Popravke po kuci

Ништа ''Вениш''?:?

Е...да имам 100 евра не бих се сама зајебавала са фарбањем....:-(

Ма, у ствари, ја волим сама да фарбам.......сладак је лимун! :lol:
 
:lol: "Okitila" si prozor...ma nista,s` obzirom na vrucine,malo ti je i 15 dana - nece se stegnuti - izravnaj najbolje sto mozes, i udri....mada postoji dobra verovatnoca da ti se farba na gitu potklobuci i pocne da otpada...sve zavisi od kvaliteta i od toga kolika si cepidlaka...
 
anakin:
e tako...ajd dosta o pederima, lakim zenama, perveznim umetnicima i postenim fizickim radnicima...

ovo bi trebalo da bude tema o popravkama po kuci bez majstora...pretpostavljam da je ovo pravi kutak za temu :)

silikon za kupatilo...ko je stavljao, koju vrstu (firmu, ***** li ga, ne razumem se u to) i kako da se to ne ubudja opet??
takodje, ima neka rupa koja se pojavila izmedju kade i plocica pa sam vec probala da tu naguram silikon...ali silikon nije hteo da se osusi i ubudjao se (valjda je rupa suvise velika)...taj silikon se drzao nekih 6 meseci dok opet nije pocrneo pa sam morala da ga opet skidam...
sta se stavlja u te rupe uopste pre silikona? treba da bude nesto sto ce da se zalepi za keramiku i da se brzo susi a da preko mogu da stavim silikon...

fleke na zidovima (komarci, fleke od ulja u kuhinji) - postoji li nesto sto moze da zamaze stvar a da ne moram da krecim?
zidovi su beli, bez tapeta...

hvala momci...


Nisam majstor da napravim bureeeeeeeeee,
al sam majstor da...............................

ojhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !
 
Hellen:
Е, имам ја једно питање.
Пошто сам одувек била сам свој мајстор, тако и сад узех да офарбам трокрилни прозор у кухињи јер је доста испуцао. Фарбала сам дрвенарију много пута и то ми је рутина. Међутим, тек кад сам почела видела сам да је кит (или гит, како ко каже) за стакло много испуцао и поотпадао.
Наравно, средим ја прозоре, ишмирглам, купим у продавници кит и нанесем га (само на доњи део спољних прозорских крила, једино је ту требало)...међутим.....

На њему пише да се суши 10 до 15 дана!!!

Питање гласи:
Да ли смем фарбати прозор док се кит сасвим не осуши? Тачније, да ли ће се добро осушити ако га за који дан (пре него што се сасвим осуши) префарбам лак фарбом (емајл лак)???

Или да чекам 10-15 дана (а баш сам се заукала да брзо завршим:? )?

Шта ми је чинити?
Do sada si vjerovatno završila, ali ipak kada se išmirgla prije kita nije loše premazati prvo firnajzom a možeš kit i ostaviti nelakiran. Kako je ispalo?
 
Добро је испало, сачекала сам једно недељу дана да се осуши....па сам онда фарбала.
А то за фирнајз сам чула и ја, али тек јуче....знаћу следећи пут.
 
...ccc komsinice pa zar na forum da cujem o tvojim problemima sa prozorima... :) po mom hepeningu sa istim farbanjima i molerskim poslovima sve zavisi od toga kako su trulavi prozori ...mozz i da ne pomogne gitovanje i da kad se dobro zagreju prozori i skroooz osusi , git jednostavno ispadne jer ne facca dobro za podlogu ...a jedna tajna koju sam cuo od starog stolara je firnajz dobro zagrejan da ne kazem skoro da kljuca u serpici na ringli i ondak namazivanje , najbolje na novo drvo koje jos nije nicim premazivano...u jedno dva premaza ovako vruc firnajz prodire preko 1 cm u dubinu drveta...i ondaK jos bar dva premaza sadolinom ako moze.....
 
Zbog buđe u kupatilu imali smo godinama probleme. Očito nesto nije bilo u redu u stanu iznad nas. Osim crne buđe, počele su se pojavljivati gljivice svih boja - crvenkaste, zelene,...
Zahvatile su sve zidove, a odgovor majstora koji bi dolazili bio je uvijek isti - kondenz. Pa nije moguce da je kondenz samo u nas!!!
Prije jednog krečenja nam je jedan majstor prešao zidove nekom tekucinom koja ubija gljivice i tek poslije okrečio.
To je prilicno poboljšalo stvari, ali smo ih se trajnije riješili tek kad smo platili popravak kompletnih cijevi kod susjeda iznad.
Zašto uopće čitam ovu temu? Zato što i dalje imam buđ i nikad je se ne mogu 100 % rijesiti.
Znam da su ručnici stalno u prometu, da je tu veš mašina, stalno tuširanje..., ali upotrebaljavam i sva moguca sredstva za čišćenje pločica, kade, itd. Vec sam odavno ukinula prostirku u kupatilu, pa začas obrišem podne pločice.
Čula sam da u Njemačkoj ne mogu recimo izdati stan ako postoji buđ u njemu. Smatraju je veoma opasnom za dišne puteve, alergičare i td.
Kod nas je to još uvijek bezazlena "vlaga", ali ja bih je se htjela potpuno riješiti. Hvala onima koji doprinesu svojim savjetom.
 
u svakoj farbari mozes da kupis tu disperziju protiv budji. prvo se nanese ona, i kad se osusi koristi se boja.

da ti se ne bi kondenzovala vlaga, moras da drzis otvorena vrata od kupatila.
cirkulacija vazduha resava taj problem.
 
i u bgd imas da kupis. isto se prodaje u farbarama i zove se dekondenz.
nisam ga koristila, al` kazu da skuplja visak vlage. pokriva odredjenu kvadraturu. cena jednog je negde oko 1500,00 din


a zna li neko kako da skinem najlakse stari silikon?
 
Цркох док не избунарих ову тему!

Имам јопет једно питање: да ли се ламелни паркет хоблује?
Наиме, паркет је стављан пре 12 година, већ је изгубио сјај, понегде се одлепиле дашчице и требало би му једно сређивање...али не знам да ли се може хобловати ламелни паркет с обзиром на то да је тањи од класичног?
А ако се не хобује, да ли је добро само прелакирати га?
Чиме се попуне размаци међу дашчицама које су се расушиле?
 
Hellen, moonja ti je uglavnom sve odgovorio.
Lamelni parket je tanak i ne moze bas mnogo da se hobluje. Ako ga do sada nisi renovirala, verujem da ipak nece biti problema da ga ishoblujes.
Lakiranje vec prelakiranog parketa ti niko nece preporuciti da radis. Mora da se ukloni stari lak da bi mogao da se nanese novi.
Prostor izmedju dascica se ispunjava piljevinom pomesanom sa lepkom za parket.
Dascice koje su se odlepile uglavnom ne mogu ponovo da se zalepe na kvalitetan nacin.
U tom slucaju, s obzirom da vec imas nameru da kompletno sredjujes parket, izvadi se malo veca povrsina parketa (sve do cvrsto zalepljenih dascica), pa se na to mesto stavi novi.
Naravno, taj novi parket takodje treba ishoblovati i prelakirati, kao i ostalu povrsinu.
Proveri zasto su ti se odlepile dascice. To moze da bude iz prostog razloga jer je lamelni parket najmanje kvalitetan, zatim zbog lose odradjenog posla i pripreme podloge, ali moze da bude i posledica vlage koja se pojavila ispod parketa.
Obrati paznju na to da novi parket bude od iste vrste drveta.
 
Цркох док не избунарих ову тему!

Чиме се попуне размаци међу дашчицама које су се расушиле?

sve su ti drugo vec rekli.
parket se fuguje masom za fugovanje parketa(dugin nije los), ali to je drzi vodu dok majstori odu..ako su fugne siroke, posle godinu dana sve ponovi popuca i rasusi se..:roll:
al dobro , makar ispocetka izgleda dobro, i manje fugne isfugovane, kad se izlakiraju kvalitetnim lakom ne pucaju tako brzo:)
 
Фала ви на одговори.

Некако, све сам мислила да ћу можда моћи да будем ''сама свој мајстор''....да избегнем скупог паркетара... ал видим, смеши ми се хобловање...:(
 
silikon za kupatilo...ko je stavljao, koju vrstu (firmu, ***** li ga, ne razumem se u to) i kako da se to ne ubudja opet??
takodje, ima neka rupa koja se pojavila izmedju kade i plocica pa sam vec probala da tu naguram silikon...ali silikon nije hteo da se osusi i ubudjao se (valjda je rupa suvise velika)...taj silikon se drzao nekih 6 meseci dok opet nije pocrneo pa sam morala da ga opet skidam...
sta se stavlja u te rupe uopste pre silikona? treba da bude nesto sto ce da se zalepi za keramiku i da se brzo susi a da preko mogu da stavim silikon...
Silikon,pa silikon...nestašica je silikona.Ionako ga trpate gde ne treba.
 
Фала ви на одговори.

Некако, све сам мислила да ћу можда моћи да будем ''сама свој мајстор''....да избегнем скупог паркетара... ал видим, смеши ми се хобловање...:(

crnjak je sto moras da mislis o tome sa profesorskom platom...moja mama radi u prosvjeti i moram joj pomagati jer su slabe plate
 

Back
Top