Pravljenje filma - pomozite!!!

Salgeras

Početnik
Poruka
8
Dosao sam na jednu ideju, pa mi trebaju vasa pomoc i saveti kako da ovo izvedem...

Imam brdo snimljenog materijala koji sam pravio sa drustvom (ekskurzije,zurke itd) pa sam mislio da sve to spojim u jedan film, da ne vucem stalno ove kasetice..
Zamislio sam da to ovako izgleda: prvo krece jedan klip, kad se on zavrsi pojavi se neka slika (radjeno sa fotoaparatom), pa se onda nastavi neki drugi klip. Tako da se kombinuje do kraja. Dalje, dok traje neki klip, da se preko njega pojavi neki text i onda da nestane... Onda, recimo da se slike pojavljuju sa nekim efektima (recimo: crn ekran, i dok se on polako siri, pojavljuje se slika..)..

Sta mislite, je li ovo izvodljivo ili ostaje kao plod maste? :)) Ako jeste, mozete li da mi objasnite kako..? Posto prvi put radim ovako nesto, bilo bi pozeljno malo detaljnije uputstvo :))

Znaci, materijal je na kasetama... kako da ga sa njih (tj sa kamere) prebacim na komp? Snimano je sa kamerom: SONY
Carl Zeiss
Vario-Sonnar

Koji programi su potrebni za ovu egzibiciju? Da li je dovoljan samo Adobe Premiere ili...?
 
NI sam nisam specijalno vjest u svemu tom iz razloga starijeh hardvera, ali da bi sve to uradio, naravno da podrazumijeva da imas neku TV karticu ili VIVO graficku karticu i naravno da moze uz pomenuti program da se izvede, s tim da li imas znanja i vremena da sve to odradis to je do tebe...

Potrebno je da sa kasetica (kamere) uvezes sirov video materijal na HDD, da bi kasnije radio posao koji si naveo... Kako rekoh Adobe Pemire moze odlicno da odradi taj posao s tim da ti treba dosta znjanja..

Poledaj malo teme na forumu, bilo ih je, koje i kakve programe koristiti za to sto zelis i gdje ces se najlakse snaci...

Ako negdje zapne, javljaj se i naci ce se uvijek neko ko ce da ti pomogne..

Ako si spreman i imas potrebne stvari kreni polako..

Srecno....
 
Zavisi sta hoces i koliko para da potrosis na hardwer. Ima brdo programa, ja naprimer koristim Vegas v6.0c a za snimanje na DVD sa menijem DVD Architect v3.0 (otidji na sajt www.sonymediasoftware.com) , uz ovo ti treba i uredjaj naprimer TV kartice koje imaju kompozitivni ulaz za video ili gr. kartice koje imaju IN/OUT da bi video materijal prebacio na HDD u mpeg1/mpeg2/avi formatu. Ja koristim uredjaj USB Sound Blaster Audigy 2 ZS Video Editor za prebacivanje na HDD ona me je kostala 300 eurica ali odlicno radi posao. Posedujem i Pinnacle Studio 9 AV/DV Delux ovaj uredja se koristi za video montazu u sebi poseduje storyboard, ujedno i prodajem za 200 eurica NOVA! U glavnom se svodi na to sta hoces i koliko para da potrosis na to (koliko para toliko i muzike). Mislim da sam ti donekle pomogao.

POZDRAV

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 

Back
Top