Kako da dve particije hdd da spojim u jednu

Moze i kad nisu susedne. Prvo sve podatke sa E prebacis na D onda ,,ubijes,, E particiju , zatim D particiju povecas za taj slobodni prostor pa na kraju sa prednje strane (gledano u Partition Magic-u)smanis D za onoliko koliko hoces da povecas C i nakraju povecas C particiju za taj prostor koji napravis na ustrp D particije stisnes aplay i pustis racunar da sve to lepo odradi.
 
puki68:
Moze i kad nisu susedne. Prvo sve podatke sa E prebacis na D onda ,,ubijes,, E particiju , zatim D particiju povecas za taj slobodni prostor pa na kraju sa prednje strane (gledano u Partition Magic-u)smanis D za onoliko koliko hoces da povecas C i nakraju povecas C particiju za taj prostor koji napravis na ustrp D particije stisnes aplay i pustis racunar da sve to lepo odradi.

joj joj ;)
zar nije lakse da ubije sve particije i napravi 2 nove :)
 
puki68:
Moze i kad nisu susedne. Prvo sve podatke sa E prebacis na D onda ,,ubijes,, E particiju , zatim D particiju povecas za taj slobodni prostor pa na kraju sa prednje strane (gledano u Partition Magic-u)smanis D za onoliko koliko hoces da povecas C i nakraju povecas C particiju za taj prostor koji napravis na ustrp D particije stisnes aplay i pustis racunar da sve to lepo odradi.
au.... Ja sam to već jednom uradio pre par godina, i ne preporučujem to nikome.
Ako na D particiji ima dosta podataka, ta manipulacija, prebacivanje podataka ovamo-onamo itd. ume da se oduži na više od 3-4 sata (ja nisam dočekao kraj)! A ako u toku toga nestane struje (što nije redak slučaj, pogotovo pored ;estih oluja), imaće neverovatne muke da povrati D i E particije...

Kupi diskove, nareži šta moraš, šta ti nije neophodno briši... Onda obriši particije i napravi od tog mesta jednu novu ... sve na desni klik sa PM-om.
Evo trial verzije Partition Magic-a
 

Back
Top