zna/ima li neko...itd

nemesis31:
ej da li neko ima neke tutuorijale o hakerisanju ili zna neku adresu sa koje mogu da ih skinem?
1. Najpre nauci da koristis kompjuter za nesto drugo osim igranja neke igrice
2. Pronadji na internetu neku literaturu o operativnim sistemima da bi znao razliku izmedju istih, i da bi mogao da ustanovis koji OS ti koristis zapravo na tvom racunaru, ne verujem da sada tacno znas
3. Nabavi neki programski jezik, instalisi kompajler i ostalo pa pokusaj da napravis program koji ce na sred ekrana ispisati "A sta ce meni da budem haker?" Ako to uspes, presao si 0.0004% od potrebnog puta da postanes haker
4. Sad napravi sebi neki kolac, sastojci su sledeci:
- 1 godina ucenja arhitekture procesora i svega sto cini racunar
- 1 godina ucenja programskog jezika, recimo C++ ili Assemblera
- 1 godina pokusaja da napravis svoj prvi program
- 1 godina proucavanja protkola i LAN organizacije
- 1 godina pokusaja da oporavis svoj racunar nakon sto ces mnogo puta zaredom ishakovati sam svoj vlastiti racunar, koristeci prethidno znanje (jer si preskakako lekcije)
5. Kad sve to prodjes, dacu tim moje IP adrese da vezbas, pod uslovom da za svaki neuspeo pokusaj polozis 100 evra na moj racun a za svaki uspeo pokusaj ja tebi ispaltim 500 evra - pa da lepo unovcis svoje "znanje"

Eto to bi otprilike (sa manje ili vise varijacija) bio razvojni put malog Perice - zvani "ultra TTS de Lux Cabrio HACKER"....
Mani se dete corava posla, nikad ti haker postati neces, ali ako sednes i zagrejes stolicu, mozda postanes i programer pa ces lakse kroz zivot da prolazis...
 

Back
Top