Sky Star

StormBreaker:
;) Evo tema za svi koji imaju Sky Star.
Mozete da pisete fore, vesti, zanimljivosti, kodovi....sve iz ove tehnologije.
Sky Star2 polako odlazi u istoriju, već dva meseca neotvara ništa, samo neki mali paket iz austrije i to je sve..........
 
graovacb:
Nameravam da kupim SS2. Sta se moze gledati na Hotu i Astri i koji softver trebam za to?
Hvala
Nije lose da je kupis.
Da se ne ponavljamo sto se gledanja tice...
A softver i sve ostalo dobijas zajedno sa karticom. Posle ti ostaje jedino da skitas po upload sajtovima i skidas plugin-ove, kljuceve (kad ih ima) itd.
 
Ne razumem pitanje? Misliš šta ti još treba pored SS2?
Treba ti: Antena, LNB, kablovi...
Ako hoćeš da okrećeš antenu onda moraš kupiti Motor i pozicioner...
 
graovacb:
Ma ne, imam antenu sa tri lnb svaki sa po dva izlaza i sve mi to lepo radi na risiveru. Samo bih sad hteo da drugi izlaz povezem na komp.
Hmmm...
Ja sam pre izvesnog vremena to ucinio sa obicnim "3-way splitter-om (5-900MHz)", koji ima jedan ulaz i tri izlaza. Imam jedan LNB!
Radilo je ali nikako nisam bio zadovoljan sa kvalitetom slike (hocu reci da se pogorsala), tako da sam na kraju sve prespojio klasicnim direktnim ulazom u SS2, a risiver batalio. Sada mi racunar sluzi kao TV.
Mozda neko ima drugacije iskustvo...
PozZ
 
Ne bi da otvaram novu temu niti "lutam" po drugim forumima...
Imam jedno pitanje... Posto verujem da vecina snimate filmove sa SS2, interesuje me kojim programom konvertujete mpeg2 u avi?

Ja koristim VirtualDub i ne mogu da se pozalim sto se kvaliteta zvuka i slike tice ali me nervira to sto ne moze (ili ne umem) da se odredi velicina fajla na 700MB.
Dosadilo mi da ga po drugi put pustam preko Dr.DivX. Gubi na kvalitetu.

Pozzzzzz
 
Dobro, kupljena je kartica, skupljeni programicici sa neta (progDVB, softcam i jos ponesto), ali i dalje ne mogu da gledam TPS i druge programe. Sta dalje? Pomoc!!!!!
 
Mozes praviti liste kanala tako sto ides u settings pa diseqs pa 1.0 or 2.0 cekiras pa imas malo desno no prazna polja no connected i imas opciju add lnb odakle odabiras koji satelit zelis da skeniras.
Kad izaberes sve satelite koje zelis da skeniras ides na ok i vracas se na meni channel list,a zatim pod meni channel search odakle izaberes koji satelit ces da skeniras.
Sto se tice daljinskog potreban ti je program girder i plugins koji sluzi za rad
 
ma nema nikakvog kraka nemam brzi internet da ti dam svoju instalaciju jer je 8.5mb
ja imam verziju 3.2 i imas sve sto je potrebno pa ako nadjes negde instalaciju javi da ti postavim plugins
za njega
 

Back
Top