Biohemichari?Hemichari?Neko sa Hemijskog?

Ja sam prosle god upisala biohemiju i na zalost necu dati uslov...Šmrc!
Sto se tice cele organizacije na faksu mogu samo da dam sve pohvale.Predavanja su u glavnom kvalitetna i profesori (vecina njih) se bas trudi da ti objasni sto bolje ono sto predaju pogotovo prof.Pavlovic koji predaje organsku hemiju a koju ces slusati u drugom semestru.Problem ce ti verovatno biti sto ces puno vremena provoditi na faku pa ces verovatno biti i mrzovoljna da kad dodjes kuci predvece ili uvece sednes i strebas.Predpostavljam da ces imati problem kao sto sam imala ja i skoro svi sa ovog smera a to je da ces imati obavezu da ucis neku teoriju za odbranu svake vezbi tj.u toku nedelje ces u prvom semestru imati jednom nedeljno vezbe is fizike i neorganske hemije za koje ces morati da se pripremas tako sto ces uciti pre eksperimentalnog rada odredjenu oblast pa zbog toga zapostaviti redovno ucenje teorije za ispit.Moje ti je najiskreniji savet da iako te vezbe moras sve zavrsiti u roku,sve ih odbraniti,od toga naravno nikako ne odustaj jer bez toga ne mozes izaci na ispit ali spremaj makar jedan predmet za prvi ispitni rok i to bas mozda neorgansku hemiju (za koje inace postoje neke skripte) i to bas dobro nauci da sigurno das ili mozda bolje da spremas biologiju koja je uzasno opsirna i ko uspe da je da taj je na konju.Sama ces videti,to je vec tvoja odluka sta ces uciti al obavezno nesto pocni od samog pocetka i ne smes nikako da se opustis i ikad da kazes kako te mrzi bas danas da ucis jer jedan dan pauze kad napravis to ces uciniti i neki drugi dan i tako ce ti se povezati nekoliko dana i neces nikako moci da se vratis u kolosek i redovno da ucis sto je na ovom faksu najbitnij.
Knjige uglavnom kupuj kopije.Ima jedan covek koji ispred faksa prodaje knjige ili vec od studenata, kojih ce biti verovatno podosta a koji su obnovili godinu ,uzmi i iskopiraj sve sto ti treba.Samo nadju neku jeftinu kopirnici i sve ce biti ok ili jos bolje kad kopirate nejbolje je da se dogovorite svi iz grupe i iskopirate recimo 30 primeraka jedne knjige sto ce vam izaci mnogo jeftinije.
Ajde da vise ne lupetam da ovo ne preraste u roman pa ako te zanima jos nesto konkretno pitaj.
Zelim ti sve najbolj i nadam se da ce ti se ovaj faks svideti,i naravo nikako ne odustaj jer je ovo skroz super.
 
Vrlo ohrabrujuce ;) Hvala ti na korisnim savetima.Tako sam,otprilike,i zamisljala..Mozes li da mi kazes kakva je matematika posto ja nisam bas neki matematicar i da li je potrebno da preko leta mozda uzmem neke casove?Da li ti je poznato da li mogu vikendom da nadjem tog lika koji prodaje knjige (jer nisam iz Bg-a pa sam u mogucnosti da vikendom dolazim).Sta mislis,da li bi bilo korisno da obnavljam biologiju koja se uci u srednjoj skoli?
 
E ovako za matu.Ja sam iz srednje medicinske u kojoj se mata uci 2 god i to katastrofalno lose dosla na ovaj faks sa ni malo predznanja sto se toga tice.Ove godine se srecom promenio asistent tako da je sad mnogo lakse i pre nedelju dana sam dala pismenio deo mate a u septembru izlazim na usmeni deo.Za mesec dana nadam se da cu uspeti da nabubam i tih nekih 20 pitanja koje nam je dao da spremimo.To mi je bio najveci bauk a izgleda da ce ipak sasvim solidno proci.Mislim da ne trebas da uzimas nikakve casove ali ipak ti najbolje znas koliko znas tj ne znas,tako da ako zelis mozes da ucis u napred ali ja ne vidim da ce ti to bas biti od neke ogromne koriste.Bolje je da se sad pred faks izodmaras,izivis,ako mozes odes malo na more i od oktobra krenes punom parom da ucis i najvaznije REDOVNO.Ako bas zelis da nesto vezbs oblasti koje smo mi imali na pismenom delu ispita su funkcije,integrali,diferencijalna jednacina,tejlor (za koji ne moras da znas one silne izvode vec moze da se radi na drugi nacin preko nekih 7-8 formula) i verovatnocu.Sto se tice mene ja sam se izvukla bas na verovatnocu i to mozes da naucis za ispit na vezbama kod asistenta i to ce predavati pred kraj prvog semestra.Iz te oblasti daje 2 zadatka za razliku od ostalih kojih ima po jedan.Mislim da ti to nece predstavljati veliki problem.
Biologiju si valjda spremala za prijemni.Mislim da je i dovoljno da imas nekog pojma sta su npr mitohondrije i te najosnovnije stvari sto predpostavljam da znas pa ces na to nadograditi dalje znanje ali sve sto ses trebati da znas je ispisano u knjigama koje ces kopirati.
Ne verujem da se onaj covek sto prodaje knige nalazi i vikendom ispred faksa.Ne moj da kupujes knjige pre predavanja jer ce ti na samim predavanjima profesori kazati koje knjige trebas da uzimas od kojeg autora i koje izdanje da ne bi bacala pare na nepotrebno.I kao sto sam ti rekla sve sto imas od koga da kopiras ti kopiraj.
Sve u svemu preporucila bih ti dobar odmor pre pocetka faksa jer posle ni za spavanje neces imati vremena ako zelis sve da postignes i za razliku od mene uspes da das uslov sto ti iskreno zelim.
 

Back
Top