POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

svo povrtje na ulju naravno... riba... cepaj vitamine i sokitje kao zamena za yogurt, mleko,... dzem i naravno dzem i naravno dzem :wink: .. ma imash svasta po ovim veletrgovinama, imash ceo program za post... imash cak i makarone koje su posne bez jaja... meso menjaj za ribu, margarinche ti je posno posto je biljna mast... sta ja znam imash sve i svasta, hrana bash moze da bude raznovrsna... e sad kad ide ona nedelja na vodi, tu morash malo da otrpish, mada u sustini meni je keva kuvala neki kupus na vodu a od zacina je isla samo aleva paprika i so (vegetu nemoj da koristish masna je jer sadrzi jaja)... spremala mi je neke corbice od karfiola, paradajiza... a za dorucak u toku te nedelje hmmmm... sta znam uglavnom sam jela dzem na hleba i pila caj... pa ono 7 dana 7 vrsta dzema :lol: .. ma potrebno je samo da imash jaku volju i zelju da to uradish i najbitnije je da to radish zbog sebe a ne zbog neke glupe dijete i tako neceh slicnog...
pozdrav :wink:
 
vukika:
Biba:
Vreme je posta,da li bi mi neko mogao pomoci oko izbora posne hrane?Svaki savet je dobrodosao!
Probaj pihtije od boba,to je najlepse posno jelo na svetu i naravno bundevara
Ja trenutno volim da spremam za vreme Bozicnog posta dosta riblje corbe. Mozes da stavis i malo susene ribe, corba ce biti izvanredna...Ukoliko te konkretnije interesuje, mogu ti napisati recepte za svako jelo ponaosob... Samo se javi... Sada ti pisem samo u globalu. Obzirom da je prosao sv. Nikola, slava koju svi Srbi slave, jer jedna polovina Srba slavi slavu, a druga polovina odlazi kod prvih na slavu, tako da si i ti, ukoliko si otisla kod nekog na slavu, ko je inace spremao posnu slavu, mogla da vidis sta se sve sprema za vreme Bozicnog posta... Hrana je raznovrsna, prebogata, i sto bi se reklo, samo ogranicena tvojom mastom... Predlazem ti da posetis i sajt na adresi www.inet.co.yu/kuvar, te rubriku posna jela gde mozes naci veoma interesantne stvari.Sajt je izvanredan, a ja sam njihov dugogodisnji dopisni clan... Puno pozdrava i javi se ako zelis neki konkretan recept!
 
Biba:
Vreme je posta,da li bi mi neko mogao pomoci oko izbora posne hrane?Svaki savet je dobrodosao!

Sada nije vreme posta, ali se priblizava Veliki post. Predlazem riblju pastetu (dorucak, vecera):
# konzerva tunjevine ili sardine (najbolje pomesano)
# istu kolicinu margarina (biljnog, naravno)
# malo vegete, aleve paprike, bibera
# susam *sto vise to bolje*

to je za post na ulju...(nastavak sledi uskoro)
 
Jedna ideja - pitice sa krompirom maslinama i susamom.
Lisnato testo iseci na pravougaonike 10x6 cm.Napraviti punjenje od presovanog obarenog krompira, koji zamesamo sa margarinom, i malo vegete i poredjati po duzini testa.Po filu redjati komadice seckane crne masline.Prklopiti na pola po duzini, s tim da ivice preklapaju jedna drugu, da se testo ne otvori za vreme pecenja.
Tako upakovane uvaljati u susam sa svih strana i peci na 180 C oko 25 minuta.
Prijatno!!!
 
Ja jedem tunjevinu u majonezu bez jaja. :?
Moze se napraviti sensdvic od pastete od soje.
Srecom pa se pijace polako pune povrcem pa se moze napraviti ukusna salata: paradajz, rotkvice, crveni ili mladi luk, paprika, masline, maslinovo ulje. A tu je uvek kombinacija vocne salate: jabuke, pomorandze, banane, suve sljive, suve smokve, suvo grozdje...
 
Princeza:
Ja jedem tunjevinu u majonezu bez jaja. :?
Moze se napraviti sensdvic od pastete od soje.
Srecom pa se pijace polako pune povrcem pa se moze napraviti ukusna salata: paradajz, rotkvice, crveni ili mladi luk, paprika, masline, maslinovo ulje. A tu je uvek kombinacija vocne salate: jabuke, pomorandze, banane, suve sljive, suve smokve, suvo grozdje...
Kako se dobija majonez bez jaja? Od cega se pravi?
 
Anonymous:
Princeza:
Ja jedem tunjevinu u majonezu bez jaja. :?
Moze se napraviti sensdvic od pastete od soje.
Srecom pa se pijace polako pune povrcem pa se moze napraviti ukusna salata: paradajz, rotkvice, crveni ili mladi luk, paprika, masline, maslinovo ulje. A tu je uvek kombinacija vocne salate: jabuke, pomorandze, banane, suve sljive, suve smokve, suvo grozdje...
Kako se dobija majonez bez jaja? Od cega se pravi?
imas majonez od soje u makrobiotickim radnjama a za onaj drugi vitalov sto ga reklamiraju ne znam od cega se pravi...
 
Anonymous:
Princeza:
Ja jedem tunjevinu u majonezu bez jaja. :?
Moze se napraviti sensdvic od pastete od soje.
Srecom pa se pijace polako pune povrcem pa se moze napraviti ukusna salata: paradajz, rotkvice, crveni ili mladi luk, paprika, masline, maslinovo ulje. A tu je uvek kombinacija vocne salate: jabuke, pomorandze, banane, suve sljive, suve smokve, suvo grozdje...
Kako se dobija majonez bez jaja? Od cega se pravi?
sojino brasno, ulje, limun, senf...Ako vas zanima da vam napisem recept :?:
 
Espanol:
Teki:
kupila sam posni majonez Sunce , i svi se kuci odusevili. oko 500g je 70 dinara .
a pitanje za one koji doruckuju voce :
da li je stvar navike ili voce zaista zamenjuje burek?
:shock: :shock: :shock: Od kakve hemije se pravi taj majonez bez jaja??? :roll:
Toliko ima hemije, da ne mogu ni da pobrojim one E-.....pa trocifreni broj. Osim toga ovaj majonez je totalno bezukusan. Mnogo bolja varijanta je domaći majonez, koji je neko već pomenuo sa sojinim brašnom.
 
Espanol:
Teki:
kupila sam posni majonez Sunce , i svi se kuci odusevili. oko 500g je 70 dinara .
a pitanje za one koji doruckuju voce :
da li je stvar navike ili voce zaista zamenjuje burek?
:shock: :shock: :shock: Od kakve hemije se pravi taj majonez bez jaja??? :roll:
Toliko ima hemije, da ne mogu ni da pobrojim one E-.....pa trocifreni broj. Osim toga ovaj majonez je totalno bezukusan. Mnogo bolja varijanta je domaći majonez, koji je neko već pomenuo, sa sojinim brašnom.[/quote]
 

Back
Top