrazovane malogradjane...
A srela sam dobrih ljudi razlicitih vera koji nikoga nisu mrzeli i koji su me postovali i voleli. kao i ja njih. S druge strane, srela sam mnogo Srba koji su takodje jako zaglupljeni i koji kao nekoga mrze...Ti nasi me najvise nerviraju, jer ja bih volela da mislim da to sto sam Srbin stvarno znaci nesto, i da se zbog toga razlikujemo od "ostalih"....ali ne svi smo mi isti, i na zalost na ovom svetu mnogo vise ima suga, gnjida, stoke...nego ljudi.
Danas zapravo dodjoh na ovaj forum da postavim novu temu NACIONALIZAM-interesovalo me je koliko ga ima tamo gde vi zivite i kako se nosite s time, da li ste i vi deo toga...?

NACIONALIZAM...to me mnogo pogadja, doneo mi je mnogo bola u zivotu, s toga odbijam da budem saucesnik u bilo kakvoj organizovanoj mrznji....

NACIONALIZAM-fascinira me. Po nekada provvedem vreme na netu trazeci sajtove nasih ljudi razlicitih vera koji zive svugde po svetu....Boze samo da vidite neke od Foruma na tim sajtovima, koja mrznja ....sta govore o Srbima...ili hrvatima, ili muslimanima....Boze jesu li to samo reci ili je covek zaista sposoban da oseca nesto tako destruktivno.

NACIONALIZAM- jednostavo ne mogu da to osecam....protiv moje inteligencije
 
eremita:
На неки начин и волим што су то доживели управо зато што велики број југоносталгичара уопште не верује да тако мисле и сви Хрвати и сви Словенци, као и сви из бивших СФРЈ република. Драгојевић је само био искрен. ...

Ја их, хвала Богу, не мрзим, само имам једно потпуно индиферентно осећање, бар овде у Бгд. - једноставно их не констатујем, према свима њима гајим тихи презир - јер знам шта ми мисле и не желим да се претварам да ми то није јасно,
а поготово не желим да гајим квази-пријатељства и квази-дружења када знам да
ту нема ни трунке искрености... треба градити коректан пословни или други однос али свакако - НА ДИСТАНЦИ !8-)

Ovo postaje ozbiljno :shock:

Sve češće smo nas dvoje saglasni ;)
 
Za veroveti lil ne, da bi neko tako odgovorio ogromnu mrznju mora da ima u sebi .Ja da bi napravio paralelu razmisljam gde ja to nebih pevao i .... ima mesta ali ne nebih tako odreagovao .Najpametniji je Zdravko Colic -nikad u politici nikad o politici .A ovaj je puko zato je tako i rekao!
 
Stalno bre, vucemo neke likove za rukav, stalno mi nesto lako zaboravljamo a oni jako dobro pamte. Vecito se bratimimo i prelazimo prvi preko tudjeg. Kada cemo se mi malo ukurciti, postaviti uslove i terati svinje iz dvorista? Njegov stav je njegov stav, koji je nas stav prema njemu? Kakav je stav likaa koji ga je pozvao u Bg? Sta ce Oliver uopste u Srbiji? Opet ce ga neko zvati u Srbiju, verujte u ovo.
 
Jel živa Tereza Kesovija?


Toliko prelipi priča pričat si zna,
tu san upoznala svit, a bila sam mala
i ne znam da l' san rekla ti fala,
za tajne ča san otkrila ja...


O, nono, nono, nono, dobri moj nono,
sve manje ljudi znan ća nalik su na te,
o, nono, nono, nono, dobri moj nono,
al' sriće o kojoj si priča i ljubavi za te
uvik znaj bit će u srcu mom.


Reka si, sićan se dobro i glasa tvog:
"Život je spleten od tuge i od veselja
i pamti, uvik puni smo želja,
al' malo se ostvari od tog"...
 
Ja sam nju baš voleo da slušam kada sam bio mali iako je pevala za Svinju.
I to baš ovu pesmu.
Tačnije obojica smo je voleli.

A većina hrvatskih glazbenika je najveću prodaju ploča i kazeta imala baš u Srbiji.
Čini mi se da je Oliver Dragojević imao koncert u Beogradu (1996 ili 97), tako da mislim da je ta priča iz slovenačke kafane izmišljena.

I Jugoton je bar održavao kvalitet dok je RTB držao monopol i imao očajne kasete i plitko štampane ploče. Da mogu i na CD-u bi zakinuli.
 
A vidi, moguće je i da ne peva za svakog pijanog gosta već samo za ugladjenu (platežnu) gospodu.
Eto, mene bi bilo sramota da ako recimo vidim Boru Djordjevića u kafani, da mu kažem - Ajd pevaj Boro.
Logično je da će reći - "Ne pevam za svinje"
Ljudi koji vam je?
 
Iron Lord:
A vidi, moguće je i da ne peva za svakog pijanog gosta već samo za ugladjenu (platežnu) gospodu.
Eto, mene bi bilo sramota da ako recimo vidim Boru Djordjevića u kafani, da mu kažem - Ajd pevaj Boro.
Logično je da će reći - "Ne pevam za svinje"
Ljudi koji vam je?

Зар не мислиш да си мало претерао, мислим У КВАЛИТЕТУ....ипак,
не мораш баш да будеш толико услужан... постаје отужно или само ТУЖНО без О !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top