Cigancici & co

*LoneStar*:
Ne znam da je ova tema bila i da li ce vam se svideti ali povucena skorasnjim iskustvom morala sam da pitam...Naime pre neki dan na trgu dolazi meni jedna cigancica i ja joj dam 20 dinara...I tako ona dodje drugi put i ja joj opet dam 20 dinara i ona mene pita jel moze da sedne pored mene i ja kazem sedi slobodno i tako je sedela ona sa nama nekih 5 minuta i kad sam ustajala pitam je kako se zove i kaze ona Ana...Nekih 10 minuta kasnije ja skontam da mi nema novcanika(unutra mi je bila licna i 3 hiljade dinara-pare za kupaci,mozda i vise) i moja drugarica mi kaze da je videla neki crni novcanik pored mene ali je mislila da je od te cigancice izgledao joj je pijacki(da se ne lazemo stvarno je kupljen na pijaci).Nas dve posle sretnemo tu cigancicu i njenu mamu i ja njoj sve lepo kazem daj mi samo dokumenta uzmi pare,ja tebe ne optuzujem ni za sta svako bi to uradio,cak joj ni ne kazem da cu je prijaviti supu niti vicem na nju pricam sa njom kao da mi je rod najrodjeniji....Inace nisam ni stigla nista da je pitam ona je vec vrisnula nisam ja nista!I naravno nista ni od mog novcanika ni od mojih para...A uzela ga je hiljadu posto,ubedjena sam sad kad se setim kako me je pogledala kad je htela da sedne i na osnovu svega...Bila sam najvise besna na sebe i rekla sam da nikom necu vise davati pare(jeste da sam uvece vec dala ali nema veze:)
Dakle da li dajete cigancicima i drugim prosjacima sa ulice novac?

Nije mala kriva, ali da sam ja bila na tvom mestu pretresla bih i nju i kevu.
 
Pre svega.... cinjenica je da devojke mnogo manje paze na svoje stvari (mobilne, novcanike, kljuceve itd) te ih i mnogo lakse gube.... sasvim je moguce da je ovoj devojci novcanik sam ispao iz dzepa a da nije ni primetila pa da je to mala cigancica iskoristila....
Inace sto se tice tih prosjaka..... ne dajem nikome pare.... pa ne padaju ni meni pare sa grane a zasto bi onda njima padale???
I pomenucu one.... one.... ne znam kako da ih nazovem jer nemam dovoljno gadnu rec koja bi ih opisala... oni tamo kod savezne skupstine... traze ti pare, a onda ako im ne das pocnu da ti se pentraju po kolima i da ih urnisu... konkretno meni nije zao da li ce mi sjebati kola ili nece, ali gledam po kakvim se sve kolima penju i ja da vozim ta kola tacno bih ih slomio onde na licu mesta.... jednom liku su napravili u 3sec pa sigurno 200-300EUR stete :shock:
A onda kada bih polomio njega onda pih otisao i polomio one pandure koji stoje tu na 3m i gledaju ih i uopste ne reaguju kada se desi tako nesto :evil:
 
*LoneStar*:
Ne znam da je ova tema bila i da li ce vam se svideti ali povucena skorasnjim iskustvom morala sam da pitam...Naime pre neki dan na trgu dolazi meni jedna cigancica i ja joj dam 20 dinara...I tako ona dodje drugi put i ja joj opet dam 20 dinara i ona mene pita jel moze da sedne pored mene i ja kazem sedi slobodno i tako je sedela ona sa nama nekih 5 minuta i kad sam ustajala pitam je kako se zove i kaze ona Ana...Nekih 10 minuta kasnije ja skontam da mi nema novcanika(unutra mi je bila licna i 3 hiljade dinara-pare za kupaci,mozda i vise) i moja drugarica mi kaze da je videla neki crni novcanik pored mene ali je mislila da je od te cigancice izgledao joj je pijacki(da se ne lazemo stvarno je kupljen na pijaci).Nas dve posle sretnemo tu cigancicu i njenu mamu i ja njoj sve lepo kazem daj mi samo dokumenta uzmi pare,ja tebe ne optuzujem ni za sta svako bi to uradio,cak joj ni ne kazem da cu je prijaviti supu niti vicem na nju pricam sa njom kao da mi je rod najrodjeniji....Inace nisam ni stigla nista da je pitam ona je vec vrisnula nisam ja nista!I naravno nista ni od mog novcanika ni od mojih para...A uzela ga je hiljadu posto,ubedjena sam sad kad se setim kako me je pogledala kad je htela da sedne i na osnovu svega...Bila sam najvise besna na sebe i rekla sam da nikom necu vise davati pare(jeste da sam uvece vec dala ali nema veze:)
Dakle da li dajete cigancicima i drugim prosjacima sa ulice novac?
ima jedan mali koji prodaje raspored filmova za bioskop..itd.njemu uvek dam,.sladak je i uvek je sav doteran,a uglavnom ih pitam da li hoce nesto da jedu pa im kupim ili ako imam sitno dam im
bila sam u ns za vreme exita,ja u kaficu i tu za stolom pored sede neki stranci,kad dolazi cigancica kod njih i ovaj izvadi ceo stos para i tutne joj.bilo je sigurno hiljadu din.
 
Bilo je samo pitanje vremena kada cesh shvatiti da nedavanje para njima nije nehumano,vec sasvim logichno..ja sam to shvatila kada sam klinca kome sam redovno davala pare uhvatila u busu da duva lepak.. a ja mislila da je gladan.. :evil:
 
Cigana ima svakakvih, i stvarno nemam nista protiv onih koji su ok, tj. koji nisu bezobrazni :roll: . Dakle kad me neki puta da mu dam dinar nikad ne dam, ali kad mi dodju na vrata i traze nesto dam im kekse, cokoladu, jer oni nemaju koristi od novca, novac ide roditeljima koji ga koriste za opijanje itd. Mozda ne roditeljima, ali u svakom slucaju oni nemaju nista od njega. E stvarno je gadno kad pljunu na kola, i ja bih odvezla na pranje da mi to urade, i to ne zato sto mi je Rom pljunuo vec zato sto mi je gadno ko god da je to uradio.
@keeper & co.
Zasto sad prozivate devojku koja je rekla da je odvezla kola na pranje (ili da bi ih odvezla, whatever…)nakon sto joj je neko pljunuo? Ako se njoj gadi da vozi kola koja su ispljuvana sta je tu vas problem? I jos nesto, kazete da ne moze da ih optuzuje jer ne zna u kakvim su uslovima odrasli – pa ne mozete ni vi onda nju da zovete ‘razmazenom klinkom’, ne znate ni vi u kakvim je uslovima ona odrasla :mrgreen : :lol : :lol :
E, da, da mi neko dete kaze da ce me pljunuti, verovatno bih ga se otresla tipa ‘aj probaj pa ces da vidis sta ce biti posledica’ :D Ne vidim drugi nacin.
 
newerna_beba:
Uvijek dam onim jadnicima sto sjede bez noge,ruke....
A ovim malim .... Ima ih nekoliko kroz grad koje znam ... onako sjedem sa drugaricama u bastu nekog kafica... i dodje jedan mali marko... on tu sjedi sa nama,zeza se,prica.... ma lik je... i njmu uvijek,ali uvijek dam....
I on je jednom prilikom u grad kad sam setala sa drugovima,i mi na hamburgere i ni centa jednog nemamo.... I dolazi marko i placa nam svima hamburger... nas cetvoro bilo...
i isto tako jdnom covjeku ispanu pare ispred te brze hrane,i on ne vidi... bilo nesto preko eura... i marko pokupi one pare i potrca za ovim covjekom CIKO CIKO ISPALE SU VAM PARE,i vrace mu sve sto je bilo... a ovaj covjek uhvati da ga mrsika ,da ga psuje... greote....:-(

Strasno... Ima tako tuznih slucajeva. Meni je stvarno zao one male dece :(
 

Back
Top