Красић није прекршио пословник

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

untouchable

Ističe se
Banovan
Poruka
2.748
Из овога и из скоријих Коштуничиних реакција и изјава чини се да постају све очигледнији покушаји ДСС-а да се приближе Радикалима како би дошли у потицију да после избора формирају владајућу коалицију.


"Krasić nije prekršio Poslovnik"
15. jul 2006. | 10:48 | Izvor: B92
Beograd -- Skupština Srbije odlučila da poslanik SRS-a Zoran Krasić nije povredio Poslovnik uvredama Ivane Dulić-Marković.

Odluka je doneta juče, na završetku sednice koja je počela 5. juna. Poslanica Srpskog pokreta obnove Sanja Čeković kaže da su u trenutku glasanja o povredi Poslovnika, pokrenutog na predlog šefa Poslaničke grupe G17 plus Miloljuba Albijanića, bili prisutni predstavnici vladajuće koalicije. Glasanju nisu prisustvovali poslanici SRS, čiji je Krasić poslanik, i DS-a, koji duže ne učestvuje u radu Skupštine.

"Za povredu Poslovnika izjasnili su se poslanici G17 plus i SPO-a. Svi ostali poslanici vladajuće koalicije glasali su protiv. SPO je glasao principijelno, mi smatramo, i tada i sada, da je Poslovnik povređen, i da niko tako ne može da se ophodi u Skupštini. To nije prvi put, prema tome smo uvek kritični, i zato je naš glas bio takav", rekla je Sanja Čeković.

Član Predsedništva G17 plus Čedomir Antić za B92 kaže da je odluka Skupštine skandalozna. "To pokazuje koliko u našem društvu još nije sazrelo uverenje da postoje trenuci kada se delimo na ljude i neljude", kaže Antić i dodaje kako njegova stranka očekuje da se državni tužilac što pre izjasni o njihovom predlogu inicijative za zabranu Srpske radikalne stranke. Antić kaže kako se G17 plus nada podršci koalicionih partnera i DS-a pri predlaganju promene Zakona o strankama.

Posle incidenta u Skupštini Srbije, koji su mnoge relevantne institucije ocenile kao govor mržnje, G17 plus je pokrenula inicijativu za zabranu SRS-a, a prikupljeno je oko 100.000 potpisa građana.
 
Па наравно да није. После Красићеве изјаве, прије него што сам је чуо, помислио сам да је поменути посланик некога убио, јер је хајка била невиђена. Када сам чуо изјаву нисам мога, а да се не насмијем ономе што је изречено, јер је било очигледно да ту ничега увредљивог није било, а камоли нечега што би се могло окарактеристаи као фашизам и шовинизам.

Ту је очигледно проблем код оних који злонамјерно тумаче изјаву!
 
Da, nije prekršio poslovnik. I ovde ne bi bio prekršen Pravilnik kada bi neko za nekog napisao da zna šta je nečija majka radila 9 meseci pre njegovog rođenja, pa još da to spomene pred svima i tako par puta...
''Hej, pa ja zna šta je tvoja mama radila kada si začet. Znaš one je raširila noge, ili kleknula... Možda je kleknula i pre toga...''
Ovo je samo primer kako Pravilnik nije prekršen, uz to je rečena i istina. Dakle, niko se ne bi ljutio ili uvredio za da mu se ovako nešto kaže??? Ista stvar se desila i u primeru sa ove teme i na primerima kada se mnogi od vas brane izjavom ''što, pa to je istina''.
Dakle, pre Pravilnika zdrav razum i logika, a najpre da nikoga ne pravimo ludim na taj način. U očima par normalnih ovde neko takav ispada bedan i smešan. Možda mu to nije bitno, ali meni jeste jer se ovakvim stvarima narušava ugled Foruma.
 
eremita:
Ти у сваком посту имаш бар једну увреди, не можеш да оманеш......

али важно је да они које ти подржаваш нису багра..... него све сам ЦВЕЋКЕ

smeta ti što mislim da su radikali i presveti voja bagra? duboko sam potresen zbog toga. :lol:

nego, imam utisak da se mnogo nerviraš u poslednje vreme. tejk it isi...
 
Iron Lord:
Ja bih se zabrinuo jer ako je svako potpisao u ime svoje porodice onda to može lako biti i 400.000 a odatle kada krene...

Ви се изгледа бавите некаквим нагађањима у стилу ШББКББ. Откуд вам подаци на основу којих закључујете да је само по једна особа из породице гласала? Није згорег мало размислите пре него што се изнесе нека тврдња.

Даље, које су то "релевантне институције"?
Такође, сам Б92 је јавио да је Г17 скупила 70.000 потписа (које чак нису показали и презентовали: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=07&dd=05&nav_category=11&nav_id=203674&fs=1), тако да је интересантно то заокруживање на 100.000 хахахахахахаххахахаа
 
untouchable:
Ви се изгледа бавите некаквим нагађањима у стилу ШББКББ. Откуд вам подаци на основу којих закључујете да је само по једна особа из породице гласала? Није згорег мало размислите пре него што се изнесе нека тврдња.

Даље, које су то "релевантне институције"?
Такође, сам Б92 је јавио да је Г17 скупила 70.000 потписа (које чак нису показали и презентовали: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=07&dd=05&nav_category=11&nav_id=203674&fs=1), тако да је интересантно то заокруживање на 100.000 хахахахахахаххахахаа

Vidite, poslužio sam se Vašim stilom.
Da se i Vi malo nasmejete.
Ne samo da se ljutite.

Inače, vidim da posećujete B92 a kažete da ih ne podnosite...
Lepo...
Beše da ne podnosite i onu izvesnu socijalnu strukturu ljudskog soja?
Mislim... pitam... šta znam...
Ljudi jedno pišu a drugo rade, ne mora da znači... nagadjam..
 
Duh Sekire:
Па знаш како... кад мој некадашњи другар форумски за премијера кога сматрам за најмање зло користи чедоидно-фашистички израз "багра" онда и нема шта да додајем...

zeznuo si se, nit' imam veze sa jovanovićem, a najmanje sa fašistima. kao što rekoh, moje pravo je da mislim da je voja bagra, je l'? ne znam što te to toliko potresa...
 
jomini:
Što puta 4? Misliš da bi se neki potpisali 4 puta? :shock:

*******************************************************************************************************
Original postavio Iron Lord
Ja bih se zabrinuo jer ako je svako potpisao u ime svoje porodice onda to može lako biti i 400.000 a odatle kada krene...
*******************************************************************************************************

Ма не само примењујем Ајронову математику, математику такозваног породичног множења... :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top