Mamini sinovi !

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Devojke/žene da vas čujem ! Imate li iskustva sa razmaženim maminim sinovima ?
To su oni sinovi jedinci koji su navikli da se svet okreće oko njih i zbog njih, da su uvek u centru pažnje, da se samo njima ugađa ...
 
Ne,sa takvim nisam imala kontakata.Ali u mojoj okolini je vise onih mama koje nece da puste svoje sinove,udav zene...znas ono,ako se ona ne pita za nesto,gotovo,pada u trans...sva sreca ima muskaraca koji znaju da se odupru svojim mamama.
 
A nije to nista,ja tako nesto gledam gotovo svaki dan.Samo nisu u pitanju devojcice nego ozenjeni muskarci ili ovi pred brakom.
Znas kako,mi zene smo cudo,niste vi uopste toliko losi koliko vas mi upropastimo,ovo mislim na majke.Pa gledam u svom komsiluku,majka i muskog i zenskog deteta totalno se razlicito ponasa prema sinu u odnosu na to kako je vaspitala cerku,vec je vidim za koju godinu kao ozlogasenu svekrvu.A od svojih drugarica koje su udate sam se nakupila straha prema svekrvama da sam vec pre vremena pocela onu staru bolje spreciti nego leciti,da ja nju na vreme postavim na svoje mesto.
Jeste grozno ali tako je.
 
A sad, šalu na stranu, a i da vratim malo temu na pravi kolosek, ja lično, popi?dim kad vidim nekog razmaženog muškarca, maminog sina. I iskreno žalim svaku žensku osobu koju je ukleta sudbina spojila sa takvima.
 
I ja isto ali opet se vracam na to da smo ih mi tako vaspitale da budu mamini sinovi.
Svaka cast svakoj zeni,majci muskog deteta koja svog potomka izvede na pravi put, ai ocu koji ne dozvoli da mu zena razmazi dete.
Sa druge strane interesuje me jos jedna stvar,da malo prosirimo temu(Milojko nadam se da se ne ljutis)zasto zene koje nikada nisu zivele sa svojim svekrvama se grcevito bore da zive sa svojim snajama i da imaju sina na oku?
Mislim kad bih cula muskarca da kaze kako niko to ne sprema kao njegova mama,ili sto njegova mama ispegla kosulju da bih pobegla i to sto brze,koliko me noge nose.
 
Milojko Vasic:
Devojke/žene da vas čujem ! Imate li iskustva sa razmaženim maminim sinovima ?
To su oni sinovi jedinci koji su navikli da se svet okreće oko njih i zbog njih, da su uvek u centru pažnje, da se samo njima ugađa ...

- imala sam isqstva sa jednim maminim sinom koji mi je cmizdreo milion puta kad sam htela da raskinem & koji je u toku telefonskih svadja pokusavao da mi da svoju mamicu da ga zastiti. elem, tu je uvek postojala ona magicna recenica "ako mi das svoju mamu ima da na njoj izredjam sve psovke koje znam"... :lol: :lol: :lol:

na kraju je on mene sutnuo zbog devojke par godina mladje od mene a koja se ponasa kao da je duplo starija od njega... :wink:
 
Susretala sam takve muskarce. To su razmazeni muskarci koji u svojoj djevojci traze svoju mamu, olicenje majke i naravno da mora da kuha kao njegova mama, mora ovo ili ono kao njegova mama, jer njegova mama to najbolje zna! :roll:
 
ma da je samo to... posle raskida on me pozove na gajbu. nasao tu glupacicu, ali mene bas briga, nisam htela nista da se muvam sa njim nego samo da pokupim svoje stvari... jaoj ovo su previse poverljivi podaci, ali ajde!
nista sedimo sami u stanu ja se glupiram sa njim, kazem mu da ga volim kao brata, zagrlim ga i poljubim u obraz... malo posle toga pojavi se uvazena gospodja mama. kad me je videla, jedva je suzdrzala da me ne apne za ruku i samo mu je rekla da je videla njegovu devojcicu kad je izlazila iz frizerskog salona da se satirala /ko sto rekoh - to nije za tinejdzerke!!!/. tu se on obraduje sto ima domisljatu mamu pa pocne da me proziva pokazujuci mi neke cipele koje je dobio od nje /aktuelne devojke ;) /. a ja ni manje ni vise nego "uuuuuuuuuuuuuu sto su veeeeeeeeliiiikeee...! to od nekog njenog bivseg decka". i tu su i on i njegova mamica dobili po nosu
 
Po meni je "mamin sin"karakterna osobina mushkarca,a ne samo pogubeljno dejstvo posesivne,sebicne i primitivne majke(mada ima i toga,ali je tada bar50% i sin kriv za taj status).Zar niste sreli predivne,samostalne i samosvesne mushkarce koji su bili"mazeni i pazeni" od strane divnih,pozrtvovanih majki??? "Mamin sin" sam zeli da to bude,nije borac,ne zna ili ne zeli da se odupre,krije se iza majke i u 40-im godinama!!!Posesivna majka takvoj psihickoj konstituciji posluzi samo kao paravan da svoju partnerku maltretira,uporedjuje,ponizava!!!Mushkarac iz prvog dela price ce reci"Srce,sarmu pravish bolje od moje keve"(pred kevom naravno),a onaj drugi ce reci"Nikada necesh praviti sarmu kao moja keva"NARAVOUCENIJE:Devojke,ne ucite da pravite sarmu vec trazite pravog mushkarca!!!
 
Amazonka:
Susretala sam takve muskarce. To su razmazeni muskarci koji u svojoj djevojci traze svoju mamu, olicenje majke i naravno da mora da kuha kao njegova mama, mora ovo ili ono kao njegova mama, jer njegova mama to najbolje zna! :roll:

E sada HINT za sve muskarce :) mene je moj tata tako savetovao :), da kada se ozenim ni slucajno ne spominjem kako moja mama je to tako kuvala ili moja mama je je ono radila onako ili ... Zbog te cinjenice da zene ne vole mnogo majke :) i kaze mi: umesto da kazes moja mama, ti kazi moja baba jer su nekako zene prema babama ne gaje toliki bes ;)

Sto ne znaci da sam ja mamin sin ili tako nesto :) cak naprotiv ;)
 
Dobro te je tata savetovao :wink: ,covek verovatno ima iskustva.
Ne znam da se neko osecao isfrustrirano zbog baba,uglavnom naucio si vaznu lekciju na vreme,imaces miran zivot po tom pitanju.
 
Covek je sin jedinac :), mada kao mali secam se da je koristio istu taktiku i na mami :) verovatno je naucio ranije ili ga je neko posavetovao :). U svakom slucaju taktika koliko sam video pali ;), no devojke cuvajte se baba :) jer ce mnogi muskarci ovo verovatno citati :)
 
Priča počinje onog trenutka kad se tata i mama upoznaju i kad nemaju pojma da će jednog dana biti bogati, tačnije da će planeta biti bogatija za jedno "zlato mamino".
Dolaskom na svet najlepše bebe koja se ikad rodila, počinje vrlo važan period za čovecanstvo. Njegov prvi plač mama dočekuje sva u suzama, a tata, pocepane košulje (uh, ti običaji!) u kafani časteći i znane i neznane. Posle nekoliko dana srećna porodica stiže kući gde ih čeka oduševljena rodbina. "Vidi kako je sladak!" "Liči na tatu!" "Mamin buduci doktor" (mama, sva raznežena) "Nikako! Tatin avijatičar!" (tata, takodje raznežen) "Ma, vidite mu prstiće, kao pijanista. Biće on muzičar kad vam kažem!" "Kakav muzikant?! Avijatičar ili inženjer!" (tata, već malo ljut). "Mamino zlato" počinje da plače i svi prisutni se okupljaju oko njega...
Odrastanje "maminog zlata" se nikad ne završava, a mama je uvek tu, tako nežna i neizbežna. Prve kašice ("Vidi kako slatko mljacka, zlato mamino!"), prvi zubi, prvi koraci... "Mamino zlato" vrlo brzo shvata da se ceo svet okreće oko njega, a mama ga nikad neće razuveriti. Gde on okom, mama skokom. Spremna je da se potuče sa decom ili njihovim roditeljima, jer niko ne sme ni mrko da pogleda njeno "zlato".
Polazak u školu je jedan od dramatičnijih trenutaka u životu "zlata maminog". Na roditeljskim sastancima učiteljica ne uspeva da dodje do reči, jer mama mora da hvali svoje zlato "Ma, on ne ispušta knjigu iz ruke!" (Mama, draga mama, on čita ukoričene stripove!). Čikam tu učiteljicu koja sme da se suprotstavi mami! Hajde! Ima li hrabrih?
"Zlato mamino" raste, završio je školu, zaposlio se. Još pre svitanja, mama ustaje i sprema doručak. Naravno, ne može gladan da radi! Kad dolazi sa posla, čeka ga topao ručak i još topliji mamin osmeh. "Zlato mamino, sigurno si gladan? Pa, da. Oni te tamo na poslu izrabljuju." Dok se mamino zlato odmara, mama vredno radi, kuva, pere, pegla, čisti mu cipele, sklanja ključeve kola koje je ostavio u kupatilu na veš mašini...
A onda... (mala dramska pauza) Neka "mala šmizla" se zaljubila u "maminog sina". Užas! Mama je pred nervnim slomom, ali je njeno "zlato" uverava da je to divna devojka, a uskoro i njegova žena. Mama se miri sa sudbinom i dolazi trenutak istine... Susret mame i "pretendenta na presto", buduće žene... "Mala šmizla" se oseća kao artista na žici, dovoljan je samo trenutak nepažnje pa da padne u ambis. Grč na maminom licu se pretvara u osmeh. Zaboga, pa njena jedina svrha je da usreći svog sina! A ova šmizla neka se samo usudi da ga unesreći, imaće posla sa mamom! I, počinje novo poglavlje, život sa "maminim zlatom"...
"Dragi, hoćeš li da skuvaš kafu?" "Zar ja da kuvam kafu? Ti da si prava žena već bi mi spremila doručak!" "Ako si gladan, sam se posluži, nisi dete!" Nije dete? Pa, on će uvek biti mamino dete, mamina mala velika beba! "Gde su mi ključevi i novčanik?" "Ne znam, verovatno tamo gde si ih juče ostavio." "Moja majka ih je uvek sklanjala i znala je gde su!" "Da, ali ja nisam tvoja majka!" Uh, pogrešno! Neoprostiv je greh porediti se sa njegovom majkom, čak i u tom kontekstu! "Ručak je neslan." "Pa, dodaj soli koliko želiš." "Ali, nisi shvatila, ručak je neslan!" "Da, čula sam te i rekla ti da dodaš so po želji! Ako nećeš da jedeš, ne moraš." "Da li ćeš ikad naučiti da kuvaš kao moja majka?" "Zar do sad nisi shvatio da ti ja nisam majka? Ako ne prestaneš da zanovetaš, skloniću ti tanjir!" Oh, ne! Ne treba ni u snu sanjati da se može skuvati ručak kao što ga kuva njegova majka! "Draga, ja bih sad rado jeo palačinke." "Šta ti pada na pamet? Da pravim palačinke u pola noći?" "Mama mi je pravila i tortu, bez obzira koje je doba dana, samo ako ja želim!" "Ja sam ti žena, a ne majka!" Da, mami nikad ništa nije bilo teško... "Draga, koju košulju da obučem?" "Obuci koju želiš." "Dušo, gde si sklonila moje čarape?" "Kod komšije! Kakvo pitanje! U fijoci su, naravno, gde su i uvek bile!" "Draga, koje pantalone da obučem?" "Obuci moje pantalone! Čoveče, pa zar da te oblačim kao malo dete?" Još niste shvatili da on jeste dete, mamino dete...
Onda, jednog dana... Dolazi na svet najlepša beba koja se ikad rodila, počinje vrlo važan period za čovecanstvo, planeta je bogatija za još jedno "zlato mamino"...
 

Back
Top