PREDSEDNIK TADIC POTKOPAVA SRPSKE NAPORE ZA KOSOVO

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
"PREDSEDNIK TADIC POTKOPAVA SRPSKE NAPORE ZA KOSOVO - SRPSKO NACIONALNO VECE
Tekst izvetaja radija Kontakt Plus, 14. jul

[Spiker] Nekoliko desetina izjava srpskog predsednika Borisa Tadica, koje se odnose na sudbinu Kosova [Kosovo i Metohija] ne mogu biti formulisane ni jednim drugim terminom vec kao neprihvatljivo ponasanje koje podriva napore srpske drzave da zadrzi svoju juznu pokrajinu, kaze se u izjavi koju je nasem radiju predalo Srpsko Nacionalno Vece [SNV] za severni Kosmet (Milan Ivanovic) i Srpsko Nacionalno Vece za Kosovo i Metohiju.

To je bilo ocigledno za vreme skorasnjeg javnog intervjua na RTS kada je predsednik Tadic rekao da je Kosovo izgubljeno za Srbiju, sto je bilo objavljeno od svih vodecih americkih medija i to tacno u vreme posete srpskog premijera Vojislava Kostunice SAD-u.

Saopstenje Srpskog Nacionalnog Veca naglasava da takve izjave predsednika Tadica nece pomoci nasoj delegaciji da uspesno zastupa stavove nase drzave o Kosmetu u Vasingtonu i Njujorku. A sto se tice Tadicevog stava da su njegovi prethodnici glavni krivci za sudbinu Kosova kao i o odgovornosti sadasnjih drzavnika, kako se navodi u saopstenju, istorija ce najbolje suditi o tome.
.............

Izvor: Kontakt Plus, Kosovska Mitrovica, 14:00, 14. jul 06."



Dragi moji forumasi, samo da znate da mi je ovo PRVA (jubilarna!) tema. :)
Eto sta je na mene ostavilo utisak, (cak sam se potrudila i da prevedem!) i sad bih volela da cujem kakav utisak to na vas ostavlja :)

Ako nekog zanima, i sajt:

http://kosovareport.blogspot.com/2006/07/president-tadic-undermining-serbias.html#comments
 
Ma ,citam danas o "ostrom tonu Kostunice" u vezi Kosova............

Kaze, Amer.......nama su vasi stavovi poznati, a to sto vicete, ne mora da znaci da vas nismo culi....

Kazu da je siguran signal za resenje Kosovskog pitanja, to sto Bushu nije na pamet palo da se smara
sa Kostunjavim oko te teme..........igrao golf, na ranchu
 
_Milanche_:
ma niko tu nista posebno ne radi a ruku na srce i ne moze...
Sreca nasa da ne moze Milan St.Protic koji je izjavio :"Ako svi kazu da nece da potpisu nezavisno Kosovo, evo ja cu da stavim svoj potpis"!
Kritike i osude stigle su i od opozicije i pozicije (ne znam sta je na takvu izjavu rekao Boris Tadic) a Marko Jaksic je (povodom Proticeve "velikodusnosti") izjavio: "To sto je Protic rekao, srpska istorija od Nemanjica pa naovamo, nije zabelezila:!
 
Plava Bilja:
Sreca nasa da ne moze Milan St.Protic koji je izjavio :"Ako svi kazu da nece da potpisu nezavisno Kosovo, evo ja cu da stavim svoj potpis"!
Kritike i osude stigle su i od opozicije i pozicije (ne znam sta je na takvu izjavu rekao Boris Tadic) a Marko Jaksic je (povodom Proticeve "velikodusnosti") izjavio: "To sto je Protic rekao, srpska istorija od Nemanjica pa naovamo, nije zabelezila:!

Marko Jaksic ce osobito doprineti povoljnijem resavanju tog pitanja...
 
ljudi srpski pregovaraci u Becu mogu jedino da se izbore za povoljniji status Srba na Kosovu veci broj opstina,vece njihove nadleznosti i bolje veze sa Srbijom...sto se tice vlasti Srbije nad Kosovom od toga nece biti nista...jos jedino ce biti pitanje da li ce Kosovo jos dugo ostati formalno protektorat(sto ce i biti najverovatnije) ili ce se ici na brzo priznavanje nezavisnosti (sto nije realno).
Sva ostala prica je za malu decu.
 
Plava Bilja:
Sreca nasa da ne moze Milan St.Protic koji je izjavio :"Ako svi kazu da nece da potpisu nezavisno Kosovo, evo ja cu da stavim svoj potpis"!
Kritike i osude stigle su i od opozicije i pozicije (ne znam sta je na takvu izjavu rekao Boris Tadic) a Marko Jaksic je (povodom Proticeve "velikodusnosti") izjavio: "To sto je Protic rekao, srpska istorija od Nemanjica pa naovamo, nije zabelezila:!

steta za coveka... kad intelektualac prolupa to je pozoriste. secam se kad je ono posle tzv "revolucije" hteo da gradonacelnikuje... laktao se ko lud... a kad je video koliko posla ima da se radi....samo odsetao i napravio sranje na sledecem dos-ovom sastanku trazeci da bude ambasador u usa :D a i tu se pokazao ....:D inace ova izjava je besramno nudjene siptarima da za pare odradi nesto dok jos moze i ima poziciju kakvu takvu. to kao sto kazes nasa istorija ne poznaje. i govori o trulosti svih kvazi dos-ovih demokrata. za njega je ovo tragedija-licna jer je radio posao u arhivu srbije kao istoricar i covek od imena. sad je izgubio sve... ime i ugled, barem kod mnogih kolega....
 
marlоn:
steta za coveka... kad intelektualac prolupa to je pozoriste. secam se kad je ono posle tzv "revolucije" hteo da gradonacelnikuje... laktao se ko lud... a kad je video koliko posla ima da se radi....samo odsetao i napravio sranje na sledecem dos-ovom sastanku trazeci da bude ambasador u usa :D a i tu se pokazao ....:D inace ova izjava je besramno nudjene siptarima da za pare odradi nesto dok jos moze i ima poziciju kakvu takvu. to kao sto kazes nasa istorija ne poznaje. i govori o trulosti svih kvazi dos-ovih demokrata. za njega je ovo tragedija-licna jer je radio posao u arhivu srbije kao istoricar i covek od imena. sad je izgubio sve... ime i ugled, barem kod mnogih kolega....

Kad je 2001. godina on bio ambasador u Americi javno je trazio da se plate lobisti za Srpske interese u Americi i angazuje neka agencija za lobiranje na sta su mu se svi smejali i osuli drvlje i kamanje po njemu i povukli ga iz Amerike-posebno se istakao tadasnji predsednik SRJ...
Sad da li je on tada bio u pravu ili ovo koji su drvili procenite sami.
 
Vidi i taj protektorat ce postati nezavistan kroz 10 godina ili vec u kom roku...sustinski mislim da je Srbiji svejedno.
Mislim da ce medjunarodna zajednica najpre ici na tu varijantu jer je tako najlakse zaviti "***** u oblandu" bez vecih potresa.
Vidi krajem godine Kosovo ce biti protektorat bez mesta u UN ali ce inace funkcionisati kao nezavisna drzava.
A onda ce kad se "ispune odredjeni standardi" recimo za 10-ak godina dobiti i fomralno priznanje...ovo mi je najrealnije
 
urospo:
Pa Milance jel si svestan koja je razlika izmedju protektorata i nezavisnog KiM, i koliko je za Srbiju bitno dal ce biti jedno ili drugo.
A o vladavini Srbije nad KiM niko i ne prica, niti je to u planu bilo koga u Srbiji, poznato je da se sipcima nudi sudska, zakonodovna i izvrsna vlast


Pa u cemu je onda problem???
Treba i dalje da siptari furaju nase pasose, i da se preko brukaju , a sve pod imenom Srbija???

Kakva je razlika da li ce se Kosovo odvojiti sada, ili za pet godina??
Osim sto ce biti alibi svim retardiranim politicarima da ne rade nista, sem da seru o Kosovu.
 
Plava Bilja:
Sreca nasa da ne moze Milan St.Protic koji je izjavio :"Ako svi kazu da nece da potpisu nezavisno Kosovo, evo ja cu da stavim svoj potpis"!
Kritike i osude stigle su i od opozicije i pozicije (ne znam sta je na takvu izjavu rekao Boris Tadic) a Marko Jaksic je (povodom Proticeve "velikodusnosti") izjavio: "To sto je Protic rekao, srpska istorija od Nemanjica pa naovamo, nije zabelezila:!
Biljo,zar ti ne bi bilo bolje da u zamenu za Kosovo mozes sebi da priustis da detetu kupis sladoled i neku krpicu kod Kineza?
 
_Milanche_:
Vidi i taj protektorat ce postati nezavistan kroz 10 godina ili vec u kom roku...sustinski mislim da je Srbiji svejedno.
Mislim da ce medjunarodna zajednica najpre ici na tu varijantu jer je tako najlakse zaviti "***** u oblandu" bez vecih potresa.
Vidi krajem godine Kosovo ce biti protektorat bez mesta u UN ali ce inace funkcionisati kao nezavisna drzava.
A onda ce kad se "ispune odredjeni standardi" recimo za 10-ak godina dobiti i fomralno priznanje...ovo mi je najrealnije

Moguce da ce mz ici na tu varijantu, al 10 god. je malo, da se oporavimo skroz treba nam bar 20-tak, tada i mogu da pokusaju da proglase nezavisno KiM.

Pa u cemu je onda problem???
Treba i dalje da siptari furaju nase pasose, i da se preko brukaju , a sve pod imenom Srbija???

Kakva je razlika da li ce se Kosovo odvojiti sada, ili za pet godina??
Osim sto ce biti alibi svim retardiranim politicarima da ne rade nista, sem da seru o Kosovu.
Fora je u tome da KiM ne dobije nezavisnost, a ako se to ne desi za 10-tak god. nece nikad, u postu iznad je objasnjeno.
A to sto ce da nas brukaju je cena koju moramo da platimo, a koja je opet manja od gubitka dela teritorije i od onog sto bi to povuklo za sobom.
 
urospo:
Moguce da ce mz ici na tu varijantu, al 10 god. je malo, da se oporavimo skroz treba nam bar 20-tak, tada i mogu da pokusaju da proglase nezavisno KiM.
Fora je u tome da KiM ne dobije nezavisnost, a ako se to ne desi za 10-tak god. nece nikad, u postu iznad je objasnjeno.
A to sto ce da nas brukaju je cena koju moramo da platimo, a koja je opet manja od gubitka dela teritorije i od onog sto bi to povuklo za sobom.

ali Kosovo hoce dobiti nezavisnost samo sto ce se to zaviti u neku oblandu i proglasiti nekom uslovnom ili tako nesto samo nece biti clanica UN-nesto slicno kao Tajvan danas...Srbija nece imati vise nikakve veze sa tim i nece odlucivati o tome ni za 10 godina...Odlucivace Savet Bezbednosti UN
 

Back
Top