Problem sa alkoholom

AA SRBIJE

Obećava
Poruka
61
ako Vi ili neko koga poznajete ima problem sa alkoholom,pomoc postoji i sve je besplatno.
ŠTA JE AA


Anonimni alkoholičari su zajednica muškaraca i žena koji međusobno izmenjuju iskustva, snagu i nadu, kako bi mogli rešiti zajednički problem te mogli pomoći i drugima da se oporave od alkoholizma.

Za članstvo postoji samo jedan uslov, a to je želja da se prestane piti. Članarina u A.A. se ne naplaćuje; mi se sami financiramo licnim doprinosima.

A.A. nema nikakve veze ni sa jednom verskom sektom, udruzenjem, političkom ili drugom organizacijom i institucijom. A.A. ne želi ucestvovati u raspravama, te ne podržava nikakve ciljeve niti im se protivi.

Naš je osnovni cilj - ostati triezan i pomoći drugim alkoholičarima da ostvare stanje trezvenosti.
© A.A. GRAPEVINE
pogledajte www.anonimnialkoholicari.org
 
Ne znam, meni ovo udruženje deluje interesantnije:
Alcoholics Unanimous
I imaju mnogo bolji pristup borbi protiv alkoholizma. Lepo kažu da je solo alkoholisanje pravi znak alkoholizma, pa je shodno tome, najbolji način da izbegnete tu bolest da pijete sa nekim. A AU je udruženje koje će vam obezbediti društvo u ispijanju. :D
 
OK je razgovarati o problemima alkoholizma, ali reklamirati neku organizaciju na ovaj način?!?

Postavio čovek takvu istu reklamu na "Dom i porodica", na "Politici", na "Ženski kutak" i na "Zdravlje"

Moderatori, dajte čoveku jedan baner pa da se lepo smiri. Ovako postavlja reklame po SVIM podforumima.
 
shaddow:
OK je razgovarati o problemima alkoholizma, ali reklamirati neku organizaciju na ovaj način?!?

Postavio čovek takvu istu reklamu na "Dom i porodica", na "Politici", na "Ženski kutak" i na "Zdravlje"

Moderatori, dajte čoveku jedan baner pa da se lepo smiri. Ovako postavlja reklame po SVIM podforumima.

Znas...mislim da nije reklama....ko nije doziveo problem alkoholizma u svom okruzenju ne moze ni da shvati...ja na zalost jesam i u porodici i u vezi..i veruj mi...da ima vise pokusaja da se pomogne ljudima koji su bolesni (alkoholizam je bolest kao i narkomanija na pr) mozda bi bilo manje patnje u svetu!
 
manje patnje u svetu bi bilo kada bi na svakih pet metara bio po jedan kolac da se takvi natakinju na njega ,,, ko ne zna da živi i ugrožava druge svojim porocima ---- ma samo kolac ,,, ja bi radije da oformimo neko društvo koje likvidira one koji ne znaju da prožive ovaj kratak život ,,, sad treba neko da se opterećuje stranputičarima ,,, ma daj

ps ,,, po mom dlanu se jasno vidi da nikada ne bi mogla raditi kao socijalni radnik ,, prema tome ne zamerite ali crta umetnosti mi je jako izražena ,,
 
Alkohol je nesto najlepse sto postoji na ovome svetu.

Ako konzumiras alkohol na nacin na koji bi trebalo nema nikakvog razloga da prestanes sa picem. Postoje oni koji u pijanom stanju prave probleme ali to je jednostavno deo njih. oni bi pravili probleme i trezni. jednostavno to su takve licnosti. Znam gomilu ljudi koji se opijaju i nikada nisu napravili sranje sebi i drugima. veruj mi da ne prodje dan a da ja ne popijem bar litru dve piva ako ne i vise. i pored toga sam sasvim normalan, zavrsavam fakultet ( prosek 9.nesto ) funkcionisem sassvim normalno. poznajem ljude koji su potpuni antialkoholicari a padali su godinu po ko zna kolko, puta i pravili sranja i sebi i drugima. i nije alkohol taj koji upropastava ljude... Moj deda se celi zivot opijao rakijom a ziveo je 83 godine. Nije imao ni cirozu jetre niti je u zivotu isao kod lekara.

Da tacno je da se mozes unistiti alkoholom ako se opijas na mrtvo i pijes 2-3 litre loze dnevno. isto tako se mozes unistiti kokakolom, kafom, prasetinom, brzom voznjom, kockanjema ako ih upraznjavas u nenormalnim kolicinama. Ne kazem da je lepo biti pijan kao zemlja ali biti lepo pricirkan tome nista ne fali.

UMESTO STO ODVAJATE LJUDE OD ALKOHOLA BOLJE IH NAUCITE KAKO SE ISTI KONZUMIRA BEZ STETNIH POSLEDICA

 
UPOZORENJE!

Prema svemu onome sto sam video na njiohvom sajtu, radi se o grupi ljudi koja je najverovatnije povezana sa nekom verskom sektom pseudoistocnjackog tipa. Spominju jogu i meditaciju kao nacin za odvikavanje od alkohola. S obzirom da je normalnog coveka tesko uvuci u sektu oni su se okrenuli pijanim alkoholicarima kojima je rakija pojela mozak i misle da sa njima mogu da manipulisu. Izgleda da ih navlace na meditacije i mantranje. Time onaj koji se navodno leci od alkohola sada pocinje da meditira i na taj nacin iz jednog pomucenog stanja svesti izazvanog opijanjem prelazi u drugo pomuceno stanje svesti izazvano meditacijama. Svako ko poznaje jogu zna da do cetvrtog nivoa u jogi jos i moze da se ostane normalan ali posle toga kada dolaze visi stadijumi mantranja i meditacije moze doci do ozbiljnih poremecaja. kao poznavalac verskih sekti znam za i primere odvikavanja od droge u njihovim centrima. To je jednostavan nacin da nekoga ko ne zna gde se nalazi i sta mu se desava, odvuces u sektu. jedan od standardnih sektaskoh metoda...

Ovim ljudima se ne sme verovati!

Moze vam delovati da sam ja protiv njih jer volim alkohol i uzivam u njemu. Ali to definitivno nije tako niti ima veze s tim. Postoji gomila pravoslavnih manastira u kojima se mozete odvikavati od alkohola ili droge. postoje i drajzerova i druge ustanove. Nemojte dozvoliti grupi sektasa da vas zavara svojim pricama.
 
Autobus 88:
Alkohol je nesto najlepse sto postoji na ovome svetu.

Ako konzumiras alkohol na nacin na koji bi trebalo nema nikakvog razloga da prestanes sa picem. Postoje oni koji u pijanom stanju prave probleme ali to je jednostavno deo njih. oni bi pravili probleme i trezni. jednostavno to su takve licnosti. Znam gomilu ljudi koji se opijaju i nikada nisu napravili sranje sebi i drugima. veruj mi da ne prodje dan a da ja ne popijem bar litru dve piva ako ne i vise. i pored toga sam sasvim normalan, zavrsavam fakultet ( prosek 9.nesto ) funkcionisem sassvim normalno. poznajem ljude koji su potpuni antialkoholicari a padali su godinu po ko zna kolko, puta i pravili sranja i sebi i drugima. i nije alkohol taj koji upropastava ljude... Moj deda se celi zivot opijao rakijom a ziveo je 83 godine. Nije imao ni cirozu jetre niti je u zivotu isao kod lekara.

Da tacno je da se mozes unistiti alkoholom ako se opijas na mrtvo i pijes 2-3 litre loze dnevno. isto tako se mozes unistiti kokakolom, kafom, prasetinom, brzom voznjom, kockanjema ako ih upraznjavas u nenormalnim kolicinama. Ne kazem da je lepo biti pijan kao zemlja ali biti lepo pricirkan tome nista ne fali.

UMESTO STO ODVAJATE LJUDE OD ALKOHOLA BOLJE IH NAUCITE KAKO SE ISTI KONZUMIRA BEZ STETNIH POSLEDICA

Ej Autobus, bolje pazi kako voziš u tom stanju, da ne poubijaš putnike.
 
Autobus 88:
Alkohol je nesto najlepse sto postoji na ovome svetu.

Ako konzumiras alkohol na nacin na koji bi trebalo nema nikakvog razloga da prestanes sa picem. Postoje oni koji u pijanom stanju prave probleme ali to je jednostavno deo njih. oni bi pravili probleme i trezni. jednostavno to su takve licnosti. Znam gomilu ljudi koji se opijaju i nikada nisu napravili sranje sebi i drugima. veruj mi da ne prodje dan a da ja ne popijem bar litru dve piva ako ne i vise. i pored toga sam sasvim normalan, zavrsavam fakultet ( prosek 9.nesto ) funkcionisem sassvim normalno. poznajem ljude koji su potpuni antialkoholicari a padali su godinu po ko zna kolko, puta i pravili sranja i sebi i drugima. i nije alkohol taj koji upropastava ljude... Moj deda se celi zivot opijao rakijom a ziveo je 83 godine. Nije imao ni cirozu jetre niti je u zivotu isao kod lekara.

Da tacno je da se mozes unistiti alkoholom ako se opijas na mrtvo i pijes 2-3 litre loze dnevno. isto tako se mozes unistiti kokakolom, kafom, prasetinom, brzom voznjom, kockanjema ako ih upraznjavas u nenormalnim kolicinama. Ne kazem da je lepo biti pijan kao zemlja ali biti lepo pricirkan tome nista ne fali.

UMESTO STO ODVAJATE LJUDE OD ALKOHOLA BOLJE IH NAUCITE KAKO SE ISTI KONZUMIRA BEZ STETNIH POSLEDICA


@Autobus:
Autobus 88:
Alkohol je nesto najlepse sto postoji na ovome svetu.

Ako konzumiras alkohol na nacin na koji bi trebalo nema nikakvog razloga da prestanes sa picem. Postoje oni koji u pijanom stanju prave probleme ali to je jednostavno deo njih. oni bi pravili probleme i trezni. jednostavno to su takve licnosti. Znam gomilu ljudi koji se opijaju i nikada nisu napravili sranje sebi i drugima. veruj mi da ne prodje dan a da ja ne popijem bar litru dve piva ako ne i vise. i pored toga sam sasvim normalan, zavrsavam fakultet ( prosek 9.nesto ) funkcionisem sassvim normalno.
Dakle...Alkohol nije nesto najlepse sto postoji na ovom svetu, postoji mnogo, mnogo lepsih stvari.... To sto si napisao da ne prodje ni jedan dan a da ne popijes bar litru-dve piva je vec znak da si alkoholicar...i znam da se sada neces sloziti sa mnom ali cisto da umiris svoju znatizelju kupi knjigu Jovice Potrebica, mislim da se zove "Alkoholizam i mi" ili nesto slicno pa ces videti kako se postaje alkoholicar, kom tipu pripadas, sta znaci "biti alkoholicar" i mnogo drugih stvari... Verovatno ovo sada mnogo grubo zvuci ali u zivotu sam imao mnogo, mnogo problema zbog tudjeg alkoholizma i do kraja sam proucio sve vezano za to.


Autobus 88:
Prema svemu onome sto sam video na njiohvom sajtu, radi se o grupi ljudi koja je najverovatnije povezana sa nekom verskom sektom pseudoistocnjackog tipa. Spominju jogu i meditaciju kao nacin za odvikavanje od alkohola. S obzirom da je normalnog coveka tesko uvuci u sektu oni su se okrenuli pijanim alkoholicarima kojima je rakija pojela mozak i misle da sa njima mogu da manipulisu. Izgleda da ih navlace na meditacije i mantranje. Time onaj koji se navodno leci od alkohola sada pocinje da meditira i na taj nacin iz jednog pomucenog stanja svesti izazvanog opijanjem prelazi u drugo pomuceno stanje svesti izazvano meditacijama. Svako ko poznaje jogu zna da do cetvrtog nivoa u jogi jos i moze da se ostane normalan ali posle toga kada dolaze visi stadijumi mantranja i meditacije moze doci do ozbiljnih poremecaja. kao poznavalac verskih sekti znam za i primere odvikavanja od droge u njihovim centrima. To je jednostavan nacin da nekoga ko ne zna gde se nalazi i sta mu se desava, odvuces u sektu. jedan od standardnih sektaskoh metoda...

Ovim ljudima se ne sme verovati!

Moze vam delovati da sam ja protiv njih jer volim alkohol i uzivam u njemu. Ali to definitivno nije tako niti ima veze s tim. Postoji gomila pravoslavnih manastira u kojima se mozete odvikavati od alkohola ili droge. postoje i drajzerova i druge ustanove. Nemojte dozvoliti grupi sektasa da vas zavara svojim pricama
za njih ne znam da li su sekta ili ne...u svakom slucaju: alkoholizam je bolest koju treba leciti...a najbolje mesto za to je ili pomenuta drajzerova ili ono sto mislim da je jos bolje: centar za lecenje alkoholizma u palmoticevoj ulici
 

Back
Top