Ovo je istina koju smo, nazalost, zaboravili

Šakal:
Ako imas lovu ides u najbolje skole,studiras sta hoces.
Ako nemas,zavrsis srednju ili zanat pa bedan posao do kraja zivota.
Ako imas lovu,uspes da se umuvas u visoko ili neko drustvo,mnoga vrata otvorena a samim tim i vece sanse da ces sresti nekog ko bi mogao biti voljena osoba.
Ako nemas lovu,nadas se da ces negde i nekad na nekoj bezveze zurci upoznati nekog,ili na stanici,u prolazu....Po pravilu dodje do greske.
Kad imas lovu,postuju te i vole,zato sto je imas i zato sto su ljudi slabi i pohlepni.
U krajnjoj liniji osecaju neku vrstu strahopostovanja,sto je opet neka vrsta postovanja.
Kad imas lovu tesko da ces uspeti da se razbolis od nekih bolesti a ako pak i nasledis nesto ili dobijes uvek je lakse sa lovom,vreme komunizma je proslo i jednakosti u zdravstvu su nestale.

1.Znanje se ne stice samo u skoli...ko hoce da uci i nauci,uvijek ima nacina...
2.Zatim,otkud ti ideja da voljenu osobu mozes sresti samo u visokom drustvu?:roll:
3.Zar ne znas da su "bezveze zurke"uvijek bile pune iznenadjenja...:wink:
4.Sta ti znaci "postovanje i ljubav" od slabijih i pohlepnih ili mislis da su bas svi ljudi takvi?:roll:
5.Ova "zacrnjena" recenica ti je vrhunac besmisla...Bolest ne bira i milionce na racunu ti ne garantuje imunitet...

Primjecujem,inace,da ovde svi potenciraju kako je "lakse sa lovom"...Naravno da je lakse...ali poenta pitanja se odnosi na one koji imaju novac,a ne one koji ga nemaju...Npr.
da imas milion dolara da li bi mogao da kupis zdravlje,a ne da li bi ti bilo lakse ili teze lijeciti se sa novcem ili bez?:roll:
 
Слажем се са свим стварима...свет је постао сувише материјалан, потрошачки...

...битно је знати зарадити паре...имати сигурност, а опет не бити проклет на њих...јурити их по сваку цену......али јбг...паре су често средство којим долазиш до циља...саме по себи небитне...али индиректно веома...
...на крају...лакше је волети богатог човека/жену
 
E, ne bih bas rekla da je lakse voleti bogatog coveka/zenu- probala sam oba i uvidela da pare nemaju veze sa ljubalju, nikakve.
Da nije tako, ja sad ne bih spremala tortu za sutra, i u pauzama gnjavila i mazila svog coveka, zvrljala po forumu,i sl., vec bih bila na nekim egzoticnim ostrvima, pokusavajuci da prezivim "ljubav" prema bogatom....- to je moj stav, koji ne mora da bude opsti, al , nekako i primeri iz moje okoline ukazuju na rasprostranjenost tog stava...
 
Ljuba82:
Слажем се са свим стварима...свет је постао сувише материјалан, потрошачки...

...битно је знати зарадити паре...имати сигурност, а опет не бити проклет на њих...јурити их по сваку цену......али јбг...паре су често средство којим долазиш до циља...саме по себи небитне...али индиректно веома...
...на крају...лакше је волети богатог човека/жену
Džordž Bernard Šo (jedan mi od omiljenih likova) je jednom prilikom pitao neku "finu" dal' bi spavala s' njim za milion funti....posle malo nećkanja pristala je...
Zatim ju je pitao dal' bi to odradila za pola funte ... na šta je ona vrisnula "juuu,pa šta vi mislite ko sam ja" a on joj je ladno odgovorio "Znam ko ste,nego se cenjkamo..."
A ima i onaj kad Perica za domaći dobije da objasni razliku izmedju teorije i prakse pa na ćaletov savet pita kevu dal' bi se kresnula s' nekim nepoznatim za 1000 jura.. a ova će kao ne bi,al je teška situacija pa kad se mora, mora se...isto to pita i sestru a ova će: "još pitaš,ma i za upola"...To prepriča ćaletu i onda mu ovaj kaže:" Vidiš sine,mi teoretski u kući imamo 2000 jura a u praksi, samo dve k.urve"
 
limunada:
1.Znanje se ne stice samo u skoli...ko hoce da uci i nauci,uvijek ima nacina...
2.Zatim,otkud ti ideja da voljenu osobu mozes sresti samo u visokom drustvu?:roll:
3.Zar ne znas da su "bezveze zurke"uvijek bile pune iznenadjenja...:wink:
4.Sta ti znaci "postovanje i ljubav" od slabijih i pohlepnih ili mislis da su bas svi ljudi takvi?:roll:
5.Ova "zacrnjena" recenica ti je vrhunac besmisla...Bolest ne bira i milionce na racunu ti ne garantuje imunitet...

Primjecujem,inace,da ovde svi potenciraju kako je "lakse sa lovom"...Naravno da je lakse...ali poenta pitanja se odnosi na one koji imaju novac,a ne one koji ga nemaju...Npr.
da imas milion dolara da li bi mogao da kupis zdravlje,a ne da li bi ti bilo lakse ili teze lijeciti se sa novcem ili bez?:roll:

Povrsna si Limunado.
Mozes ti da se bunis koliko hoces,ostali takodje,sa lovom je sve lakse i dostupnije.
Zamisli da dobijes AIDS slucajno,negde,u bolnici.
Zamisli imas AIDS i nemas lovu.
Zamisli imas AIDS i imas lovu.
Malo ti jasnije?
Ma ako ti sad nije jasno onda si ti boza a ne limunada.
 
Šakal:
Povrsna si Limunado.
Mozes ti da se bunis koliko hoces,ostali takodje,sa lovom je sve lakse i dostupnije.
Zamisli da dobijes AIDS slucajno,negde,u bolnici.
Zamisli imas AIDS i nemas lovu.
Zamisli imas AIDS i imas lovu.
Malo ti jasnije?
Ma ako ti sad nije jasno onda si ti boza a ne limunada.

Meni je jasno o cemu ti govoris,ali tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam...:roll:
Procitaj malo "nepovrsnije"moj prethodni post...ja upravo rekoh da je sa novcem lakse...ali to spada u onaj dio recenice "mozes da kupis doktora"...:razz:
Zamisli da imas AIDS,zamisli da imas i novac....a zamisli da ti nema lijeka...Nadam se da je tebi sad malo jasnije? Ili ne mozes to ni da zamislis?
A ako ti nije jasno onda ti nisi sakal,vec obicno pseto...:)
 
Kaa:
Džordž Bernard Šo (jedan mi od omiljenih likova) je jednom prilikom pitao neku "finu" dal' bi spavala s' njim za milion funti....posle malo nećkanja pristala je...

Пристао бих и ја за милион фунти...:lol:

После бих од тог милиончета направио много милиончета...и пола профита бих давао деци из Африке и тако те форе (у ствари са Косова или из Звечанске још боље)...да се искупим што сам се продао...да ми буде душа на месту...:lol:

Оно за цитирање...лакше је волети богатог/у...ма види...кад бих ја налетео на неку коју бих безгранично волео...не бих се размишљао уопште...нисам ја материјалиста...само је ипак, сложићете се, лепше ако можеш да се забодеш месец дана на Бахамима или имаш неког да ти пере судове и сл...
 
limunada:
Meni je jasno o cemu ti govoris,ali tebi ocito nije jasno o cemu ja pricam...:roll:
Procitaj malo "nepovrsnije"moj prethodni post...ja upravo rekoh da je sa novcem lakse...ali to spada u onaj dio recenice "mozes da kupis doktora"...:razz:
Zamisli da imas AIDS,zamisli da imas i novac....a zamisli da ti nema lijeka...Nadam se da je tebi sad malo jasnije? Ili ne mozes to ni da zamislis?
A ako ti nije jasno onda ti nisi sakal,vec obicno pseto...:)

Sto se nerviras.
To utice na ten.
Ipak si ti boza a ne limunada.
Kombinacija lekova kosta oko tri hiljade dolara mesecno i sa AIDS-om zivis prilicno dugo,recimo 15-20god.
Nemas potrebnu kintu i nema te za 5 a ako si crnac i manje,Naravno crnac bez love.
Imas jednog jako popularnog i slavnog i BOGATOG kosarkasa,crnca koji sa tom bolescu zivi vec petnaestak godina.
Zamisli stradaju ti bubrezi,jetra....bilo sta,SVE MOZES KUPITI AKO IMAS LOVE!
Ljudi prodaju bubrege,porodici pokojnoka platis dobro pa dobijes srce,jetru....
Kapiras li bozo o cemu ja govorim!
Jako si povrsna,jako.
 
МЕЏИК наводно више и нема СИДУ. Можда је то био само фин маркетингшки трик?

У сваком сл...неке ствари се можда и могу купити...љубав НЕ. Неки то и не капирају.
Ма мени није јасно како неко и секс може да купује...јбт нисам ја у фазону да мораш да волиш да би се сексао...али бре...то је ипак нешто за обострано задовољство, уживање. Не бих могао да поднесем чињеницу (можда моја сујета) да се неко секса са мном због пара (било да их даје или прима)...:roll:
 
NEMOGUCE RADOZNALA:
Parama mozes da kupis kucu, ali ne i dom.
Mozes da kupis postelju, ali ne i san.
Mozes da kupis sat, ali ne i vrijeme.
Mozes da kupis knjigu, ali ne i znanje.
Mozes da kupis polozaj, ali ne i postovanje.
Mozes da kupis doktora, ali ne i zdravlje.
Mozes da kupis zivot, ali ne i dusu.
Mozes da kupis seks, ali ne i ljubav.

Sve ovde mogu kupit':
prijatelje, slavu, sjaj i snove -
- za dolar, prodaje se sve.

Hej!? Znam li ovdje ikog,
tuga moja da mu nešto znači?
Za dolar - to ne mogu nać'
 
Ok. To je najteze kupiti ali moguce je.
Kreni od decije,roditeljske ljubavi...
I to se na neki nacin kupuje.Ruzno ali istinito.
Klincima kupujes slatkise,poklone i oni te i vise vole i vise ti se raduju nego nekom ko to ne radi,ok. ima sad tu i raznih odstupanja i varijacija ali u principu je tako.
Devojku izvodis na klopu,pice,placas svasta dok te ne zavoli,onda joj je verovatno svejedno ali dotle...
Pa sigurno ce te gledati malo drugacijim ocima ako je izvedes na neko fino i otmeno mesto a ne u neki cumez.
Opet tuzno i opet istinito.
Zivot je cudo.
 
Šakal:
Ok. To je najteze kupiti ali moguce je.
Kreni od decije,roditeljske ljubavi...
I to se na neki nacin kupuje.Ruzno ali istinito.
Klincima kupujes slatkise,poklone i oni te i vise vole i vise ti se raduju nego nekom ko to ne radi,ok. ima sad tu i raznih odstupanja i varijacija ali u principu je tako.
Devojku izvodis na klopu,pice,placas svasta dok te ne zavoli,onda joj je verovatno svejedno ali dotle...
Pa sigurno ce te gledati malo drugacijim ocima ako je izvedes na neko fino i otmeno mesto a ne u neki cumez.
Opet tuzno i opet istinito.
Zivot je cudo.

Klinci te ne vole ni više ni manje kada im kupiš nešto. Samo su srećniji kada dobiju čokoladu ili žvaku ili tužniji ako ne dobiju. Na kraju krajeva, svi smo bili deca. Mene su provalili kada sam počeo da zloupotrebljavam to što sam mali.

Hoću da kažem - drugi aršini su to.
 
haha, zajebite ja volim pare...
sa njima se bolje zivi...komfornije, prijatnije..
zdravlje morash sam znati da chuvash
chovek se sam radja sa dushom ili bez nje...to se odmah zna
retard si ako ne predjesh barem srednju shkolu
ljubav morash sam traziti ili chekati da te ona nadje
vreme morash sam pametno uloziti i isplanirati
shto se tiche sna, ako imash problema idi kod doktora...ipak imash kesha hehe
a dom mozesh pronacji bilo gde ako se nadjesh prave ljude ili okupish porodicu

pare rulaju
kesh je zakon...
 
Sanjchek:
haha, zajebite ja volim pare...
sa njima se bolje zivi...komfornije, prijatnije..
zdravlje morash sam znati da chuvash
chovek se sam radja sa dushom ili bez nje...to se odmah zna
retard si ako ne predjesh barem srednju shkolu
ljubav morash sam traziti ili chekati da te ona nadje
vreme morash sam pametno uloziti i isplanirati
shto se tiche sna, ako imash problema idi kod doktora...ipak imash kesha hehe
a dom mozesh pronacji bilo gde ako se nadjesh prave ljude ili okupish porodicu

pare rulaju
kesh je zakon...

Otprilike tako nesto.
 

Back
Top