Streljastvo

Wilkołak

Domaćin
Poruka
3.441
Pozdrav!

Nameravam da pocnem da se malo ozbiljnije bavim streljastvom pa bih zeleo da Vas pitam da li neko zna gde se moze nabaviti nova (ili u najgorem slucaju polovna ali ocuvana) oprema za streljastvo tj. za pucanje vazdusnom puskom...

Kada kazem oprema mislim na: rukavice, specijalne naocare, prsluk, pantalone i cipele za ovaj sport.
 
Ja se bavim streljastvom oko 2.5god Pusku mozes naci po oglasima ili u zastavinoj fabrici oruzja ja mislim da je negde oko 10-15 hiljada a svu ostalu opremu mozes da nadjes samo u inostranstvu.Najbolje ti je da porucis preko kluba.Rukavice su oko 40 eura a za ostalo ne znam ali trebaces dosta para da izdvojis za svu opremu.Poz
 
Za pusku znam. Trenutno pucam iz cehoslovacke "Slavije" a "Zastavu" bas ne gotivim preterano. Streljastvo treniram oko 2 godine a oprema koju koristim je prilicno iskoriscena a momci cija je ta oprema su odavno prestali da se bave tim sportom, prodavnice su prsle tako da ... slaba vajda.
 
p.s. Sta kazes,prsle prodavnice opreme??? Ima li nesto u ovoj drzavi da nije prslo?O,yebiga! Pa radi li uopste jos taj streljacki klub? (pitam za Valjevo)
 
M4J4 Da li st ti cula da u Beogradu postoji radnja SNAJPER drzi dosta vrsta oruzija,a pogotovo za streljaštvo.A i ako se ovde sve raspada sto onda ne kupis to u inostranstvu kao sto je rekao STEFKE-TB87
 
Prvo se opredeli vazdušno ili vatreno! 2 puška ili pištolj. 3 mali ili veliki kalibar 4 takmičarsko,lovno leteće mete,praktično,kaubojsko! Imaš dobrih klubova za mlade u okviru Streljačkog saveza Srbije vazdušna puška ,pištolj i MK puška i pištolj. Kad svladaš osnove pronadji sebe i u drugim disciplinama :)
 
preko snajpera ,firme grof itd. mozes da narucis iz inostranstva skoro sve skupo jeste ali prvo se opredeli koju vrstu streljastva zelis o toga ti zavisi i koja oprema ti je potrebna kod ketnera iz beca mozes naci po povoljnim cenama opremu a on ima prodavnicu i u budimpesti,citaj malo kalibar pa mozes dosta toga naci a mozes dati oglas potraznje pa vidi
 
15sky:
mene streljastvo interesuje.zivim na Novom Beogradu i nekako mi je najblizi SK Trofej.Dali moze neko da mi kaze nesto vise o njemu.
Moj predlog je da ne kupuješ odmah opremu već da ,,probaš,, sve od ponudjenog oružja i opreme u klubu.Strelište Trofej je 25metarsko zatvoreno sa ,,metom na poziv,, gde za svaki hitac možeš izvršiti uvid pogodka i prema tome korigovati se. Kad savladaš osnove i pronadješ sebe u nekoj od disciplina onda kreni sa nabavkom svega što misliš da ti je neophodno jer se ne radi o malim izdacima koje će verovatno zbog tvojih godina snositi roditelji. I još nešto osoba koja želi da se bavi streljaštvom mora biti psihički stabilna,smirena, odmerena,istrajna,sportskog duha... i ako je to prolazni hir bolje ispucaj kutiju municije nego da se ogledaš u nečemu što nije za tebe.
 
Tamnavac:
Moj predlog je da ne kupuješ odmah opremu već da ,,probaš,, sve od ponudjenog oružja i opreme u klubu.Strelište Trofej je 25metarsko zatvoreno sa ,,metom na poziv,, gde za svaki hitac možeš izvršiti uvid pogodka i prema tome korigovati se. Kad savladaš osnove i pronadješ sebe u nekoj od disciplina onda kreni sa nabavkom svega što misliš da ti je neophodno jer se ne radi o malim izdacima koje će verovatno zbog tvojih godina snositi roditelji. I još nešto osoba koja želi da se bavi streljaštvom mora biti psihički stabilna,smirena, odmerena,istrajna,sportskog duha... i ako je to prolazni hir bolje ispucaj kutiju municije nego da se ogledaš u nečemu što nije za tebe.

Tamnavac,hvala ti na informaciji.
Inace ja imam 22 godine i bavim se padobranstvom,tako da ovo nije prolayni hir ali hvala ti u svakom slucaju
 
Sreljasto je jedan od, verovatno, najskupljih sportova. Da bi ste se bavili van sportskog kluba potrebnoje da posedujete recimo ako hocete da se opredelite za skuplju varijantu:
vazdusna/malokal puska od 1200 do 2000 eura pod uslovom da streliste gde pucate ima pumpu za vazdusnu pusku ako ne +300 eura naravno da i ne pricamo da to nema da se kupi kod nas i da to uglavnom savez uvozi za svoje potrebe.
Dodatna oprema za pusku kosta skoro koliko i puska jer se obicno narucuje po meri.
jeftinija varijanta je vazdusni/mk pistolj :
e tu ne morate toliko da dajete na odelo vec su dovoljne neke malo udobnije patike
vazd pistolj, nov, kosta npr kada sam ja trenirao to je bio steyr LP10 i kosta oko 1000 eura.
Ovde govorimo o vrhunskoj opremi, za nas, koja je inace standard svugde u svetu i sa njom ako ste dobri mozete da idete na olimpijadu.
naravno dobre su i komercijalne vazd/mk puske i pistolji pre svega zastava jer je proverena generacijama i jako je izdrzljiva-jeftina.
Ove gamo puske nadzvucne su dobre samo za lov!
S'druge strane uvek mozete da se uclanite u jedan od brojnih SPORTSKIH klubova u Beogradu, koliko ja znam jedini na NBG je Novi Beograd usce u atomskom sklonistu kod super vera. Taj trovej je mislim komercijalno streliste.
Ja posedujem 20 godina staru anshutz s350. Dobio sam je na poklon od kluba.
Ovaj sport je veoma naporan i ne preporucujem ga osobama sa slabim zivcima.
Ako se bavite zen filozofijom, ja se ne bavim, odlicna prilika se testirate koliko ste napredovali z:lol:
Pucanje u konzerve, je s'druge strane, veoma zabavno. z:lol:
 
Ja se streljastvom bavim dosta godina unazad,a i dalje...Opremu - pricam za serijsku i standardnu vazdusnu pusku,moze da se nabavi preko coveka iz Vranja,on sije po porudzbini,uzima mere, i veoma kvalitetno uradi,cene morate se vise raspitati,ali mislim da sve izadje ne vise od 500,600e.maximum. U opremu spada, rukavica, jakna,pantalone i cipele.A sto se puske tice,preporucujem standardne vazdusne puske,jer s njima se moze takmiciti van Srbije.One jesu skuplje,tj dosta skuplje :)
Ovaj sport nije za svakog,potrebno je puno treninga,iako neki misle da tu nema sta da se trenira,i te kako ima,redovan trening,miran zivot,redovan san,dobra koncentracija,dobra fizicka spremnost,smirenost itd.. ima mnogo faktora koji uticu... Ako nekog nesto zanima neka pita :)
 
Pozdrav!

Nameravam da pocnem da se malo ozbiljnije bavim streljastvom pa bih zeleo da Vas pitam da li neko zna gde se moze nabaviti nova (ili u najgorem slucaju polovna ali ocuvana) oprema za streljastvo tj. za pucanje vazdusnom puskom...

Kada kazem oprema mislim na: rukavice, specijalne naocare, prsluk, pantalone i cipele za ovaj sport.

pozdrav Radio sam 6g kao trener streljastva u Pirotu. Moj ti je savet da se o svemu dogovaras sa trenerom kluba u kome ces trenirati. Neznam odakle si i u kom klubu planiras da treniras. JAKO JE BITAN ODABIR KLUBA. Treba izabrati renomirani klub u kome rade vrlo strucni treneri jer ti od njih zavisi sportska karijera. Nazalost postoje mnogi klubovi gde rade ttreneri koji nemaju dve blage veze sa trenerskim poslom a za eventualan tvoj neuspeh reci ce da si ti netalentovana sto naravno nema veze sa realnoscu. za sire informacije informacije potrazi me na fejsu Dragan Metodijev. Srecno
 
Pozdrav. Streljastvom se bavim dugo godina. Bio sam trener u streljackom klubu Lukanjac iz Pirota. Iza sebe imam nekoliko reprezentativaca drzavnih prvaka i rekordera. Moj ti je savet da prvo sagledas u kom ces klubu trenirati, kakav je renome tog kluba. Iako zvanicno ne postoji klasifikacija klubova ipak se zna ko u nizerazredni klubovi. U njima rade nesrucni treneri, neki su takvi mediokriteti da im nebih dao da dresiraju nacrtanu ovcu na papiru a kamoli da rade sa ljudima. Treba izabrati, ako za to postoje uslovi, renomirani klub u kome rade vrhunski treneri a hvala bogu ima takvih. Od njih tizavisi tvoja sportska karijera i uspeh na tom polju. Sa njima ces se o svemu dogovarati. Sve drugo je samo gubljenje vremena. Ako volis taj sport to je dovoljno strcnjacima da ti posvete paznju i rade sa tobom. Zelim ti uspeh na putu ka vrhu. Ako yelis dodatne informacije potrazi me na fejsu. Pozdrav, Dragan Metodijev.
 
Streljacki klub TROFEJ ..
Osnovna obuka
U savladjivanju veštine streljaštva i korišćenju vazdušnog oružja za kategorije:
- Pionirke i pionire od 12 god. starosti pa nadalje
- Juniorke i juniori
- Kadetkinje i kadeti
- Seniorke i seniori
Pol i godine nisu limitirajući faktor.

Obuka obuhvata:
- Način funkcionisanja oružja
- Postepeno uvodjenje u tehniku gadjanja iz vaz. puške i pištolja
- Grupisanje pogodaka

Obuka traje 12 časova tri puta nedeljno po 1h – cena 2000 din. Prvi čas je besplatan. Klub obezbedjuje opremu, oružje, mete i municiju.
Broj polaznika ograničen…

ŠKOLA STRELJAŠTVA OBUHVATA

Kandidate koji su uspešno završili osnovnu obuku u streljaštvu i stekli pravo da postanu članovi kluba……..

Traje 60 časova /5 meseci/ tri puta nedeljno po 1,5h ………………

Kandidati koji uspešno završe školu, stiču pravo učešća na takmičenjima koje organizuje STRELJAČKI SAVEZ SRBIJE …………
 

Back
Top