Preregistracija i uvoz na mesec dana

I.Sikorsky

Primećen član
Banovan
Poruka
506
Smatram da je najbolje resenje za novonastalu situaciju da se dozvoli preregistracija automobila sa CG tablama i slobodan uvoz na mesec dana svima,da drugi ne bi bili diskrimisani po tom pitanju i smatram da ovime ljudi koji su kupili polovnjake sa euro 3 iz uvoza ne bi bili obmanuti jer su imali vise novca da kupe takva kola,samim tim se nisu izlagali
neprijatnostima kao oni koji su kupovali na CG i koji su sad u problemu,jedino bih udario veci porez na novije skupe polovnjake gde je cena izmedju CG i BG ogromna,trebaju nadlezni da urade neku tabelu sa kubikazom i cenovnikom.
Ja jesam ovde na forumu zastupao stav da sam protiv preregistracije ali sam ga promenio iz jednostavnog razloga sto pre crnogorskog referenduma policija nije oduzimala kola na CG kao da su na nemacke ili bilo koje strane table a vozio ih drzavljanin Srbije.Sta bi se desilo da nekim slucajem nije uspela opcija nezavisne Crne Gore na referendumu?I dalje bi se ,kao i sad ,vozila ta kola.Smatram da neko,ko je uvezao auto iz Nemacke,platio carinu i pdv nema razloga da bude protiv preregistracije jer ce svi oni koji su vec crnogorskoj carini platili morati da plate i nasoj drzavi a taj novac moze da se upotrebi za dosta stvari,pa kad im izadje auto osnovna cena iz uvoza,CG registracija i preregistracija na Srbiju kao da su ga kupili od nekog iz BG-a ili iz NS-a,od Jominija npr.(cuo sam za njega ima plac polovnjaka negde kod Stranda,prica narod)nece se vise praviti pametni u odnosu na one koji su uvozili u Srbiju(cena vozila,carina 20% i na sve to pdv 18%).
Da rezimiram,nas problem kao naroda i licni je sto vecina misli samo na sebe,ne misli se o opstem interesu i zato smo tu gde jesmo.
 
Prvo, mislim da je ovo vec vec ispraznjena tema na drugom postu...
Drugo, nisam uvezao auto ni iz inostranstva ni iz Crne Gore, kupio sam ga ovde u Beogradu.
Moje misljenje ostaje da nije u redu to sto su se neki napravili pametni pa mislili da mogu da zaj... drzavu i da ispadnu pametniji od nas budala koji smo dali dosta vise para za odredjen auto... Pogledaj oko sebe po gradu sta se vozi na CG table, pa nema ni jedan "socijalan" auto, sve su neka malo bolja i novija kolica (BMW, Opel, Mercedes, Suzuki...) Nemoj mi reci kao vec neko sto je napisao da su ljudi registrovali na CG iz nuzde. Nije tacno. Prvo auto kao auto nije uopste nuzda. Drugo da je nuzda ti isti bi uzeli automobile nizeg cenovnog ranga a ne ovo sto se vozi sad po ulicama. Ne kazem da nema izuzetaka, ali uglavnom se svodi na to da su neki ljudi hteli da ispadnu pametniji od nas glupih koji smo kupili auto regularno i platili sve. Moze preregistracija, ali samo da plate debelo, pa da razmisle sledeci put hoce li da uzimaju legalno ili da se kockaju, jer ako se kockas moras i da naucis da izgubis...
 
Naravno da je poenta moje price da im treba dozvoliti preregistraciju ali da se plati toliko da ih na kraju izadje kao da su ga kupili od nakog na BG,NS,NI table i time definitivno nece vise biti pametni i likovi sa dobrim limuzinama na CG koje su jeftinije placene ali samim tim,ponavljam,dozvoliti i svima uvoz na mesec dana.
 

Back
Top