Reinkarnacija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pojam reinkarnacije mozes posmatrati iz vise uglova.
Jedan od njih i jeste pitanje sta li sam bio u proslom zivotu ali reinkarnacija je mnogo vise od toga.
Verujem da sam bio covek.
 
Nema proslih zivota niti nekakvih prelazaka iz zivotinja u ljude i obratno. jedan je zivot podaren da se zivi na zemlji koji se zavrsava smrcu i drugi koji dolazi vaskrsenjem koji je vecni.
 
Ne znam da li to ima veze sa reinkarnacijom ali mi se cesto desava da odlicno poznajem neko mesto,iako sam prvi put tu.Kao da sam vec tu nekad bila.Kazu da ako te neobjasnjivo privlaci neka zemlja ili neko mesto,to ima veze sa proslim zivotom.I sve sto ti se lose desava u ovom zivotu je ustvari placanje duga iz proslog zivota.Ako si u proslom zivotu ubio nekog,u ovom ces biti ubijen i sl.I ako imas panicni strah od necega(vatre,vode...) kazu da ima veze sa nacinom na koji si umro u proslom zivotu....tako kazu,a da li je istina ne znam.
 
Ne vjerujem u reinkarnaciju.
Simpatično je razmišljanje o tome da li je neko bio komarac ili buba-mara ili ne znam šta već, ali i to je samo druga strana soterološke priče. Danas ti je loše zato što si nekad, negdje zgriješio (iako niti se toga sjećaš niti si ti na to mogao uticati) a sad dobar trebaš biti da bi u nekom novom životu doživio spasenje.
Trebamo biti dobri da nas oni koji ostaju iza nas po dobrom pamte i to je sve. Nema raja, nema pakla, nema novog života kao antilopa ili mrav.
Kad umreš, to je kao kad se televizor isključi - siv i tih ekran i to je sve.
 
King 7:
Nema proslih zivota niti nekakvih prelazaka iz zivotinja u ljude i obratno. jedan je zivot podaren da se zivi na zemlji koji se zavrsava smrcu i drugi koji dolazi vaskrsenjem koji je vecni.

Ovo sto si napisao je samo zvanicni stav crkve.
Ako malo bolje proucis bibliju videces da se reinkarnacija provlaci na par mesta.
U pitanju je stari zavet.
Tema diskutabilna.
 
King 7:
Nema proslih zivota niti nekakvih prelazaka iz zivotinja u ljude i obratno. jedan je zivot podaren da se zivi na zemlji koji se zavrsava smrcu i drugi koji dolazi vaskrsenjem koji je vecni.

tako je...a ako izvadish zub i stavish ga ispod jastuka...ujutru tjesh zatetji novac...lol
 
.Ljudi prica o reinkarnaciji je jedna velika glupost.
Reinkarnaciju je jos u 17 veku pobio engleski filozof Dzon Lok koji je rekao da ako reinkarnacija postoji onda bi novorodjence u koje se useli dusa nekog pokojnika imalo sva ona saznanja koja je pokojnik jos tokom zivota stekao, a kako po toj teoriji dusa stalno kruzi onda zamislite koja bi sve saznanja mi imali po rodjenju imajuci u vidu da je dusa pre nego sto se uselila u nase telo bila u telu hiljade i hiljade ljudi a mi smo svedoci da se to ne desava.A misljenje crkve vam je svima poznato.
 
Šakal:
Ovo sto si napisao je samo zvanicni stav crkve.
Ako malo bolje proucis bibliju videces da se reinkarnacija provlaci na par mesta.
U pitanju je stari zavet.
Tema diskutabilna.

Do treceg vaseljenskog sabora Hriscani su verovali u reinkarnaciju to je cinjenica e posto je veliki rimski vladar Konstantin bio veoma praktican i pragmatican covek inace paganin ,da ne bi rascepio svoju drzavu pod nadiranjem sve masovnijeg pokreta-Hriscanstva, on je reformisao drzavu i religiju, priblizivsi pagane sa jedne i Hriscane sa druge strane, pri cemu je uoblicio Hriscanstvo kako je njemu tj interesima Rima odgovaralo...
Na pomenutim saborima utemeljen je put Hriscanstvu zanemarivsi prvobitna ucenja...
 
Pozdrav

.Ljudi prica o reinkarnaciji je jedna velika glupost.
Reinkarnaciju je jos u 17 veku pobio engleski filozof Dzon Lok koji je rekao da ako reinkarnacija postoji onda bi novorodjence u koje se useli dusa nekog pokojnika imalo sva ona saznanja koja je pokojnik jos tokom zivota stekao, a kako po toj teoriji dusa stalno kruzi onda zamislite koja bi sve saznanja mi imali po rodjenju imajuci u vidu da je dusa pre nego sto se uselila u nase telo bila u telu hiljade i hiljade ljudi a mi smo svedoci da se to ne desava.A misljenje crkve vam je svima poznato.

Ko kaze da nemamo to znanje imamo ga ali u nasoj podsvesti kada naucis da kontaktiras podsvest videces ;)
 
Pozdrav

Evo sta kazes taj sajt sta sam bio u proslom zivotu

I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Tibet around the year 1825. Your profession was that of a artist, magician or fortune teller. Your brief psychological profile in your past life:
Bohemian personality, mysterious, highly gifted, capable to understand ancient books. With a magician's abilities, you could have been a servant of dark forces. The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
The timid, lonely and self-confident people are everywhere, and your task is to overcome these tendencies in yourself and then to help other people.
 
Your past life diagnosis:

I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Hungary around the year 775. Your profession was that of a map maker, astrologer, astronomer.

Your brief psychological profile in your past life:
Timid, constrained, quiet person. You had creative talents, which waited until this life to be liberated. Sometimes your environment considered you strange.

The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
Your main lesson is to develop magnanimity and a feeling of brotherhood. Try to become less adhered to material property and learn to take only as much, as you can give back.


Gde me nadje!:twisted:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top