bol s desne strane grudi

Nemoj to da mi radis, molim te!
Pa toliko postova na forumu i da ne znas da postavis pitanje kako treba/!
Ajmo lagano na lepljivu temu "pre postavljanja pitanja obavezno procitati.."inace cu bas da se iznerviram.
 
baki, sličan problem sam i ja imala pre godinu dana. Doktorka u ambulanti mi je izmerila pritisak, ispečatirala me je stetoskopom, a onda me pitala koji posao radim. Kad sam izgovorila "računar" i "osam do dvanaest sati dnevno", objasnila mi je da bol potiče od kičme. Savet laika (moje malenkosti), da ako je to u pitanju, koleginica prione na vežbe.
 
Baki, to se moze javiti kod najrazlicitijih bolesti.....i nisi nam dala nikakve zdr. podatke o toj osobi ( otuda i sasvim opravdan stav dr )...
"Na prvu loptu"...deluje kao neuroloski problem...ali ta moja konstatacija spada u domen pukog nagadjanja...sto i nije cilj.

Jedina ispravna stvar je da se tvoja koleginica javi lekaru i lepo pregleda...

poz :)
 
Nisam dala neke specijalne podatke jer i nema nista posebno da kazem sem da ima 35 godina, da se bavi sportom, radi za kompjuterom, ima povremene migrenu, ne pije nikakve lekove, na poslu je dosta napeta, cesto nervozna, mrsava je , sitne gradje, ima 48 kila, nizak pritisak... :roll:

Pozdrav svima
 
Mozda za tebe to nije nista posebno, nama jeste, odmah iskljucujemo kardioloske bolesti tipa angine pektoris, moguceg infarkta.
Moze biti neuroloski, od kicme, polozaja koji zauzima prilikom svakodnevnog rada, psihosomatski usled stresa, nervoze...
U svakom slucaju jedan pregled kod lekara bi bio neohodan.
 
baki 75:
Nisam dala neke specijalne podatke jer i nema nista posebno da kazem sem da ima 35 godina, da se bavi sportom, radi za kompjuterom, ima povremene migrenu, ne pije nikakve lekove, na poslu je dosta napeta, cesto nervozna, mrsava je , sitne gradje, ima 48 kila, nizak pritisak... :roll:

Pozdrav svima
boldovano moze biti uzrok njenih tegoba......
poz :)
 
Ukoliko trnjenje nije konstantno i njegov intezitet se menja sa promenom polozaja tela onda se s pravom moze posumnjati na probleme kicmenog stuba.Mrsave osobe uglavnom imaju problem sa slabom muskulaturom,pa dugotrajno zadrzavanje u istom polozaju(rad za racunarom,dosta sedenja itd...)moze dati navedene simptome.
Terapija izbora-mobilizacija kicmenog stuba i kineziterapijski pristup (dozirane i individualno osmisljene vezbe-nikako neka grupna aktivnost).
Ukoliko je trnjenje kosnstantno bez promene inteziteta, odmah se javiti neurologu,bez ikakavog odloganja!!!!Pozdrav..........
 

Back
Top