Сребреница!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nikola_BN

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
286
Пошто је дан у знаку Сребренице, ево да и ја додам неке занимљиве информације.

На државној телевизији БХТ1 Хасан Хаџовић и Алија Бахтић говоре како се Срби главе неће наносати! Јасан позив на злочине над Србима (ионако је казна за више од 10 Срба, мања од 2 године).

А такође истичу и да су Срби на њих 1995. бацали бојне отрове од којих је тада дошло до убиства између њих, и до самоубистава! Такође они истичу да их је много страдало у сукобу са четницима.


Неко је можда смијешно, али нама Србима у БиХ је све ово што се дешава ужасавајуће. Могу вам искрено рећи да је мржња која се данас чује у медијима и међу политичарима у Федерација гора него у ратно вријеме. Стално су ту приче о геноциду, колективној кривици, нестанку РС, агресији...

Моје мишљење је да Сребреница треба да постане симбол страдања народа у БиХ, али изгледа никоме није стало до српских жртава, па ни самим Србима!
 
Na sajtu Srpske Pravoslavne Crkve imate u PDF formatu spisak 3.200 ubijenih Srba iz Srebrenice i okoline od strane Nasera Orica i njegove horde mudzahedina? Njih niko ne pominje njih se niko ne seca? Srpske majke ubijene srpske nejaci niko ne vidi? Njihove suze nikoga ne interesuju? :sad: :sad:

ZATO - HVALA TI RATKO
 
Jerry Ropero:
Na sajtu Srpske Pravoslavne Crkve imate u PDF formatu spisak 3.200 ubijenih Srba iz Srebrenice i okoline od strane Nasera Orica i njegove horde mudzahedina? Njih niko ne pominje njih se niko ne seca? Srpske majke ubijene srpske nejaci niko ne vidi? Njihove suze nikoga ne interesuju? :sad: :sad:

ZATO - HVALA TI RATKO

Једина мрља код Ратка Младића је што је дозволио да до злочина у Сребреници дође, макар није ни могао да зна, али је морао (у кривичном праву ту не постоји кривица)!

Тако да је бесмислено захваљивати на нечему што генерал Младић није учинио, него су то учинили они који су изгубили своје најмилије у злочиначким пировима Насера Орића! Наравно ово не оправдава злочин!
 
Vidi sa moje tacke gledista ubistvo tih balija nije nikakav zlocin.

Oni su pobili 3.200 nevinih Srba od 1992. do 1995. godine.

Znaci bili su ubice i koljaci. Ubistvo ubice i koljaca nije zlocin, nego pravda.

Zlocin je ubiti zenu dete, starca. A ubiti naoruzanog baliju koji je 3 godine pre toga klao Srbe, odsecao glave Srbima, vadio oci, silovao, mucio to nikako ne moze biti sa aspekta bilo kojeg krivicnog zakona zlocin - vec iskljucivo pravda.
 
Nikola_BN:
Једина мрља код Ратка Младића је што је дозволио да до злочина у Сребреници дође, макар није ни могао да зна, али је морао (у кривичном праву ту не постоји кривица)!

Тако да је бесмислено захваљивати на нечему што генерал Младић није учинио, него су то учинили они који су изгубили своје најмилије у злочиначким пировима Насера Орића! Наравно ово не оправдава злочин!
Zlocin je kad neko tri godine iz demilitarizovane zone pod okriljem OUN konstantno ispada i pravi masakre,a potom se vraca u tu istu demilitarizovanu zonu pod okriljem OUN zasticen plavim slemovima.
Cudo se zlocin nije dogodio u Zepi ili Gorazdu.Mozda zato sto tamo nije bilo Nasera Orica.
 
Jerry Ropero:
Vidi sa moje tacke gledista ubistvo tih balija nije nikakav zlocin.

Oni su pobili 3.200 nevinih Srba od 1992. do 1995. godine.

Znaci bili su ubice i koljaci. Ubistvo ubice i koljaca nije zlocin, nego pravda.

Zlocin je ubiti zenu dete, starca. A ubiti naoruzanog baliju koji je 3 godine pre toga klao Srbe, odsecao glave Srbima, vadio oci, silovao, mucio to nikako ne moze biti sa aspekta bilo kojeg krivicnog zakona zlocin - vec iskljucivo pravda.

mozda ces se iznenaditi, ali...da, moze i jeste...
 
Рецимо, за потребе овог топиц-а, да смо поверовали „правоснажној пресуди“ суда у Хагу о почињеним злочинима у Сребреници. Ерго, ми као народ бисмо се требали стидети, тако кажу неки...
Ја обично кажем – када се Монголи буду стидели Џингис Кана, стидећу се и ја Сребренице. Али то је веома непрецизно. Рецимо да ми предоче статистичке податке да се већина Монгола стиди Џингиса, зашто бих ја веровао тим подацима. Зато ћу дати предност личним контактима. Дакле стидећу се Сребренице оног момента када ме
a) У то убеди Монгол који се стиди Џингис Кана. Сад тешко да ћу уопште наћи Монгола, па због тога
b) Можда ме убеди Португалац (боље Португалка) која се стиди Васка де Гаме. Васко јес био велики морепловац, читао сам ја Лузијаде у оригиналу, али из угла неког Индуса или Арапа он је претеча колонијалне власти. А често је у дипломатији давао предност топовима.
c) Можда ме убеди неки Енглез који се стиди Черчила због свих његових злодела од Бурског рата на овамо.
d) Можда ме убеди Амер који се стиди Кенедија због интервенције у Заливу свиња или зато што је Америку увео у Вијетнамски рат.
Ето тако, можда ме и убеде...
 
Jerry Ropero:
Vidi sa moje tacke gledista ubistvo tih balija nije nikakav zlocin.

Oni su pobili 3.200 nevinih Srba od 1992. do 1995. godine.

Znaci bili su ubice i koljaci. Ubistvo ubice i koljaca nije zlocin, nego pravda.

Zlocin je ubiti zenu dete, starca. A ubiti naoruzanog baliju koji je 3 godine pre toga klao Srbe, odsecao glave Srbima, vadio oci, silovao, mucio to nikako ne moze biti sa aspekta bilo kojeg krivicnog zakona zlocin - vec iskljucivo pravda.

По кривичном праву и то је ратни злочин. А то да је била освета је тачно, али је ипак злочин.
 
Jerry Ropero:
Vidi sa moje tacke gledista ubistvo tih balija nije nikakav zlocin.

Oni su pobili 3.200 nevinih Srba od 1992. do 1995. godine.

Znaci bili su ubice i koljaci. Ubistvo ubice i koljaca nije zlocin, nego pravda.

Zlocin je ubiti zenu dete, starca. A ubiti naoruzanog baliju koji je 3 godine pre toga klao Srbe, odsecao glave Srbima, vadio oci, silovao, mucio to nikako ne moze biti sa aspekta bilo kojeg krivicnog zakona zlocin - vec iskljucivo pravda.

Када је Буш обећао нацији ОСВЕТУ над онима који су починили злочин у САД (нападом на куле) - нико се није узбудио што он на тај начин "УТЕРУЈЕ ПРАВДУ" - а када су породице жртава 3.200 мучки убијених цивила побили војнике Насера Орића и Алије - Е, ОНДА ЈЕ ТО ГЕНОЦИД НАД "ЦИВИЛИМА" - КАКАВ ЦИНИЗАМ.

Највећа сила света треба да се определи у односу на то ДА ЛИ ПОРОДИЦЕ ЖРТАВА ИМАЈУ ИЛИ НЕМАЈУ ПРАВО НА ОСВЕТУ - или они то право задржавају само за себе па су онако лепо сравнили са земљом муџахединску државу и дан данас се тамо мувају, убијају и пљачкају њихово национално богатство.

У смислу закона рата - тачно је да су Срби из Босне извршили ратни злочин
али ако се Запад тј. демократски свет почешао по гузици на вести о убијених 3.200 Срба цивила и то деце, жена и стараца - и мене заболе доњи део леђа за побијену Алијину војску. Срби из Босне су први пут у својој историји - починили ОСВЕТУ ! Ако ! 8-)
 
Duh Sekire:
Рецимо, за потребе овог топиц-а, да смо поверовали „правоснажној пресуди“ суда у Хагу о почињеним злочинима у Сребреници. Ерго, ми као народ бисмо се требали стидети, тако кажу неки...
Ја обично кажем – када се Монголи буду стидели Џингис Кана, стидећу се и ја Сребренице. Али то је веома непрецизно. Рецимо да ми предоче статистичке податке да се већина Монгола стиди Џингиса, зашто бих ја веровао тим подацима. Зато ћу дати предност личним контактима. Дакле стидећу се Сребренице оног момента када ме
a) У то убеди Монгол који се стиди Џингис Кана. Сад тешко да ћу уопште наћи Монгола, па због тога
b) Можда ме убеди Португалац (боље Португалка) која се стиди Васка де Гаме. Васко јес био велики морепловац, читао сам ја Лузијаде у оригиналу, али из угла неког Индуса или Арапа он је претеча колонијалне власти. А често је у дипломатији давао предност топовима.
c) Можда ме убеди неки Енглез који се стиди Черчила због свих његових злодела од Бурског рата на овамо.
d) Можда ме убеди Амер који се стиди Кенедија због интервенције у Заливу свиња или зато што је Америку увео у Вијетнамски рат.
Ето тако, можда ме и убеде...

Ма не треба да се стидиш, јер тај злочин није починио српски народ, и колективна кривица не постоји! Треба само да осуђујемо сваки злочин!
 
Duh Sekire:
Рецимо, за потребе овог топиц-а, да смо поверовали „правоснажној пресуди“ суда у Хагу о почињеним злочинима у Сребреници. Ерго, ми као народ бисмо се требали стидети, тако кажу неки...
Ја обично кажем – када се Монголи буду стидели Џингис Кана, стидећу се и ја Сребренице. Али то је веома непрецизно. Рецимо да ми предоче статистичке податке да се већина Монгола стиди Џингиса, зашто бих ја веровао тим подацима. Зато ћу дати предност личним контактима. Дакле стидећу се Сребренице оног момента када ме
a) У то убеди Монгол који се стиди Џингис Кана. Сад тешко да ћу уопште наћи Монгола, па због тога
b) Можда ме убеди Португалац (боље Португалка) која се стиди Васка де Гаме. Васко јес био велики морепловац, читао сам ја Лузијаде у оригиналу, али из угла неког Индуса или Арапа он је претеча колонијалне власти. А често је у дипломатији давао предност топовима.
c) Можда ме убеди неки Енглез који се стиди Черчила због свих његових злодела од Бурског рата на овамо.
d) Можда ме убеди Амер који се стиди Кенедија због интервенције у Заливу свиња или зато што је Америку увео у Вијетнамски рат.
Ето тако, можда ме и убеде...

Da smo mi dobili taj rat, naravno da niko ne bi pokrenuo to pitanje...ostalo bi zataskano, i jos bi bilo teze otkrivati tako nesto, jer bi iza sebe imao dogmu kao sto Hrvati imaju..."domovinski rat" i sve sto je u njemu cinjeno opravdava sredstvo...
otisao si mnogo daleko...Vasko De Gama, daj uozbilji se...pa sigurno je Karadjordje dohvatio tu i tamo nekog nenaoruzanog Turcina, pa fala Bogu da niko to nece da pomene. Ovde se radi o novijoj istoriji, koja je trebalo da izvuce neke pouke iz istorije. I koja je trebalo da ima dovoljno zdravog razuma sta je javnost i sta je TV, i da se ne mogu ubijati civili tek tako, pa makar oni i ne bili civili.
 
Nexus 6:
Da smo mi dobili taj rat, naravno da niko ne bi pokrenuo to pitanje...ostalo bi zataskano, i jos bi bilo teze otkrivati tako nesto, jer bi iza sebe imao dogmu kao sto Hrvati imaju..."domovinski rat" i sve sto je u njemu cinjeno opravdava sredstvo...
otisao si mnogo daleko...Vasko De Gama, daj uozbilji se...pa sigurno je Karadjordje dohvatio tu i tamo nekog nenaoruzanog Turcina, pa fala Bogu da niko to nece da pomene. Ovde se radi o novijoj istoriji, koja je trebalo da izvuce neke pouke iz istorije. I koja je trebalo da ima dovoljno zdravog razuma sta je javnost i sta je TV, i da se ne mogu ubijati civili tek tako, pa makar oni i ne bili civili.

Тачно.
 
jomini:
Moram da se osvrnem na jednan od veći apsurda (šta li je već): PRAVILA RATA....
Definicijom rata, ali pravom definicijom se isključuju sva pravila.


bas tako... kad on krene da ti nozem rovari po grkljanu, a ti vices da to nije po zenevskoj konvenciji a ne mozes da dodjes do reči...

tragedija je uvek ista... onda posle rata oni koji su ga i zapoceli, direktno ili indirektno, moraju da pronadju "krivce" da bi u istoriji oni ostali neukaljanih ruku.... istorija je prepuna istih priča koje se non stop ponavljaju u krug.
 
Nikola_BN:
Ако кренеш да се светиш, ископај два гроба. Сјајно!

А на тв БХТ говоре како ће да сијеку српске главе!

Ако онај ко намерава да учини неки злочин поуздано зна да НЕЋЕ БИТИ ОСВЕТЕ, веруј да му је веома лако и без размишљања ће убити - али ако зна да ће му бити цела фамијила 2 метра испод земље - размислиће да ли ће починити злочин ! 8-)

Или..... можда имаш неки бољи предлог ???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top