Izrael vs Liban

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Лоби групе су прецењене, није Америка нас напала што су ови имали добре лоби групе него што јој је то било у интересу. Лоби групе имају сасвим супротно дејство наместо да буду ангажоване од народа да утичу на власт, оне у ствари су ангажоване од власти да пред народом оправдају акције власти.
 
untouchable:
Докле више да слушамо те небулозе о неспособности бившег режима да наше савезнике? Докле више то схватање политике на нивоу тинејџера? Па ми смо и нападнути и разваљени баш због тога што су наши џелати и знали да нигде не можемо наћи савезника. Да ли ико иоле паметан може рећи да би се Србији, са Русијом каква је сад у 2006. години могло десити оно што нам се дешавало 90-их? Докле више ти кретенизми о мањку лоби групе која је могла да заступа "наше интерсе" у Америци - као да Америка мења своју политику по диктатима лоби група.

Дечко, твојим тинејџ бисерима нигде краја. пардон, тинејџери боље схватају неке ствари.
Прво, уместо да је наш "способни бивши режим" уместо што је гурао војску тамо где не треба, па онда ратовао како не треба и подбацио стратешки свуда, упркос генијалности нашег војног кадра, да је уместо тога разаслао дипломате по белом свету, да је лично Милошевић обилазио Немце, Французе, Енглезе, Американце бар два једанпут недељно, да је кукао, кумио и молио да се помогне незаштићени српски живаљ и одбрани од повампиреног хрватског фашизма, ми бисмо били победници, а не Хрвати.
Смејали смо се Хрватима када су певали "Данке Дојчланд", али на крају су се они смејали (ти се овога не сећаш, јер си тада вероватно проходао).
Овако, наши су изабрали да сами реше проблем и то нас је коштало много. Дакле, ако мислиш да су то небулозе, прочитај мало шта ти пишеш - мислим да усепшно засмејаваш две трећине форума. Зато, покриј се и :oops:
 
Alekasandar2:
Лоби групе су прецењене, није Америка нас напала што су ови имали добре лоби групе него што јој је то било у интересу. Лоби групе имају сасвим супротно дејство наместо да буду ангажоване од народа да утичу на власт, оне у ствари су ангажоване од власти да пред народом оправдају акције власти.
Њима је било битно да растуре СФРЈ и баш их је било брига ко је у праву и на чију страну ће да стану. Избор победника је одредила количина уложеног новца: Хрвати, Муслимани и Албанци = доларска цифра са много нула, Срби = само нула (у било којој валути).
 
хехеххе па ти дефинтивно немаш више од 15 година....
Дечко, Америка и друге озбиљне земље планирају и спроводе своју спољну политку на геополитичким принципима и проценама својих интереса, а не на томе ко ће их колико пута месечно кукати и молити или на томе да ли је неко платио неку лоби групу.
Колико си ти паметан показује и твоје убеђење да је Немачка играла онако како је играла зато што су хрвати певали Данке Дојчланд... :(
Није ово за тебе, озбиљно...
 
Alekasandar2:
Ако, Израелци имају моју пуну подршку, треба помлатити Муслимане, и донети слободу Либанским Хришћанима.
ja se uzdam u Iran
klik na dugme i jeshici lete u nebo 8)

p.s. jevreji nekom da donesu slobodu ... :roll:
 
Alekasandar2:
"Племенита геста"?

Значи ти си Хрват. Могао сам и мислити...
Ако неко гађа ракетама моју децу као муслимани Израелце, тај се главе не би наносио.

Иначе нема за циљ акција ослобађање хришћана, али може као последиу. Хришћани треба да се издвоје из Либана.

pa i da je hrvat, kakve veze ima?!

vidim kako si se klintotonu i ostalima naebo keve 8)
jadni, josh se tresu...
 
Alekasandar2:
Ако, Израелци имају моју пуну подршку, треба помлатити Муслимане, и донети слободу Либанским Хришћанима.
Joj pa taj ukomirani gospodin sa tvoga avatara je optuzen za ratne zlocine upravo nad tim hriscanima a ne nad muslimanima kao sto verovatno mislis imas taj internet pa se raspitaj malo.
 
King David:
@Aleksandar2

Kakve veze ima sta sam ja? Ovde se radi o otmici dva vojnika, ako se ne varam. Vrede li ta dvojica tolikih zrtava, prevashodno nevinih?

A ja sam se baš pitao kako to odjednom da smo počeli da se bavimo politikom drugih zemalja?
Ah, da! Rešili smo sve naše probleme...
 
untouchable:
хехеххе па ти дефинтивно немаш више од 15 година....
Дечко, Америка и друге озбиљне земље планирају и спроводе своју спољну политку на геополитичким принципима и проценама својих интереса,
Мали, теби је неко уместо липосукције радио енцефалосукцију :lol: :lol: :lol:
Постојала стратегија (разбијање СФРЈ) и тактика - избор кривца, односно жртве. А могли смо захваљујући нашој несрећи у Другом светском рату да ми изигравамо жртве.
Не сећам се тачно ко је ово рекао, али је врло интересантно: "Хрвати су најхрабрији народ на свету! Не стиде се ничега!".
Нас је победила наша ароганција, а не Америка.
untouchable:
... а не на томе ко ће их колико пута месечно кукати и молити или на томе да ли је неко платио неку лоби групу.
Не него треба чекати да ти светске силе дођу на ноге :lol: :lol: :lol:

untouchable:
Колико си ти паметан показује и твоје убеђење да је Немачка играла онако како је играла зато што су хрвати певали Данке Дојчланд... :(
Није ово за тебе, озбиљно...
Буквалисто.
Наравно да нису приволели Немце певајући неку небулозну песмицу, већ то само показује колико су били спремни да се понизе за своју земљу...
Уосталом, сетите се Милоша који је љубио скуте пашама и клањао се до земље, а добио је он што Карађорђе никако није могао...
 
Adalv:
Постојала стратегија (разбијање СФРЈ) и тактика - избор кривца, односно жртве. А могли смо захваљујући нашој несрећи у Другом светском рату да ми изигравамо жртве.

Мали, да је постојала стратегија разбијања СФРЈ, она би се и окончала разбијањем исте. Демантује те бомбардовање Србије, одузимање Космета...
И ти хоћеш да кажеш да би Немачка прихватила да Хрвати буду те жртве? хехехехе како си само смешан...

Adalv:
Не него треба чекати да ти светске силе дођу на ноге

Ако та "светска сила" има интерес да те разори сумњам да их било чије ораторске или шармирајуће способности могу убедити да то не раде. Али ти веруј у шта год хоћеш, кад порастеш укапираћеш.... ваљда...

Adalv:
Наравно да нису приволели Немце певајући неку небулозну песмицу, већ то само показује колико су били спремни да се понизе за своју земљу...

Како су се они то понизили? Шта су то они још урадили, поред те песмице? Хрватима је оружје дотурано и пре певања Данке Дојчланд.
 
Izrael je pobedio i Siriju , u ratu za Golan, i Egipat u ratu za Sinaj...............
Nema Izrael problema ni sa jednom od velikih armija u okruzenju...sve ih je odrao 6:0

Doduse, moze malo i da zahvali Arapskoj neslozi , a i Americkoj pomoci.....

Jordan ima ozbilnu i dobro opremljenu vojsku, ali je i on porazen vojno, od strane Izraela ....
Liban nema nista.............
 
crow:
ja se uzdam u Iran
klik na dugme i jeshici lete u nebo 8)

p.s. jevreji nekom da donesu slobodu ... :roll:

Да видим помена вредну поруку од Створа... :roll:
Једино што ће на то дугме да се чека још неколико година (3 до 10, зависи) а после ће стварно бити БУМ!!!
 
untouchable:
Мали, да је постојала стратегија разбијања СФРЈ, она би се и окончала разбијањем исте....
:shock:
Мора да сам сањао распад СФРЈ?! Значи ми живимо још увек у заједници са осталим републикама?!?!?!?!
:shock:
untouchable:
И ти хоћеш да кажеш да би Немачка прихватила да Хрвати буду те жртве? хехехехе како си само смешан...
Што, да нису близанци, па су нераздвојни?
Певац или крелац, биће добро печење!

untouchable:
Ако та "светска сила" има интерес да те разори сумњам да их било чије ораторске или шармирајуће способности могу убедити да то не раде. Али ти веруј у шта год хоћеш, кад порастеш укапираћеш.... ваљда...
Сад ће чика Адалв да ти објасни: мало молиш за помоћ, мало гураш лову и ето решења!!! Уместо да гураш лову у набавку С-300 (који ви ултранационалисти толико волите да бисте ишли и на пишање с њим), требало је гурнути лову неком конгресмену или сенатору...
У филму "Кум" постоји једна лепа реплика: "Адвокат са акт-ташном може више да украде него десет (или колико већ) мафијаша са пиштољима".

untouchable:
Како су се они то понизили? Шта су то они још урадили, поред те песмице? Хрватима је оружје дотурано и пре певања Данке Дојчланд.
Наравно да је дотурано пре...кад су добили оружје и подршку, онда су се захваљивали.
Колико се Туђман пута видео са Геншером или Колом, а колико Слоба?!

Уосталом, шта се ја расправљам са неким ко напише овако нешто:
untouchable:
ментолчићу - они су оставили могућност искључивања ербега, а претежни разлог зашто би га људи искључивали је због вожње деце у крилу... Па ти ради како ти је воља.
Шта ти још није јасно, да ти нацртам?
па онда и ово:
untouchable:
Па то што нешто не сме да се ради не значи да то људи и не раде.... Каква ментолска примедба...

Колико се Туђман пута видео са Геншером или Колом, а колико Слоба?!
 
skarfejs:
Ma da ........74 device u raju (onom , muslimanskom)

Sa covek nece zbog Pi*ke da uradi............... :D :D

Па ајде реци... рецимо да стварно верујеш у то, да ти је таква религија...
Зар се не би одлучио да будеш мученик? :wink: ;-) 8)
 
Alekasandar2:
Ако, Израелци имају моју пуну подршку, треба помлатити Муслимане, и донети слободу Либанским Хришћанима.
Тачно тако, упознао сам их пар у Хаифи, радили суботом у кафићу, пошто чивути суботом мирују. Причали како су их мухамеданци побили по Либану
 
Duh Sekire:
Па ајде реци... рецимо да стварно верујеш у то, да ти је таква религија...
Зар се не би одлучио да будеш мученик? :wink: ;-) 8)
Чекај, пре него што одговорим: јел оне морају да остану нетакнуте или ти је дозвољено да им смањујеш број?
 
Adalv:
Чекај, пре него што одговорим: јел оне морају да остану нетакнуте или ти је дозвољено да им смањујеш број?

Alah ti naredjuje da ih deflorises :D :D :D :D :D

74 device i 74 kamile :D :D :D :D :D

(mislim, deflorises samo device..........a kamile, :confused: ........ili obrnuto, ***** lil ga, :confused: )
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top