Index Librorum
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Index Librorum

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Question Index Librorum

Buduci sam student filozofije Imam skoro citava tri mesece do pocetka studija. No, da ne bih sedela besposlena, umesto strikanjai heklanja, uzela bih knjugu u ruke. Nailazila sam na odgovore da je krajnje suludo da bilo sta procitam, ma ni slovo, jer ce mi se kao ogaditi knjiga tokom studijranja. Eh, tuzna sam, zaista. Zato sam i dosla ovde da postujem, ne bih li od vas cula koji naslov, autora, naravno vezanih za filozofiju, neka (ne)obavezna literatura.

Molim za preporuku,
    unapred zahvalna na odgovorima.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Index Librorum

Citat Original postavio ^Nefertiti^
    Buduci sam student filozofije Imam skoro citava tri mesece do pocetka studija. No, da ne bih sedela besposlena, umesto strikanjai heklanja, uzela bih knjugu u ruke. Nailazila sam na odgovore da je krajnje suludo da bilo sta procitam, ma ni slovo, jer ce mi se kao ogaditi knjiga tokom studijranja. Eh, tuzna sam, zaista. Zato sam i dosla ovde da postujem, ne bih li od vas cula koji naslov, autora, naravno vezanih za filozofiju, neka (ne)obavezna literatura.

Molim za preporuku,
    unapred zahvalna na odgovorima.
    Da mi je znati koji ti je to mudrac rekao da ce ti se knjige OGADITI tokom studiranja... nadam se da nije neki profesor

Citaj Platona (Republiku/ili je Drzava na s? - ako vec nisi) - to je kao krimic - odlicno za leto Pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio muvalo
    Da mi je znati koji ti je to mudrac rekao da ce ti se knjige OGADITI tokom studiranja... nadam se da nije neki profesor

Citaj Platona (Republiku/ili je Drzava na s? - ako vec nisi) - to je kao krimic - odlicno za leto Pozdrav
    Slucajno jesu bas ti mudrijasi
    "Drazava" znam da je prevedno, apsolvirala sam Platona 8-) Salim se, samo sam prelistala neke knjige...

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Čitaj psihologe, froma, frojda.....da te naoružaju nekim suludim , ali i nekim zanimljivim idejama....čisto zbog percepcije....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Početnik Lavrentije (avatar)
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Reputaciona moć
    0

Dok svojevremeno bejah tvoj kolega na doticnom nam fakultetu, nasao sam da su sledeca dela posebno zanimljiva (sto ne znaci da ostala nisu-ali ova su ostavila dobar utisak na mene).Naoruzaj se sa:

PREDSOKRATOVCIMA
    (Anaksagora,Parmenid,Zenon,Heraklit,Anaksimen,Anak simandar,Pitagora-o da:-) )
    -oni su mi uvek bili zanimljivi jer su sam pocetak i koren filosofije i bave se zanimljivim pitanjima

Dalje,prodji cuveni trougao SPA (Sokrat,Platon,Aristotel),ali ne moras nesto detaljno,imaces toga na pretek na fakultetu.

Dekart,Spinoza,Lajbnic,Kant,Hegel,Seling,Fihte,Kan t,Nice,Sopenhauer,Kjerkegor ... Uh,sta znam,meni su svi bili odlicni dok sam ih citao.

Najbolje je da odes u biblioteku,zadubis se u policu sa filos. tematikom i pustis da knjige same
    nadju tebe - veruj mi,to je moguce. :-)

Ajd,pa mi javi sta si iskopala u rudniku.

Pozdrav

Elita Betty (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2003.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    269

Dijalog O LJUBAVI

Platon, naravno....
    ♫ The computer was born to solve problems that did not exist before. – Bill Gates

Slične teme

1. INDEX TEMA
    Autor Kad_LupimLupim u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 164
    Poslednja poruka: 27.05.2008., 23:58
  2. z-index
    Autor loop u forumu Web dizajn
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.08.2005., 16:29
  3. Moj INDEX
    Autor loop u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 4