Problem sa alkoholom

'bes ga, Kaa, nemas pojma sta je obrisano, pod broj jedan, zar ne? Promisli pre nego sto izletis pred rudu, sto kaze nas narod. Osim toga i ti i Pera i Zika mozete da osmislite nekakav sajt i onda ga proglasite AAom Srbije. Sorry. Poruka moze uvek da glasi "Po zelji mozete nas kontaktirati na PP za vise podataka!" zar ne?! Ovo nisu Oglasi, reklamiranje je zabranjeno.

P.s. Osim toga, priznaces, da na izvornom srpskom jeziku rec sa prve strane pomenutog sajta 'FINANCIRATI' (mislim da je recenica sami se financiramo) zvuci bas ono - srpski, a?! Zvanicni i priznati sjatovi, od strane zdravstvenih institucija i organa, a nikakve poluinformacije i privatni pokusaji; ovo nije javni pano za promociju svacijih licnih dostignuca i ostavrenja. Tema ostaje, pocetak posta isto jer se tice zdravlja i diskusija se moze dalje razvijati na tu temu. A ti - mucni malo glavom pre nego sto me prozivas. Nasuprot mozda tvom licnom stavu - nisi bas bogom dan da znas kako ja i sta mislim, i da li sam ili nisam jak doktor. Pri tome, odvoj u svojoj glavi funkciju lekara i funkciju moderatora.
 
Mislim da niste upravu,ali nebih da se raspravljam.Vrlo rado cu objasniti ponovo o cemu se radi.
AA je udruzenje osoba koje imaju problem sa alkoholom i jedini cilj je ostati trezan i pomoci drugim alkoholicarima da postignu isto.Pricipi su postavljeni pre 60 godina i to je najmnogobrojnije drustvo izlecenih ljudi na svetu,funkcionise fantasticno.Nije problem prestati piti problem je kako to zadrzati,problem je naci uzrok zasto smo bas mi pili.
Doktori nevole metod i probaju da ga omalovaze,ali je jedini pravi metod sa tolikim rezultatima.
Mi se ovde nereklamiramo da bi uzeli novac od nekoga nego da bi pomogli drugim alkoholicarima.
Iz AA je proizaslo oko 250 programa za lecenje raznih zavisnosti,Srbija je jedina drzava u Evropi koja jos nema program.Radim sa grupom ljudi da se to prebaci kod nas i pomogno ljudima koji trebaju pomoc.
Moj Srpski je prilicno los jer najduzi period zivota zivim po svetu i mislim da bi bilo bolje da se neko prikljuci da pomogne.
Svi koji zele da pomognu ili im je potrebna pomoc mogu se javiti na ...
Pozdrav i svako dobro Vas AA
 
Anonimni...podržaću vas koliko budem mogao...jer vas razumem...
A ti Dr vodonošo kad kreneš da se ispucavaš s' imenima lekova,ustanova i "poštovanih" kolega to je onda ok...s' druge strane ne mogu da gledam u pasulj pa da vidim šta je brisano...jasno vidim samo ono sto postuješ i kako to radiš...
 
Kaa: Lekovi, imena kolega i ustanova su zvanicno priznati. To nekome moze da se svidja a nekome ne mora, to nije moj problem: niti ja odredjujem sta su drustveni standardi i zakoni. No dok takvi standardi postoje mi cemo ih se ovde drzati. Ja se njima 'ne ispucavam' vec dajem ljudima ono sto je drustveno i zdravstveno priznato. Primetices da je ovo forum zdravlje, a ne alternativa, ili pano za reklamiranje razlicitih grupa i delatnosti ma kako one sebe smatrale od pomoci ili korisnima (sto nikako ne sporim, ali postoji PP pa ih tamo mogu kontaktirati svio korisnici kao sto i oni mogu kontaktirati sve korisnike). U pasulj ne mozes da gledas, i bas zato sto ne vidis mnogo toga sto ja kao mod vidim ne mozes ni da dozvolis sebi da na taj nacin komentarises nesto sto ne znas i pezorativno se pri tome prema meni ili nekom drugom odnosis.

AA: podrzavam vase napore da pomognete alkoholicarima, postoje TV reklame, bilbordi, novine, mali oglasi, radioemisije, postoje nacini da izreklamirate svoje delovanje. Na ovom forumu je to zabranjeno, makar to bilo i iz najbolje namere. Nemoj da se ljutis, ali - ne moze.
 
E, ja baš nemam razloga da se slažem sa WW (imali smo dosta konflikata) ali ono JESTE BILA REKLAMA! Mislim, OK je razgovarati o problemima alkoholizma, ali reklamirati neku organizaciju na ovaj način?!? Pa niko ovde nije blesav.

PS: Postavio čovek takvu istu reklamu na "Dom i porodica", na "Politici", na "Ženski kutak", na "Savremen muškarac", na "Tinejdžeri" i ko zna gde sve još, mrzi me da tražim.

Moderatori, dajte čoveku jedan baner pa da se lepo smiri. Ovako postavlja reklame po SVIM podforumima.
 
Reklama i reklamiranje je zabranjeno i to je prilicno jasno i zasto.Kada pravite novac teba i da platite drugima koji vam pomazu da novac napravite,a ako neto radite iz dobrotvornih razloga onda uglavnom imate besplatnu reklamu.Tako je svuda pa bi trebalo i kod nas da bude.Mozda i jeste jedan oz razloga zasto AA funkcionise u 186 zemalja,a kod nas ne.Neverovatno je koliko je Vas skocilo na ovu postavku,a nemarte nikakog razloga da nepodrzite nesto sto je jasno da je kod nas problem i to zestok,a neko daje besplatvu soluciju koja radi na nekoliko miliona ljudi u ovom momentu.
Specijalno na "zdravl;ju"i to je mozda i najzanimljivije.
Pa drage i dragi moji gde ce Vam dusa?Kako to da se uopste moete usportiviti necemu takom,a znate da stotine hiljada nasih ljudi boluje od opake bolesti i da im lekari do danas nisu uspeli pomoci.Vidite ja sam jedan koji je licno prosao kroz sve ovo i koji se danas oseca predivno i zelim da to podelim sa ljudima kojima je potrebno.Znam da se tesko izrazavam na srpskom ali definitivno znam sta radim.
Nudio sam mnogim lekarima i institucijama u zemlji program naravno besplatno,ali gospoda nevide da je to profitabilno pa ko vele maj se ti sa tim.Sad Vi ovde smatrate da to je reklama i da netreba dozvoliti...neverovatno...
zvi koji zele mogu da mi se jave na
Sve koje sponzorisem su danas trezni i nisu ni jedan cent potrosili za to,pitanje je koliko cu ja kao jedinka dugo moci to da radimm?

Pozdrav i svako dobro Vas AA
 
A što bi ti nekoga sponzorisao? Otkud mi znamo kakva je to organizacja i ko stoji iza toga. Meni to sve malo liči na neku sektu. Ne mogu da tvrdim, ali malo mi je sve to sumnjivo. I sad ti iznosiš reklamu zato što "ništa ne zarađuješ" i to je OK. Pa čoveče otkud mi znamo ko si ti?!?
Uostalom u ovoj zemlji ima dosta institucija koje se bave problemom alkoholizma. Onaj ko želi, ima mogućnost da se izleči.
 
A što bi ti nekoga sponzorisao? >>>zato sto tako najlakse ostanem trezan<<<>>>to je jedno od vitalnih zadataka svakog alkosa<<<Otkud mi znamo kakva je to organizacja i ko stoji iza toga.>>>tp je lako proveriti odes na onda vidis da to postoji u svim zemljama sveta pa i u Rusiji,Grckoj,Kini,Izraelu i td <<< Meni to sve malo liči na neku sektu.>>>da dobro kazes lici,ali ako procitas malo tamo se stalno kaze"Bog kako ga ti razumes"to je jedno od vitalnih znacaja da se nemesamo jedni drugima u relkigiju i politicka ubedjenja da nebi dislo do rasprava<<< Ne mogu da tvrdim, ali malo mi je sve to sumnjivo. I sad ti iznosiš reklamu zato što "ništa ne zarađuješ" i to je OK. Pa čoveče otkud mi znamo ko si ti?!?>>>sto treba da znas ko sam ja?ja sam samo jedan od nekoliko miliona clanova sirom sveta i ako odem u bilo koju zemlju sem u Srbiju nacicu klub aa i ostacu lako trezan<<<
Uostalom u ovoj zemlji ima dosta institucija koje se bave problemom alkoholizma. Onaj ko želi, ima mogućnost da se izleči.>>>te institucije nerade kako treba i to pokazuju ...da tacno onaj ko to zeli moze da se prikljuci i nama i to je jedini uslov za clanstvo<<<
Molio bih te da proveris malo ovo sto sam napisao jer mislim da cu sa istim problemaima da se susrecem na mnogo mesta,ali ti si bar bio iskren i rekao.Hvala
Prodji detaljnije kroz ...specijalno pogledaj Rusku skolu
 
Ili ce se ovo vratiti na temu i na diskusiju o gore postavljenim pitanjima, ili da ja zakljucavam?! Rekla sam da ne moze, koja od ta dva dela reci Vam nije jasna?!

(e da se i ja i Shaddow slozimo oko nechega - mora biti da ce neko pomracenje sunca...)
 
WithdrawnWater:
Ili ce se ovo vratiti na temu i na diskusiju o gore postavljenim pitanjima, ili da ja zakljucavam?! Rekla sam da ne moze, koja od ta dva dela reci Vam nije jasna?!

(e da se i ja i Shaddow slozimo oko nechega - mora biti da ce neko pomracenje sunca...)

Pa nema razloga da se ne složimo. Ja uopšte nisam za kontriranje po svaku cenu. Ovoga puta si potpuno u pravu. Samo ti si mu obrisala (prepravila) poruku, nažalost na svim ostalim podforumima je ostala REKLAMA. Užas. Čovek napao čak i na tinejdžere.
 

Back
Top