HITNO!!Kooju knjigu da uzmem za c++

toxi:
Ajte ljudi molim vas sutra ujutru idem u BG pa mi recite koju knjigu da uzmem a da je ima u "ovdasnjim" radnjama! Dakle da bude za win32api .Na srpskom( ako moze i naslov da bude na srpskom da bi znao sta da trazim od prodavca :-) )
Nemoj da mesas c++ sa nekom api-jem.
prvi savet:
ako hoces da ucis jezik c++ , kupi knjigu:
reseni zadaci iz c++ , Laslo Kraus
drugi savet:
ako hoces da ucis neki api , prijateljski ti savetujem da pocnes da ucis .NET framework , posto je moderniji i svi su se prebacili na njega , konkretna knjiga je :
MICROSOFT VISUAL C++ korak po korak , Julian Templeman , Andy Olsen ( CET serija)
sa cd-om.

besplatno okruzenje , na godinu dana , mozes skinuti ovde :
http://msdn.microsoft.com/vstudio/express/support/install/

skini express edition , skroz je ok + besplatan , ako nemas visual studio.

ako ne mozes da skines , mozes da pogledas www.overburn.tk
posalji link i objasni sta treba da se skine , i povoljno ce ti narezati na cd i poslati na kucnu adresu.

pozdrav
 
Eh bio sam u kombib-u, u dve radnje mikro knjige , u CET-ovoj maloprodajnoj radnji i jos negde nemo da se setim gde... nasao sam i kupio onu .NET knjigu ali onu od krausa nigde nesam nasao ...
Svi kazu da je rasprodata ....Jel moze to preko neke radnje da se poruci na adresu ili kako da vec dodjem do te knjige?
 
toxi:
Eh bio sam u kombib-u, u dve radnje mikro knjige , u CET-ovoj maloprodajnoj radnji i jos negde nemo da se setim gde... nasao sam i kupio onu .NET knjigu ali onu od krausa nigde nesam nasao ...
Svi kazu da je rasprodata ....Jel moze to preko neke radnje da se poruci na adresu ili kako da vec dodjem do te knjige?

znam da je ranije bilo u knjizari iznad p.m.f-a , kad krenes od p.m.f-a ka platou , sa leve strane.
sem krausove , mogu da ti preporucim jos jednu na srpskom, a nju mozes poruciti i preko net-a:

http://www.mikroknjiga.co.yu/Prikazi/CPPS_prikaz.html

inace , mislim da ce se lepo slagati sa krausovom zbirkom(posto je ovo skripta sa etf-a , od koje je napravljena knjiga).

kod iz zbirke mozes skinuti ovde:
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~kraus/knjige/programi/rzcp.zip
, pa ako je ne nabavis u skorije vreme , mozes pokusati da kompajliras neke od primera i da probas da ih razumes.
 
Evo ja sam nasao opise ove dve knjige a vi mi recite koju od njih da uzmem( "znam" C a o klasama skoro nista...).

Andrew Koenig and Barbara E. Moo: Accelerated C++ **********

Ova knjiga se može naći i u srpskom prevodu: "Efikasno programiranje na jeziku C++". Verovatno najbolji tekst za početnike. Za razliku od većine knjiga
koje odmah frustriraju čitaoce detaljima niskog nivoa kao što su pointeri i baratanje C stringovima, ova knjiga se koncentriše na moderan C++ i odmah
počinje sa korišćenjem klasa iz standardne C++ biblioteke kao što su string i vector. Dodajmo tome i da je knjiga kratka (ispod 300 strana) i da je cena
dosta prihvatljiva.

Stanley B. Lippman, Josée LaJoie and Barbara E. Moo: C++ Primer (4th Edition)

Jedan od klasika u svetu C++ programiranja. Srpski prevod trećeg izdanja se zove "C++ Izvornik" i mada nije tako dobar kao četvrto izdanje,
ipak je reč o izvanrednom tekstu. Za razliku od "Accelerated C++" ova knjiga nije kratka i bavi se mnogim detaljima koje mogu zbuniti apsolutne
početnike, ali za one koji su sigurni da žele da nauče C++ i da se bave njime, odličan izbor. Posebno želim da pohvalim jasan stil kojim je knjiga
pisana i lakoću sa kojom se čita.
 
Posto sam ja manijak za kompjutersku literaturu, kupio bih obe! :)
bez obzira sto ti se cini da je prva knjiga "manje frustrirajuca", nemoj smetnuti sa uma da je poznavanje C jezika (pointera posebno) i njegovih osobina, mnogo vazno. Da ne pominjem OOP. Direktan skok na koriscenje klasa, moze biti "dvosekli mac", moze se desiti da unutar klase ili objekta nesto neces razumeti, bas zbog nepoznavanja OOP.
U svakom slucaju, odluka je na tebi a znanja nikad dosta.
 
codemaker:
Posto sam ja manijak za kompjutersku literaturu, kupio bih obe! :)
bez obzira sto ti se cini da je prva knjiga "manje frustrirajuca", nemoj smetnuti sa uma da je poznavanje C jezika (pointera posebno) i njegovih osobina, mnogo vazno. Da ne pominjem OOP. Direktan skok na koriscenje klasa, moze biti "dvosekli mac", moze se desiti da unutar klase ili objekta nesto neces razumeti, bas zbog nepoznavanja OOP.
U svakom slucaju, odluka je na tebi a znanja nikad dosta.
skroz se slazem , pa mislim da je ok skolski
->
nabavi dobru zbirku resenih zadataka iz c++ , skolsku .......
npr:
vec spomenuta:
http://galeb.etf.bg.ac.yu/~kraus/knjige/programi/rzcp.zip

skini , nabavi kompajler , eksperimentisi , kompajliraj,.........

jos bolje , nabavi navedenu knjigu, skini source , kompajliraj , eksperimentisi , ....
i citaj na papiru sta se desava.........

ja sam tako ponesto naucio........ :)
 
Surce programa iz "Reseni zadaci iz programskog jezika c++" sam skinuo jos odavno ...a knjigu ne mogu da nadjem nigde kao sto sam vec rekao...To sa "eksperimentisanjem"-naravno, ali sve ide mnogo brze uz odgovarajucu literaturu a i sugurnije( da ne bih nesto propustio)....
C znam EXTRA (uz to shvatam da dosta toga ne znam :-),sto je i realno ) tako da mi ta prica o pointerima i slicnim stvarima nije potrebna (procitao sam dve knjige o Cu i 2-3 MB surce koda i napisao 10ak povecih programcica, koji inace nicemu nesluze :-) ).
Da_kako da cu procitam obe ali koju prvu?
 

Back
Top