POST, POSNE SLAVE; POSNA JELA

Ne znam samo šta ste navalili sa tim receptima sa ribom, pa veliki deo posta se ni riba ne sme jesti..
Apsolutno si u pravu.
Riba se jede vikendom, prva nedelja posta i poslednja nedelja posta su na vodi, vino je dozvoljeno ali takodje samo nedeljom i samo crno.

malo je duze ali mislim da ce koristiti:
POST

Prva Božja zapovjest u Raju bila je zapovjest o postu, uzdržavanju od zabranjenog ploda. Kao Tvorac čovjeka, Bog je znao koliko loše može biti robovanje čovjeka svome stomaku, pa je ovom zapovješću htio da gakao razumno i slobodno biće opomene od teškog robovanja svojojtielesnoj pohoti.

Hrišćanski post vodi porijeklo od Gospoda Hrista. Gospod sam je postio 40 dana prije nego što je počeo da propovijeda svoju nauku. Kaošto je postio prije njega prorok Mojsije i drugi proroci, postili su i apostoli i svi pravoslavni hrišćani kroz vijekove. "Post je sve svete rukovodio u životu po Bogu", kaže sveti Vasilije Veliki.

U čemu se sastoji pravi post? Većina misli da se post sastoji u uzdržavanju od zabranjene vrste hrane. Ali važnije je uzdržavanje od grijeha. Tek oba oblika posta sačinjavaju pravi post, koristan i zatelo i za dušu. Samo tjelesni post, bez duhovnog, slaba je korist. Hristos ističe prvo post unutrašnji, duševni pa onda spoljašnji,tjelesni, no ne zato da bi potcjenio tjelesni. I On sam je postio tjelesno, da prvo izbistri izvor, pa onda reku, da prvo očisti dušu,pa onda ogledalo duše. Prvo čovjek mora voljom, srcem i umom da usvoji post, i to dragovoljno i radosno. Tako post treba da je radost a ne žalost. Cilj postaje očišćenje tijela, jačanje volje, uzdizanje duše. Posteći, hrišćani se sjećaju neprestano Hristovih stradanja za njihovo spasenje. Duša ima dva krila kojima leti ka nebu: post i molitvu. One su lijek za duševne i telesne bolesti i od svakog demonskog dejstva. Sam Spasitelj je rekao: "Ovaj rod se izgoni samo postom i molitvom". Njime se duša i telo pripremaju da postanu hram Duha Svetoga. Istinski duhovni život je nezamisliv bez posta.

Uz post je vrlo značajna i molitva. Post bez molitve je dijeta za mršavljenje. Molitva treba da je neposredna i jasna. Treba da izlaziiz srca a ne samo sa usana, jer je molitva razgovor sa Bogom. Svanaša čula treba da su usredsređena na taj razgovor. Onima koji nemaju Molitvenik i ne znaju molitve mi bismo preporučili da kupemali Pravoslavni molitveni, San majke Božje i svaku drugu pravoslavnu literaturu, u kojoj postoje molitve.

Pored ova dva krila (post i molitva), uznošenje ka Gospodu čine nami dobra djela. Naročito u vrijeme posta, kako bi nam to prešlo u svakodnevnu naviku i van posta.

Kakvi sve postovi postoje i kako treba postiti?

Crkva je propisala jednodnevne i višednevne postove.

Jednodnevni postovi su: svake srijede i petka, osim trapavih sedmica: Usjekovanje (11. septembar), Vozdviženje Časnog Krsta (27. septembar), i Krstovdan pred Bogojavljenje.

Višednevni postovi su: Veliki časni post pred Vaskrs: Apostolski post: Velikogospojinski post i Božićni post. Kako postiti u Božićnom postu? Prve i poslednje nedelje se posti na vodi. Ostalih nedelja se posti: ponedeljak, srijeda i petak na vodi, utorak i četvrtak na ulju, a subotom i nedeljom može i riba. To je po kanonu (pravilu). Međutim, djeci, starijim osobama, bolesnim osobama i onima koji rade teške poslove, njima se post ublažuje. Post može da ublaži samo duhovnik, a to je nadležni sveštenik. Može i duhovnikiz manastira ko ga ima. Znači, treba se obratiti duhovniku za ublaženje posta sa istinskim razlozima, jer post ne sme da ubija telo i da bude teret, već treba da ubija strasti u tijelu.

U postu se i češće pričešćujemo, a to iziskuje i Svetu tajnu ispovesti. Kako se ispovjedati? Na ispovesti ne treba ništa tajiti ili zaobilaziti, treba biti iskren i sve grijehe koje znamo i kojih sesjetimo reći pojedinačno. U sveštenika možemo i moramo imati puno poverenja jer nam se on neće čuditi niti smijati niti nas osuđivativeć jedino pomoći da pobjedimo grijeh. Naša ispovjest ostaće znana Gospodu preko sveštenika. Treba se truditi da se ispovedamo pre Liturgije da bismo mogli aktivno da učestvujemo na Liturgiji.
 
Ne znam za sajt, ali bi mogli ovde da razmenimo poneki dobar posni recept, svako od nas zna bar poneki, svi postimo ponekad ili bar idemo na posne slave:)

Ako moderatori dozvole, ja bih pocela sa jednim receptom, "posne kisele paprike punjene prebrancem"? Moze, moderatori?
 
KISELE PAPRIKE PUNJENE PREBRANCEM

Pasulj tetovac, 0,5kg, ili drugi slican, kuvati dok ne bude skoro sasvim kuvan, ali da zrna ostanu cela.Ocediti.
Na ulju prziti dva praziluka i dve glavice (vece) crnog luka, uz dodavanje vode, dok ne postane staklasto a ne promeni boju. Pomesati kuvan pasulj i dinstani luk, dodati soli i vegete, malo bibera i malo crvene slatke paprike,
Kisele paprike (iz tursije) babure ili ljute somborke (a moze i kombinovano) ocistiti od peteljke i puniti pripremljenim nadevom. Redjati u nauljenu posudu za pecenje (djuvecara).Mesta izmedju paprika popuniti ostatkom pasulja. Sve zaliti vodom da ogrezne i poklopljeno staviti u rernu na temp. od 200 stepeni 1 sat. Nakon sat vremena otklopiti posudu i peci jos oko 30 minuta.

Moze da se posluzi kao toplo jelo, ali i kao hladno predjelo. Pre sluzenja moze se posuti svezim persunom.
 
Riblja corba sa ikrom:
uprziti glavicu crnog luka na ulju, dodati malo vode i kao zrno graska sodabikarbone, jos malo dinstati pa dodati oko 2 litre vode, 2 kasike zacina za riblju corbu iz kesice, 1 kasiku sitne crvene mlevene paprike, 2 dl paradajz soka, 200 gr ikre i ostaviti da vri oko 20 minuta. Kad je vec gotovo, dodati 4-5 kasika minut pirea.
 
Ja znam sta bih ja ali to obicno narod ne praktikuje..s pirincem pomesani morski plodovi..balkanska mesavina povrca s tunom..mogu i pecurke cele u rerni s maslinovim i raznim zacinima..kanapei s namazom nekim povrcem i sirovim lososom+komadic limuna..onda salata nabacno redom crveni+zeleni kupus..crveni pasulj..cvekla..kukuruz secerac..susam..balzamiko sirce i maslinovo ulje..to se sve sprema za 20-30ak min
 
Georgejune hvala na idejama. Ja znam sta bi ja, naseckan na kruzice praziluk, maslinovo ulje, so, sirce i kad se promesa dodaju se masline crne, pa onda morski plodovi sa prelivom od posne majoneze, razredjene sa konjakom i mlevenim belim biberom, pa salatica od kuvane blitve i kuvanog krompira preliveni sa maslinovim uljem, sircem, soli i sitno seckani beli luk, a moze i seckani bademi.
Kod mene ima i vrsta crvene paprike koja se susi u jesen, a u zimu se kuva, samelje se na masinu za meso i dodaje se u nju seckan praziluk ili kuvan pasiran krompir i pasiran beli luk, a u oba dve se dodaje so i ulje koje se ugreje pa se sipa, ovo je nesto super i ako niste imali prilike da probate propustili ste mnogo u zivotu.
 
Vera jelo sa suvom paprikom sam jednom probala ali nisam imala recept. Odlicno je bas ti hvala. Samo imam jedno pitanjce. Da li ide svez praziluk?
Malo je problem sto se kod nas teze nadju te vase divne suve paprike. Moja cerka ih obozava i ja se trudim da ih za slavu obavezno spremim. Sada cu probati i ovo
 
Majo evo ti recept, samo javi jesi li uspela.

Od 1/2 kg. kore pravim dva rolata.Podelis kore na dva dela.
Fil:1 kvasac, 1 pecivo, 3 kasike brasna, 150 ml ulja, 200 ml sojino mleko, 1/2 kasike soli, 1/2 kasike secera.
Sve to umesim i da nadodje oko 15 min. U podmazani pleh od sporeta redim kore, na svaku koru mazem fil, a na zadnju nasolim susam. Da bude na toplo oko 30 min. i pecem. Kad se ispece stavim na vlaznu krpu i zamotam ali da susam bude odozgo kad se umota rolat. Filujem bilo kojom posnom salatom.
 
Treba mi neki recept za posni slani rolat. Nadev sam smislila, ali mi je problem testo, pa ako neko ima ideju molim za pomoc...

Recept iz Blic žene-rolat od krompira

Potrebno je: 1kg krompira, 200g obarene i od kostiju očišćene ribe, 200g spanaća, 200g šargarepe, kašičica margarina, so, biber, 2 čena belog luka

Priprema: Krompir oljuštite, obarite i ispasirajte sa kašičicom omekšalog margarina. Tri komada providne folije premažite uljem i razvijte jednake kore od pirea. Na prvu koru stavite nadev od usitnjene ribe i barenog spanaća začinjenog po ukusu, na drugu usitnjenu ribu i barenu propasiranu šargarepu a na treću mešavinu ribe, spanaća i šargarepe. Svaku koru uvijte rolat, ohladite u frižideru do serviranja, secite na kolutove i naizmenično ih ređajte.
 
250 gr. secerca, 150 gr. graska, 1 veliki krompir,1 velika sargarepa, 4 tunjevine, 1 tegla ajvara, biber, senf. Sve to izmesati i servirati u cinijice. Pridrzavati se mere, jer gubi ukus ako se stavi nesto vise nesto manje. Probala i gosti odusevljeni.
 
Slana torta - posna
Kore za rozen tortu
Skuvati 1/2 l. vode sa 6 kasika gustina i malo soli. Kada se prohladi umutiti 1/2 magrarina. Sve podeliti na 3 dela:
1- 150 gr. ajvara
2-150 gr. rendanog kackavalja
3-300 gr. sampinjona
Posebno skuvati 4-5 kasika spanaca,i pomesati sa malo brasna. Redjati:kora, 1 fil, kora, 2 fil, kora, 3 fil, spanac, kora, 3 fil, kora, 2 fil, kora, 1 fil. Prijatno.
 
Iro svezi praziluk se nasecka na sitno i malo posoli i drvenim tuckom se malo izradi i dodaju se paprike ( kuvane i samlevene ), zagreje se ulje i sipa se preko smese, doda se soli po ukusu, jos lepse je i ako je malo ljuto.


Vera,ako suvu papriku kuvas onda joj vracas vodu koju je susenjem izgubila.Ne vidim veliku razliku izmedju kuvane suve ili sveze paprike.Ili gresim?!:think:
 
Restovani krompir

Potrebno oko

* 1 kg krompira
* 50 grama ulja
* 2- 3 glavice crnog luka
* aleva paprika po zelji i ljuta tucana
* so, biber, lorber ( ko voli )

Način pripreme

Krompir obariti sa ljuskom. Ocediti, topao očistiti i iseci na kolutove. U tiganju zagrejati ulje, pa ispržiti sitno iseckan luk, ali da ne porumeni , i posuti alevom paprikom . Isečen krompir pomešati sa lukom, posoliti i pobiberiti

Uz ovo jelo mozete obariti flekice bez jaja, pomesati i eto vam grenadir marsa ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top