Cigancici & co

*LoneStar*

Početnik
Poruka
24
Ne znam da je ova tema bila i da li ce vam se svideti ali povucena skorasnjim iskustvom morala sam da pitam...Naime pre neki dan na trgu dolazi meni jedna cigancica i ja joj dam 20 dinara...I tako ona dodje drugi put i ja joj opet dam 20 dinara i ona mene pita jel moze da sedne pored mene i ja kazem sedi slobodno i tako je sedela ona sa nama nekih 5 minuta i kad sam ustajala pitam je kako se zove i kaze ona Ana...Nekih 10 minuta kasnije ja skontam da mi nema novcanika(unutra mi je bila licna i 3 hiljade dinara-pare za kupaci,mozda i vise) i moja drugarica mi kaze da je videla neki crni novcanik pored mene ali je mislila da je od te cigancice izgledao joj je pijacki(da se ne lazemo stvarno je kupljen na pijaci).Nas dve posle sretnemo tu cigancicu i njenu mamu i ja njoj sve lepo kazem daj mi samo dokumenta uzmi pare,ja tebe ne optuzujem ni za sta svako bi to uradio,cak joj ni ne kazem da cu je prijaviti supu niti vicem na nju pricam sa njom kao da mi je rod najrodjeniji....Inace nisam ni stigla nista da je pitam ona je vec vrisnula nisam ja nista!I naravno nista ni od mog novcanika ni od mojih para...A uzela ga je hiljadu posto,ubedjena sam sad kad se setim kako me je pogledala kad je htela da sedne i na osnovu svega...Bila sam najvise besna na sebe i rekla sam da nikom necu vise davati pare(jeste da sam uvece vec dala ali nema veze:)
Dakle da li dajete cigancicima i drugim prosjacima sa ulice novac?
 
bash mi zao za tvoj novchanik :?
ja ne dajem jer ih se plashim....kod nas y grady obavezno napadajy....'vatajy i sl....i onda ja ne smem da im se priblizim.....mada mi ih je nekako bash zao kad ih vidim da prose.... :roll:
 
nikad ne dajem, 90% tih para ide njihovim podvodachima i "vlasnicima".
necju da sponzorishem mafijashe.
ako imam sok il neshto za jelo ako trazhe dacju im, al pare nikako.
 
Не знам... Знам само да сам једном ишао са другом, и циганка крене на мене, ја заобиђем културно, и заустави тог ортака. Јој дај ми паре, види како си леп, лепо обучен, дај ми паре, и он хтео, ал' кад је почела да га спопада, полудео човек и отерао је. :-D
 
hahahaha ....

pa da sam bio na tvom mestu , ubio bih boga u njoj , poceli bi crvi iz nje da izlaze ;)

al , ovako , ponekad dam .....

kad god imam nesto sitno do 1 e , dam im ....

ponekad ih tako zbunim , ili ih zajebavam , da na kraju odu ;)

desilo se jednom mom drugu , da je sedeo u nekom kaficu , pored setalista sa 5-6 drugova, i dolazi neka ciganka , i kaze , ,,daj bre jedan dinar , nista nisam jela od jutros ,, ......
i kaze on , baba , evo , vidi koliki je racun , nemam ni ovo da platim ....
i , baba odjednom izvadi punu saku sice iz dzepa , i baci na sto ....
znaci , baba je ispala extra lik :lol::lol::lol:

posle je dobila po 5-10 e od svih .....
 
Uvijek dam onim jadnicima sto sjede bez noge,ruke....
A ovim malim .... Ima ih nekoliko kroz grad koje znam ... onako sjedem sa drugaricama u bastu nekog kafica... i dodje jedan mali marko... on tu sjedi sa nama,zeza se,prica.... ma lik je... i njmu uvijek,ali uvijek dam....
I on je jednom prilikom u grad kad sam setala sa drugovima,i mi na hamburgere i ni centa jednog nemamo.... I dolazi marko i placa nam svima hamburger... nas cetvoro bilo...
i isto tako jdnom covjeku ispanu pare ispred te brze hrane,i on ne vidi... bilo nesto preko eura... i marko pokupi one pare i potrca za ovim covjekom CIKO CIKO ISPALE SU VAM PARE,i vrace mu sve sto je bilo... a ovaj covjek uhvati da ga mrsika ,da ga psuje... greote....:-(
 
sjedimo mi prije godinu dana na onim auticima,znate...i dodje krdo Cigana...nashih godina.pochese oni kao nas muvati...i kao platice nam po turu autica,ali da svaka od nas sjedi sa po jednim od njih.i ajd,mi pristanemo...ono-nisu ruzni,bagavi,ne smrde i to... sjela ja sa jednim u autic i tek sto smo krenuli,poce on nesto kao pipkati.. ja prvo kazem nemoj,nista on. onda iskocim iz autica,i krenem da se sklonim sa piste a on da me udari.i nista,fino,ja se sklonim i pobjegenem.... uf.....nekad ih vidimo u gradu,ali se zaobilazimo...joj mrzim cigane. jednom idemo mi gradom i jedemo pizzu,kad ce cigancica "dajte meni malo" i mi naravno ne damo,kad ona zahrakachi moju frendicu..bljaaaaaak...
 
dobra tema ;)
ranije sam dawala stalno, ali kad sam widela da sa njima ne moze fino , nego samo chwrsto i drsko , pochela sam tako i da se ponasham....
btw ima jedan ciga u Knez Mihajlowoj koji uwek kaze : Daj mi 10 dinara il cu da te pljunem!!" i pljunuo je moju drugaricu :womit:
 
Nikad im ne dajem, neka ga duvaju, mali narkomani, moja sestra jednom dala nekoj cigančici, posle pola sata je vidimo kako duva lepak. Ma neka ga duvaju, još kad se vozim peticom pa kad krenu da mi smrde...Ne volim džaftere. :x
p.s. Evo nekih sinonima za Roma: cigan, ganer, ganfer, džafer, džafter, ganci, džafus... ;)
 
ja najwishe mrzim po tramwaju kad krene da prose, pa krenu da spopadaju moje ortakinje, da ih hwataju za kosu, za majcu, jao widi kakwa lepa dewojka, daj mi neki dinar....
a meni kad pridju oteram ih u pm, pa da widish kako su fini posle....
 
*LoneStar*:
Ne znam da je ova tema bila i da li ce vam se svideti ali povucena skorasnjim iskustvom morala sam da pitam...Naime pre neki dan na trgu dolazi meni jedna cigancica i ja joj dam 20 dinara...I tako ona dodje drugi put i ja joj opet dam 20 dinara i ona mene pita jel moze da sedne pored mene i ja kazem sedi slobodno i tako je sedela ona sa nama nekih 5 minuta i kad sam ustajala pitam je kako se zove i kaze ona Ana...Nekih 10 minuta kasnije ja skontam da mi nema novcanika(unutra mi je bila licna i 3 hiljade dinara-pare za kupaci,mozda i vise) i moja drugarica mi kaze da je videla neki crni novcanik pored mene ali je mislila da je od te cigancice izgledao joj je pijacki(da se ne lazemo stvarno je kupljen na pijaci).Nas dve posle sretnemo tu cigancicu i njenu mamu i ja njoj sve lepo kazem daj mi samo dokumenta uzmi pare,ja tebe ne optuzujem ni za sta svako bi to uradio,cak joj ni ne kazem da cu je prijaviti supu niti vicem na nju pricam sa njom kao da mi je rod najrodjeniji....Inace nisam ni stigla nista da je pitam ona je vec vrisnula nisam ja nista!I naravno nista ni od mog novcanika ni od mojih para...A uzela ga je hiljadu posto,ubedjena sam sad kad se setim kako me je pogledala kad je htela da sedne i na osnovu svega...Bila sam najvise besna na sebe i rekla sam da nikom necu vise davati pare(jeste da sam uvece vec dala ali nema veze:)
Dakle da li dajete cigancicima i drugim prosjacima sa ulice novac?
Pljackarski novcanik?
Mislis li stvarno da pljackasi nose novcanike? Sta ce joj novcanik ako je uzela tvoj.
Ne dajem pare jer ih cesto ni nemam.
 

Back
Top