usna harmonika

*Bratislav*Nikolić*:
A shta je to ušna harmonika ?
AHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAAAAAA!!!!!!!!!????????
25jb22v.gif
25jb22v.gif
25jb22v.gif
 
Drago mi je kad naletim na ljude koji se zanimaju za meni najdrazi instrument:)

Ja sviram usnu harmoniku vec malo vise od godinu dana i imala sam srece da naletim na najboljeg ucitelja kod nas, Jovan Ilic iz Raw Hide-a je definitivno najstrpljiviji i najbolji ucitelj.

Pre toga sam vise od 15 godina prizeljkivala da sviram usnu harmoniku, ali jednostavno nisam znala kako da dodjem do prave literature ili nekog ko bi imao dovoljno strpljenja da mi pokaze.

Pre malo vise od godinu dana u Beogradu se organizovala mala grupica zaljubljenika u usnu harmoniku, samoprozvana Harp Banda, i na nasu srecu Joca je pristao da svoje znanje podeli sa nama.

U medjuvremenu smo postali prava blues banda i pravi prijatelji, i okupljamo se dva puta nedeljno i uz mnogo smeha, druzenje i po koje pivce otkrivamo tajne blues harmonike.

Neki od nas su vec i nastupali sa Raw Hide, doduse svirali smo po jednu pesmu ali i to je dobar pocetak:)

Htela sam da podelim ovo sa vama jer znam koliko je tesko pronaci kod nas bilo kakvu informaciju vezanu za usnu harmoniku a kamoli profesora ili skolu usne harmonike. Tako da ako neko od vas zeli da se pridruzi Harp Bandi, moze da mi posalje poruku na ana.radzic@gmail.com

Veliki Harp Pozdrav!!!!
 
mene jako zanima da pocnem da sviram usnu harmoniku
svidja mi se zvuk tipa rolling stones,bob dylan...
koju mi preporucujete za pocetak
ne daje mi se mnogo love ali necu ni da skrtarim na instrumentima

hohner marine bender...standardna harmonika, a nije ni skupa....
inace sto se teme tice,ja malo duvam u nju,ali me zeza bendovanje, inace ovako ove skolske melodije jos nekako i sviram...ali kad treba blues,onda je zeznuto :)
 
I ja sam bio nekeo vreme zainteresovan za istu.Jedino sto znam su melodije iz balkan ekspresa i ono sto cika Velja svira u lepim selima.Ima tu caka da vazduh guras maltene iz stomaka kao neke vezbice itd.
 

Back
Top