Руски ловац 5 генерације (Са СЦ)

Alekasandar2

Iskusan
Poruka
5.546
калашњиков - 14. juli 2006. u 05.31 (*.co.yu)

iz Aromagazina br. 71,
tri dobre vesti:

Ruski lovac pete generacije spreman 2007. godine

Dana 17. januara 2006. godine ruska agencija „RIA Novosti” je objavila, da će, prema izjavi komandanta ruskog RV - Vladimira Mihailova, ruski borbeni avion pete generacije biti spreman 2007. godine. Prema istoj izjavi, radovi na avionu teku prema planu, iako je projekat suočen sa finansijskim problemima zbog alokacije dela sredstava iz budžeta na neke civilne avione. U svakom slučaju, razvoj novog aviona će zavisiti od vojnih i ekonomskih uslova. Mihailov je ujedno najavio, da će rusko RV tokom 2006. godine dobiti nove bombardere Su-34 i borbene helikoptere Mi-28. Takođe se očekuje, da će do kraja godine rusko RV dobiti i trenanžni avion JaK-130, kao i da će se nastaviti prijem modernizovanih aviona Su-27, Su-24 i Su-25. Uporedno s ovim programima, radi se i na modernizaciji aviona MiG-29 i MiG-31.

„Rostvertol” isporučuje Mi-28

Kompanija „Rostvertol” (bazirana u Rostovu na Donu) će tokom 2006. godine ruskom RV isporučiti prvu seriju od sedam borbenih helikoptera Mi-28N (nazvan „Night Hunter” ili „noćni lovac”). Inače, prvi let helikoptera Mi-28N je izvršen krajem decembra 2005. godine i oni će zameniti postojeću flotu poznatih Mi-24. Očekuje se, da će narednih godina „Rostvertol” proizvoditi najmanje 20-25 helikoptera Mi-28N godišnje, kako bi zadovoljio plan modernizacije ruskog RV, tako i potencijalne izvozne poslove za inostrane mušterije, kakve su Alžir, Indija i Kina. Procenjuje se, da će cena Mi-28N biti niža od američkog konkurenta AH-64D Apache.

S-400 na dužnosti 2006. godine

Prema ruskim izvorima iz sredine januara 2006. godine, jedan puk raketnog sistema zemlja-vazduh S-400 će u 2006. godini postati operativan u moskovskom regionu. Tokom 2005. godine su završene sve provere i testiranja sistema. Rusko RV planira, da prenaoruža svih 35 pukova PVO raketnim sistemom S-400 (NATO oznaka SA-20 Triumf). Kako je poznato, radi se o veoma savremenom raketnom sistemu, namenjenom za gađanje aviona, krstarećih raketa i balističkih raketa na daljinama do 400 km.
 
Alekasandar2:
калашњиков - 14. juli 2006. u 05.31 (*.co.yu)

S-400 na dužnosti 2006. godine

Prema ruskim izvorima iz sredine januara 2006. godine, jedan puk raketnog sistema zemlja-vazduh S-400 će u 2006. godini postati operativan u moskovskom regionu. Tokom 2005. godine su završene sve provere i testiranja sistema. Rusko RV planira, da prenaoruža svih 35 pukova PVO raketnim sistemom S-400 (NATO oznaka SA-20 Triumf). Kako je poznato, radi se o veoma savremenom raketnom sistemu, namenjenom za gađanje aviona, krstarećih raketa i balističkih raketa na daljinama do 400 km.
E sad da imamo kintu i pameti pa da pokupimo par baterija s-300 kad im vec ne trebaju :lol:
 
soviet general:
Ma ne treba nam lova. Kazahstan je poklonio S.koreji 40 MiG-21. Kakve pare... Treba samo da se nekom učepimo!

Mig 21.....molim vas :confused: Mi imamo viška Migova 21. Ne znamo šta ćemo sa njima, kao i većina zemalja istočnog bloka. Svi gledaju da ih se otarase. Ne isplati ih se dati ni u staro gvožđe. Da je sreće da već jednom odreše kesu, modernizuju ovih pet 29-ki što su nam ostale i daju pilotima goriva da imaju neki normalan nalet, i puna kapa...
 
ma mi smo jadni, zemlje iz naseg okruzenja se resavaju krsa koje imaju u svojim resursima tako sto ga poklanjaju, a to je bilo pre par godina... kome mi da poklonima t-55 ili mig-21 kojima si istekli resursi !?
evo primera, nemacka je svoje mig-ove 29 poklonika poljskoj po ceni od jednog evra po komadu... a mi nemamo para da remontujemo pet aviona!
sto se tice aviona mig-21 i njegovih modifikacija najdalje su otisli rumuni sa verzijom lanser, ali to je samo prelazno resenje, a izgleda da tolike modifikacije na prevazidjeoj letelici dovode i do padova sto se vec desilo pomenutim rumunima. Mozda je njabolje resenja kinesko, da se na osnovu mig-a 21 obrnutim inzinjeringom napravi avion
 
dejina81:
ma mi smo jadni, zemlje iz naseg okruzenja se resavaju krsa koje imaju u svojim resursima tako sto ga poklanjaju, a to je bilo pre par godina... kome mi da poklonima t-55 ili mig-21 kojima si istekli resursi !?
evo primera, nemacka je svoje mig-ove 29 poklonika poljskoj po ceni od jednog evra po komadu
da,a onda poljaci poklonili 4 mig 21 dvoseda.zanimljivo kako se svi mi volimo i poklanjamo naoruzanje koje nije ni za "beep" jedni drugima.sat ces.
 

Back
Top