Пирамида: Вучић - 16.841, Ђоша - 10.376, Шутановац - 9.890

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

VlajaZlaja

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
313
http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2006/jul/11/V-01-11072006.shtml

HALO PREVARA!
Za pobednika "Piramide" Dragana Šutanovca iz DS sa samo 114 telefonskih brojeva glasano čak 38.846 puta! Glasovi običnog sveta, onih koji su glasali maksimalno pet puta, daju ubedljivu prednost radikalu Aleksandru Vučiću

BEOGRAD - Da su u "Piramidi" presudili glasovi običnih ljudi, koji su okrećući broj svog favorita glasali maksimalno pet puta, pobedio bi radikal Aleksandar Vučić. Drugo mesto osvojio bi glumac Bogoljub Mitić Đoša, a pobednik Dragan Šutanovac bio bi poslednji, pokazuje listing telefonskog glasanja do kog je došao Kurir.
Naime, statistika pokazuje sledeće: za Vučića je sa 16.841 priključaka stiglo 23.945 poziva. Za Šutanovca je sa 7.183 telefonska broja stiglo 9.890 glasova, dok je za Đošu sa 10.376 priključaka stiglo 12.968 poziva. Kad se ova kategorija glasova običnog naroda (koji su glasali do pet puta tokom emisije) prevede u procente, Vučić dobija 51,16 procenata, Mitić 27,70, a Šutanovac 21,13 odsto.

Šutanovac je, ispada, pobedio zahvaljujući revnosti svojih stranačkih članova. Ovaj pregled poziva tako demantuje uvreženo mišljenje da su radikali najdisciplinovaniji i najekspeditivniji. Jer, u delu koji pokazuje glasanje stranačke mašinerije, Šutanovac je potpuno porazio Vučića. Tako je, na primer, sa samo 114 priključaka za potpredsednika DS stiglo čak 38.846 glasova, dok je s istog broja priključaka gensek radikala dobio tek 12.302 poziva.

Direktor Direkcije za usluge "Telekoma" Igor Jecl pokušao je fenomen glasanja dva i više puta u sekundi šaljivo da objasni brzinom biranja brojeva.
- Zavisi od toga koliko je onaj koji telefonira brz. S jednog broja može da stigne više poziva, jer jedan telefonski priključak u kućnoj centrali može da ima 30 i više lokala. Naravno, moguće je kompjutersko preusmeravanje poziva. Tehnološki, mašina može da generiše mnoštvo poziva, ali mi raspolažemo samo listingom, ne znamo da li je neko angažovao petsto ljudi da telefonira, ili kompjuter - kaže Jecl.

Vučić, kome je poraz u "Piramidi" veoma teško pao, kaže za Kurir da se oseća kao moralni pobednik i tvrdi da je čak "zabranio" stranačkim aktivistima da organizovano glasaju za njega, jer je hteo da "sve bude pošteno".
- Osećam se kao moralni pobednik jer sam dobio ubedljivo najviše glasova od običnih ljudi. Šutanovac je, za razliku od mene, organizovao 150 ljudi koji su imali od 500 poziva pa naviše. Ali, to je krivica Srđana Šapera, koji je vlasnik licence emisije, i organizatora "Piramide", što takve nameštaljke omogućavaju - kaže Vučić.

Vučićeva deca vole zabavu

Vučić tvrdi da je decu poveo u emisiju zato što oni vole zabavu, a ne da bi prikupio dodatne političke poene.
- Moj Danilo najviše voli zabavne emisije. Nisam poveo decu u "Zamku", već u zabavnu emisiju. Ja se svojom decom ponosim i svuda ću da ih pokazujem. Hteo sam i Vojinu decu da povedem, pa je l' biste tada rekli da zloupotrebljavam tuđu decu? - kaže Vučić.

Šutanovac: Bojić glasao za Vučića

Dragan Šutanovac objašnjava da je za njega s jednog priključka stiglo osam hiljada poziva s broja gradskog odbora Demokratske stranke, koji, kaže, ima preko dvadeset linija.
- S jednog broja Vučić ima više glasova od mene! Taj broj je, prema mojim saznanjima, iz klinike "Ostrog", koja je vlasništvo julovca Milovana Bojića. On je, kao ministar zdravlja, ojadio državu i sada te pare koristi za kampanju Aleksandru Vučiću. Bojić je čovek kome je država pronašla ogromne sume novca na privatnom računu u inostranstvu. Toliko o časti i poštenju Aleksandra Vučića - kaže Šutanovac Kuriru.
Vučić je potvrdio da je za njega stiglo osam hiljada glasova iz klinike "Ostrog", ali da on nema nikakve veze s tim i da nije naručio podršku.
- Oni ljudi imaju ADSL liniju, a ja nikoga nisam terao da glasa za mene - odgovara Vučić.
Za Vučića je, s jednog telefonskog priključka, za sat i dvadeset minuta, koliko traje emisija, glasano tačno 8.404 puta, odnosno dva poziva u sekundi! Šutanovac je za isto to vreme s jednog broja dobio 8.092 glasova, odnosno 1,6 poziva u sekundi.

:D
 
Šutanovac je, ispada, pobedio zahvaljujući revnosti svojih stranačkih članova. Ovaj pregled poziva tako demantuje uvreženo mišljenje da su radikali najdisciplinovaniji i najekspeditivniji. Jer, u delu koji pokazuje glasanje stranačke mašinerije, Šutanovac je potpuno porazio Vučića. Tako je, na primer, sa samo 114 priključaka za potpredsednika DS stiglo čak 38.846 glasova, dok je s istog broja priključaka gensek radikala dobio tek 12.302 poziva.

ето ко су најострашћенији фанатици и екстремисти у Србији! :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top