Kako se u muskom horoskopu gleda partner?

Slika Meseca u natalnoj karti ce opisati kakvu zenu muskarac trazi, slika Venere - u kakve devojke se zaljubljuje - to su osnovni zenski principi i ako trazis sliku partnerKE, a ne njemu odgovarajuceg partnerA (dakle - osim u slucaju da decko nije gay) trazicemo mu devojku/zenu.

Posmatra se više faktora - svaka natalna planeta a posebno uglovi karte i arapske tačke opisuju detaljnije idealnog partnera. A oba svetla, i Mars i Venera i vrhovi V i VII... i još dosta toga - sve to opisuje energije čoveka, i manje više svi se u određenoj meri uklapaju.

Sunce opisuje kakav ce on suprug biti, Mars kakve je seksualnosti, kakav je u mladosti, kakva mu je inicijativa.
 
Treba gledati i Sunce i Mars, ali isto tako Veneru i Mjesec i u zenskom i u muskom horoskopu. V i VII polje su isto tako vazni - V polje moze reci kakav je muskarac/zena u vezama, prije braka, a VII ce opisati kakav je brak i bracni partner. Naravno, gledaju se vladari ovih polja- u kakvim su aspektima isl.
 
Mady:
Slika Meseca u natalnoj karti ce opisati kakvu zenu muskarac trazi, slika Venere - u kakve devojke se zaljubljuje - to su osnovni zenski principi i ako trazis sliku partnerKE, a ne njemu odgovarajuceg partnerA (dakle - osim u slucaju da decko nije gay) trazicemo mu devojku/zenu.

Posmatra se više faktora - svaka natalna planeta a posebno uglovi karte i arapske tačke opisuju detaljnije idealnog partnera. A oba svetla, i Mars i Venera i vrhovi V i VII... i još dosta toga - sve to opisuje energije čoveka, i manje više svi se u određenoj meri uklapaju.

Sunce opisuje kakav ce on suprug biti, Mars kakve je seksualnosti, kakav je u mladosti, kakva mu je inicijativa.

Poucno boga mi! Ali...bez obzira sto si upravu ipak cemo gledati u muskom horoskopu sunce i mars kao karakteristike njegove muske prirode jel tako? Kao sto si i ti rekla! Ali nisam bas do te mere strucna da bi mogla da ti protivrecim! :D A stvari se do te mere komplikuju da postaje naravno ne moguce pogoditi ko kome odgovara! Dodjes do miliona nekih kombinacija i svaka je moguca, a i ne mora da znaci! 8-)
A da li znas nesto o severnom mesecevom cvoru? Ja imam i mnogi dr u 7 kuci i meni su uvek to tumacili kao da mi je brak sudbinski odredjen!
 
Svakako Severni cvor u VII moze ukazivati na to.
Jeste pitanje idelanog partnera jedna obimna tema; svakako ja zelim da me on dobro razume (pa cu traziti povoljan aspekat ka mom Merkuru), i da me voli (da ima aspekat svog Meseca ka mom Asc), ili da voli moj novac mozda (ako je njegov Mesec u aspektu sa mojim vladarom II polja)... ma kombinacija, zaista milion, ali osnovno - konjunkcija ili trigon lične planete, tačke (Asc, VII), čvora sa njegovim Mesecom govori o tome da ON VOLI NEŠTO NJENO. Jer čovek Mesecom voli.
Potom, Mesec je slika njegove majke, slika kakvu ženu u svom životu on želi da ima pored sebe - Mesec neće dati kompletnu sliku već samo jedan ugao, ostalo će reći VII polje, vladar VII, dispozitor... i ostalo.
Ostaje pitanje digniteta - kvaliteta. Ako on u svom horoskopu nema sliku kvalitetnog braka i pored svih lepih aspekata u uporednoj karti, on neće biti zadovoljan odnosom. Zato se tragajući za idealnim partnerom pre svega biraju planete u karti natusa koje su dobrog dostojanstva, i dalje ko kome u natal šta donosi odnosom.
 
NevenaBGD:
Ja cu samo da te ispravim kod muskarca se gleda sunce i mars za ljubav, a kod zene mesec i venera! To sam i ja tek skoro naucila!:)
Ne znam ko ti je to rekao, ali je u pitanju gruba greska. Sunce i Mars (kao i Saturn) su muske planete i u zenskom horoskopu predstavljaju tip muskarca koje ce neka zena sresti tokom zivota i za kojim podsvesno traga. U muskom horoskopu je obrnuta situacija, jer ljubav i simbol idealne zene za njega gledamo kroz Mesec i Veneru. Pri tom, Mesec simbolise karakterne osobine, a Venera spoljasnjost (npr. stil oblacenja) neke zene (ili zena) koje deluju privlacno na tog muskarca - vlasnika horoskopa.
 
slazem se !

polozaj meseca u muskom horoskopu govori,ako je u:

OVNU-hrabre,jake,sposobne zene,podsvesno trazi lidera
BIKU-imucne,dobre kuvarice,stedljive,ekonomicne
BLIZANCIMA-pricljive,inteligentne(pada na dobar razgovor),mladolikog izgleda i ponasanja,koje uzivaju u voznji kolima i kracim putovanjima
RAKU-one koje cesto placu,borave u kuci,domacice i nesvesno trazi svoju majku
LAVU-uspesne,na polozaju,iz poznatih uglednih porodica,da se hvali svojom zenom
DEVICI-vredne,pedantne,uredne,koje brinu o njegovom zdravlju
VAGI-umiljate i lepe,manekenke,politicarke,pravnice,zene iz javnog zivota
SKORPIJI-naslednice neke imovine,naglasene erotike
STRELAC-koje prate modu,svojom pojavom lice da su sa stranih podneblja,sportistkinje,obrazovane
JARCU-tamniji ten,crnokose,ozbiljne,tuznog lica,ili cak starije
VODOLIJI-druzeljubive,inteligentne
RIBI-tajanstvene,povucene,stidljive,koje deluju kao da im je potrebna necija pomoc

a polozaj venere u:
OVNU-muska frizura,sportski tip,misicave,koscate,mrsave;i da ga ona smuva
BIKU-punije,naglasenih atributa,udvaranje je obavezno uz dobru klopu
BLIZANCIMA-zene naglasenog uskog struka,ruku i ramena
RAKU-lepe grudi,izazovan dekolte,doterana i u kuci
LAVU-izuzetno odevena,glamur
DEVICI-lep stomak,sexi pupak,jednostavnu odecu
VAGI-najvise reaguje na zensku zadnjicu
SKORPIJI-eroticno oblacenje,i voli cigansku muziku
STRELCU-duge noge,minice,sorceve
JARCU-klasican stil,obucene u kozu,tamnije tonove
VODOLIJI-excentricnog oblacenje i izgleda,zenske noge tj.listove
RIBI-lepe carape,cipele,donje rublje

veliki pozdrav i nadam se da sam bar malo pomogla.
 

Back
Top