Filozofija i poziv

Otvori novu temu za to pitanje. Čovek traži posao, a ne filozofsku raspravu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mislim da možeš da se zaposliš u nekoj knjižari ili tako nešto... Što bi rekao moj profesor filizofije: "Nema posla od filozofije!"
 
verovatno isto kao istoricari umetnosti i apsolventi svetske knjizevnosti - brak :)
zezam se, mozes da predajes, da budes novinar, pisac i tako to.
mozes da snimas horor filmove - mislim da je ili ves krejven ili karpenter bas filozof po struci
 
Pa jedino zanimanje u kome uopšte može da se ispolji mudrost jeste predavanje.
Bojim se da ti je za to i najveća verovatnoća.
Mada, možeš uvek da napišeš roman ali, to mogu i ja :roll:
 
možeš da završiš još nešto...neki menadžment :) Master of Bussines Administration ili tako nešto..mada se tu traži i relevantno iskustvo i perspektiva...
e, stvarno, kako ti znaš da si mudar kad si mlad? :P
 
Koji ste vi entuzijasti! Meni nikada ne bi palo na pamet da je neko ko studira filozofiju (ili predaje istu) mudar. Mozda bih pomislila obrazovan, nadajmo se nacitan, velikesusansedajesmarac i sl. Mudrost moze ali ne mora da bude posledica obrazovanja. Koliko sam samo srela obrazovanih ljudi koji uopste ne kapiraju zivot i njegove (osnovne) zakone... Gledas coveka i ne mozes da verujes kako (i pored diplome) moze da bude toliko blesav.
 
ni meni! :lol: Još uz filozofiju UVEK ide i pomalo neuračunljivosti stečene s prevelikim brojem teških i žutih knjiga i s količinom samoće potrebne za diplomu :P

Zato i kažem - MBA, pa pravac u Wonderful Real Life, međ' ljude :)
 
aha..... a mozhe i da valja farmerke.....
vidi, uvek mozhesh da rachunash na svetlu buducjnost konduktera! to bi ti kao filozofu pasalo...... da malo promenish sredinu i da vidish neke ljude..... za promenu :roll: :-D
 
Evo sta je filozof.

"A philosopher: a man who constantly experiences, sees, hears, suspects, hopes, dreams extraordinary things; who is struck by his own thoughts as if from without, as if from above and below, as by his kind of events and thunder-claps; who is perhaps a storm and pregnant with new lightnings; a fateful man around whom snarling, quarrelling, discord and uncanniness is always going on. A philosopher: alas, a creature which often runs away from itself, is often afraid of itself - but which is too inquisitive not to keep 'coming to itself' again..."
Fridrih Nice - "Sa one strane Dobra i Zla"

Ako te ova definicija jako iznenadjuje kao sto je mene kada sam ovo prvi put procitao i ako u ovoj definiciji prepoznas sebe onda si filozof.
 
o fuy kako je to sve potcenjivački ...:x

Ybt, a ja zamalo da upišem filozofiju :) Dobro je da nisam, pa tu niko nema realan uvid! :lol: E misim šteta....treba, ko god želi da upisuje to, da nauči razliku između filozfoije i umetnosti. I stekne Uvid u to da su Politika i Filozofija nekad bile plemenite VEŠTINE, i to koga - gradskih otaca, državnika....

....o fuy kuda ide ovaj svet....:roll:
 
Betty:
o fuy kako je to sve potcenjivački ...:x

Ybt, a ja zamalo da upišem filozofiju :) Dobro je da nisam, pa tu niko nema realan uvid! :lol: E misim šteta....treba, ko god želi da upisuje to, da nauči razliku između filozfoije i umetnosti. I stekne Uvid u to da su Politika i Filozofija nekad bile plemenite VEŠTINE, i to koga - gradskih otaca, državnika....

....o fuy kuda ide ovaj svet....:roll:

Zasto bi upisala filozofiju? Moj razlog je da naucim da bolje citam. Ovo je zasad jedini razlog. Mozda ce ih sutra vise biti. Ali ostavimo to za sutra.
 
Betty:
o fuy kako je to sve potcenjivački ...:x

Ybt, a ja zamalo da upišem filozofiju :) Dobro je da nisam, pa tu niko nema realan uvid! :lol: E misim šteta....treba, ko god želi da upisuje to, da nauči razliku između filozfoije i umetnosti. I stekne Uvid u to da su Politika i Filozofija nekad bile plemenite VEŠTINE, i to koga - gradskih otaca, državnika....

....o fuy kuda ide ovaj svet....:roll:

A sada kuda ide ovaj svet? Ide tamo gde ga mi vodimo- u propast.
 

Back
Top