Srbija i 2.000.000 Albanaca

uus srebro

Zainteresovan član
Poruka
228
Primetio sam da srpska strana u razgovorima uvek traži Kosovo,a nikad Albance,iako oni definitivno idu u paketu..Naravno da je to refleksija stvarnih želja Beograda-da Albanci opet budu poniženi gradjani drugog reda,ali zanima me kako u tehničkom smislu Srbija zamišlja da bi izašla na kraj sa 2 miliona albanske populacije?

Za početak...da li će Albanci biti najjača parlametarna stranka,koliko će imati ministarskih mesta,potpredsednika i svih ostalih predstavnika u organima vlasti?
A šta će biti za nekoliko decenija, kada Albanaca bude više od Srba?
 
@ UUsrebro

За почетак иди брзо па опериши катаракту јер очигледно имаш неку мрену на очима па не видиш шта пише у предлогу Србије - или добро опери уши када слушаш Извештај о томе шта је ко рекао од званичника Србије.
 
eremita:
@ UUsrebro

За почетак иди брзо па опериши катаракту јер очигледно имаш неку мрену на очима па не видиш шта пише у предлогу Србије - или добро опери уши када слушаш Извештај о томе шта је ко рекао од званичника Србије.

Daj,pojasni mi ti..Teško je to upamtiti kada su predlozi Srbije tako komični,uglavnom se smejuckam kad ih čitam...
Nego,to znači da kosovski Albanci NE BI imali mesta u Skupštini Srbije,ali BI morali da se pokoravaju svim odlukama te skupštine koje se njih tiču?
 
eremita:
@ UUsrebro

За почетак иди брзо па опериши катаракту јер очигледно имаш неку мрену на очима па не видиш шта пише у предлогу Србије - или добро опери уши када слушаш Извештај о томе шта је ко рекао од званичника Србије.

Nemoj se uzrujavati. Loš pokušaj da se poistovećivanjem sa "albanskim slučajem" mešetari sa drugim delovima. Svi ugroženi samo ne znam gde? A lepo piše u Ustavu, i imaju glasila koliko žele a ne ko Srbi u pojedinim državama iz okruženja.
 
Ви сте "проблем" Срба у Хрватској решили протеривањем готово целокупне популације. Да ли то предлажеш да и Срби ураде у случају Шиптара?
 
untouchable:
Ви сте "проблем" Срба у Хрватској решили протеривањем готово целокупне популације. Да ли то предлажеш да и Срби ураде у случају Шиптара?


Hm... Mislite da i mi sprovedemo "hrvatsku demokraciju"? Poslednje je bilo što su deca romske nacionalnosti htela da idu u školu? A opet će pre nas u tu EU?
 
uus srebro:
Daj,pojasni mi ti..Teško je to upamtiti kada su predlozi Srbije tako komični,uglavnom se smejuckam kad ih čitam...
Nego,to znači da kosovski Albanci NE BI imali mesta u Skupštini Srbije,ali BI morali da se pokoravaju svim odlukama te skupštine koje se njih tiču?


e064.gif



Досадан си........ стално покушаваш да на овај форум убациш неку "петарду" али заборавиш да си од оних који пишају у сну - па су ти све петарде "овлажене"...

Не можеш да поставиш овакву тему а да се претходно ниси уопште обавестио о томе како изгледа предлог Србије - иди па гуглај, тражи Владу Србије - па прочитај ПЛАТФОРМУ ! Онда вероватно нећеш писати небулозе.
 
Srbija treba da se odvoji od Shiptara, i da zauvek odstrani to bolesno tkivo, u metastazi, sa sebe.
Ako je i deo teritorije cena za odstranjivanje Shiprata iz zajednicke drzave, i to se moze podneti.

Bez Kosova ( citaj Shiptara) kao najzaostalijeg , najneobrazovanijeg, najneskolovanijeg , najsiromasnijeg,najprimitivnijeg , najkriminalizovanijeg , najkorumpiranijeg drustva u Evropi, a verovatno i sire.........Srbija se oslobadja ogromnog tereta od 2 miliona shiptara, koje ni jedna drzava sveta ne bi pozelela na svojoj teritoriji.

Molim, da me se ne shvati da prideve koje sam naveo izmisljam, vec su to zvanicni podaci mnogih medjunarodnih organizacija.

Sa takvim okovima, i Svedska bi za deset godina spala na prosjacki stap.

E, sada, kakve su perspektive shiptara, koji i nisu svesni, da ce ostati, izolovana ,kriminalizovana crna rupa Evrope,,,,,,,da nece vise moci da putuju sa pasosima Srbije po svetu. Da im se priprema najzesca blokada izlaska ka EU, zbogo ogromnog broja kriminalaca, i azilanata, koji svuda vise manje borave na crno..........to postaje njihov problem.

Kukace Shiptari za nekoliko godina da rade u Srbiji , da istovaruju dzakove, da kopaju kanale, da bilo sta rade, samo da privire..............ali , nema sanse....

p.s.

Da li zaista bilo koji shiptar, racunajuci i ovog USS, misli da ce Ameri tek tako da im prepuste Kosovo, u fazonu.....evo sad. izvolite........sledecih 100 godina ce otplacivati Americku pomoc...
Na sve moguce nacine
 
najzaostalijeg , najneobrazovanijeg, najneskolovanijeg , najsiromasnijeg,najprimitivnijeg , najkriminalizovanijeg , najkorumpiranijeg drustva u Evropi

Па зашто једном таквом друштву препустити територију која по сваком могућем принципу припада Србији, и која наравно има и огромну економску вредност, поред духовних, историјских и свих других??
Потребно је увести рестриктивне законе о држављанству којим би се дефинисали обавезни предуслови за добијање српског држављанства - нпр. познавање спрског језика, српске историје, анкета на коју је потребно дати тачне одговоре (нпр. "Да ли је над Србима од стране Шиптара 1999. године почињено етничко чишћење?) итд итд... Иначе такви прописи постоје и у неким земљама европске уније...
И решен је проблем Шиптара, на цивилизован, европски и легалан начин.
 
untouchable:
Па зашто једном таквом друштву препустити територију која по сваком могућем принципу припада Србији, и која наравно има и огромну економску вредност, поред духовних, историјских и свих других??
Потребно је увести рестриктивне законе о држављанству којим би се дефинисали обавезни предуслови за добијање српског држављанства - нпр. познавање спрског језика, српске историје, анкета на коју је потребно дати тачне одговоре (нпр. "Да ли је над Србима од стране Шиптара 1999. године почињено етничко чишћење?) итд итд... Иначе такви прописи постоје и у неким земљама европске уније...
И решен је проблем Шиптара, на цивилизован, европски и легалан начин.

Nije. Amerika se ne slaže sa tim.
 
untouchable:
Па зашто једном таквом друштву препустити територију која по сваком могућем принципу припада Србији, и која наравно има и огромну економску вредност, поред духовних, историјских и свих других??
Потребно је увести рестриктивне законе о држављанству којим би се дефинисали обавезни предуслови за добијање српског држављанства - нпр. познавање спрског језика, српске историје, анкета на коју је потребно дати тачне одговоре (нпр. "Да ли је над Србима од стране Шиптара 1999. године почињено етничко чишћење?) итд итд... Иначе такви прописи постоје и у неким земљама европске уније...
И решен је проблем Шиптара, на цивилизован, европски и легалан начин.


Sve je to tacno..............ali KASNO !!!!!!!!!!!!!!

Malo realnosti ,i otvorenih ociju nam ne bi skodilo................
 
King 7:
On kao brine o siptarima. pa, pocisticemo ih jednog dana odatle. Bili jednom pa ih vise nema.

Vodeći se tom logikom došao sam do zaključka da je potpuno legitimno i prirodno da amerikanci sravne Beograd sa zemljom, pobiju ovo malo ljudi što ima ovde, i da posle toga od Beograda naprave klizalište da može Kondoliza da se kliza.

I onda će Kondoliza da kaže: bio jednom jedan Beograd....
 
Превише је Србија уложила и у животима и у новцу и у свему другоме да би се смела одрећи Космета. Кад бисмо то урадили не би ни овај остатак Србије дуго потрајао, то је моје најчвршће убеђење. Ако би Србија то урадила, то би био сигнал СВИМА да је спремна свега се одрећи - ако је притисак или понуда довољно јака.
 
untouchable:
Превише је Србија уложила и у животима и у новцу и у свему другоме да би се смела одрећи Космета. Кад бисмо то урадили не би ни овај остатак Србије дуго потрајао, то је моје најчвршће убеђење. Ако би Србија то урадила, то би био сигнал СВИМА да је спремна свега се одрећи - ако је притисак или понуда довољно јака.

Dobro, a šta da radimo sa dva miliona nelojalnih građana sklonih terorizmu? Ne možemo da ih proteramo, ne možemo da ih posrbimo ne možemo da ih teramo da uče srpsku istoriju....
 
Evo pronadjoh famoznu platformu i bacih prvi pogled i već sam spazio nešto veoma zanimljivo...
"uključujući i donošenje pokrajinskih zakona, treba predvideti da se odluka ne može valjano doneti ako za nju ne glasa i većina poslanika srpske nacionalnosti."
Tj. srpska manjina u parlamentu imala bi pravo veta na svaku odluku kosovske skupštine i baš ništa što nije 100% po meri Beograda ne bi moglo biti usvojeno ni realizovano. Nije teško zamisliti kako bi srpski poslanici odmah postali instrument kojim bi Beograd potpuno kontrolisao skupštinu i radio šta mu je volja i kako bi ta skupština (ne)funkcionisala.Čista farsa,kao u vreme Miloševića..
 
untouchable:
Превише је Србија уложила и у животима и у новцу и у свему другоме да би се смела одрећи Космета. Кад бисмо то урадили не би ни овај остатак Србије дуго потрајао, то је моје најчвршће убеђење. Ако би Србија то урадила, то би био сигнал СВИМА да је спремна свега се одрећи - ако је притисак или понуда довољно јака.

Nema Srbina koji moze da se veseli gubitku Kosova.........od Cede Jovanovica do Tome Nikolica (uzeo sam za primer dve ekstremne pozicije)

Ali, fakticko stanje je tako, da se cini , daj boze da gresim, da je samostalnost Kosova reseno pitanje, tamo , gde je to relevantno...

Srbija je , nazalost, svojom politikom zameranja, i kurchenja ka celom svetu zadnjih nekoliko godina, dovela sebe u situaciju, da je niko ozbiljno i ne pita za misljenje.

To su cinjenice. I talambasanje, i guslanje o kako cemo mi ovo i ono..ne menja sustinski krajnji ishod..
 
ml2:
Vodeći se tom logikom došao sam do zaključka da je potpuno legitimno i prirodno da amerikanci sravne Beograd sa zemljom, pobiju ovo malo ljudi što ima ovde, i da posle toga od Beograda naprave klizalište da može Kondoliza da se kliza.

I onda će Kondoliza da kaže: bio jednom jedan Beograd....
Losom se logikom vodis. U stvari, nikakvom logikom. Za pocetak, Amerikanci su jako daleko i u temi nije pominjan njihov interes. Pominjana je Srpska zemlja i sve sto pripada Srbiji a oteto je. Da li tvoja logika poznaje pojmove kao sto su : manjine, zaverenicka udruzivanja, otimacina i okupacija? Sasvim je razumno da se siptari jednog dana proteraju sa ovih prosora, ne vidim u cemu je problem?
 
Sasvim je razumno da se siptari jednog dana proteraju sa ovih prosora, ne vidim u cemu je problem?

Razumno i legitimno........slazem se.......

Ali, o tome se prica kada dodje vreme......kada Srbija ojaca, postane respektabilna ekonomska , pa i vojna sila.......kada njena rec u svetu bude imala tezinu, kada Kosovo, kao nakaradna tvorevina propadne i pukne po svim savovima..............

Tada se o tome prica, uz duge pripreme, podrske u svetu za takav cin...................

To sigurno nece biti skoro, ali, moze biti amanet za buduce generacije.....
Iako mislim , da kad dodje dan da tomoze da se realizuje, nikoga u sustini , takva avntura i prica nece mnogo interesovati................ko zna na sta ce svet liciti , i kako ce ljudi ziveti za 100 godina?
 
King 7:
Losom se logikom vodis. U stvari, nikakvom logikom. Za pocetak, Amerikanci su jako daleko i u temi nije pominjan njihov interes. Pominjana je Srpska zemlja i sve sto pripada Srbiji a oteto je. Da li tvoja logika poznaje pojmove kao sto su : manjine, zaverenicka udruzivanja, otimacina i okupacija? Sasvim je razumno da se siptari jednog dana proteraju sa ovih prosora, ne vidim u cemu je problem?

To nije moja logika nego tvoja. Ja mogu da se složim sa tobom da je razumno da se šiptari pobiju i proteraju.

Međutim, dodao bih da vođen tom logikom, dolazim do zaključka da je razumno i u skladu sa najvećim moralnim vrednostima da Amerika skuje zaveru protiv Srbije i da protera sve Srbe sa ovih prostora a onda da ovde naseli Kurde. U tom slučaju Srbi bi postali evropski cigani bez države i to bi bilo u najboljem redu i u skladu sa zdravim razumom.
 
ml2:
To nije moja logika nego tvoja. Ja mogu da se složim sa tobom da je razumno da se šiptari pobiju i proteraju.

Međutim, dodao bih da vođen tom logikom, dolazim do zaključka da je razumno i u skladu sa najvećim moralnim vrednostima da Amerika skuje zaveru protiv Srbije i da protera sve Srbe sa ovih prostora a onda da ovde naseli Kurde. U tom slučaju Srbi bi postali evropski cigani bez države i to bi bilo u najboljem redu i u skladu sa zdravim razumom.
Sad sam razumeo. problem je sto nijedna zavera ne moze biti efikasna kao zavera skovana iznutra. Amerika bi sasvim drugacije vodila svoju politiku ovde kada bi bilo manje antisrba i siptarsko - muslimanskih lobista medju samim Srbima. Neko ovde stalno otvara zadnja vrata.
 

Back
Top