Потребна ми је следећа скрипта

blastbb

Početnik
Poruka
8
Потребна ми је следећа скрипта за галерију слика: требало би да буде аутоматизовано тако да бих могао велики број слика да додајем. Правиле би се странице типа sajt.com/ime-prezime-galerija (не нешто типа index.php?ime-prezime) где бих ја могао ручно да тако именујем или би скрипта сама то претварала из претходно унетог имена које би се појављивало у наслову странице и на врху. Слике би скрипта сама претварала у мање за страницу или би се ручно уносиле и оригинал и мања. Оно што ми је битно је да могу да мењам остали садржај странице тако да не буде увек исти, што не би било изводљиво код html-а јер би морао огроман број страна ручно да се мења, овако би се уносио неки javascript или frame коме би се одређивало место (испод или изнад слика), величина итд. за све странице а постојала могућност да се за неку појединачну дода неки посебан садржај. Да ли нешто овакво постоји или барем слично и где би то могло да се нађе? Унапред се захваљујем свима на одговорима.
 
www.sgal.org - ne zahteva bazu podataka, koristi šablone za izgled, prikazuje statistiku o broju prikaza fotografija, automatski kreira thumnailove od originala (potrebna podrška za GD ili ImageMagick na serveru

www.snipegallery.com - nudi nekoliko jedinstvenih opcija: primenu različitih ramova i senki za prikaz slika na Web stranicama, klasični upload, prebacivanje FTP-om, automatsko menjanje veličine fotografija na maksimalne dimenzije i automatsko dodavanje „vodenog žiga“ na sve fotografije

http://spgm.sourceforge.net - prebacivanje slika FTP-om, neograničen broj podgalerija, sortiranje galerija i slika, najnovije slike istaknute na polaznoj strani, Slideshow mod, gotove različite teme, plugin-ovi koji galeriji daju dodatne mogućnosti: podršku za streaming video, ostavljanje komentara, statistika prikazivanja slika

www.plogger.org - dodavanje slika putem Web interfejsa i FTP-a, automatski generiše thumbnailove čije se dimenzije mogu menjati iz administratorskog dela, mogućnost da posetioci u „paketu“ preuzmu nekoliko fotografija ili cele galerijeu .zip fajlu, podržava RSS tako da se u slučaju većih galerija posetioci mogu prijaviti na primanje RSS-a čak i za odvojene albume, a ne isključivo na celu galeriju

Koristio sam ih sve, ali se Plogger pokazao kao najbolji.
 
Хвала Gill Bates-у на одговору. Скинуо сам plogger и то је отприлике то што сам тражио, пошто могу да се убаце 3 линије кода које позивају галерију у било који php онда тако може да се изабере остали садржај на страни. Једино је проблем код самог изгледа plogger-а, никако не могу да избацим оне њихове додатне меније. Можда ти знаш пошто си користио како то да средим? Такође не могу да наместим како да ми се назив албума који је учитан приказује на страници и у наслову, већ се исписује само основни назив који се даје скрипти. И последња ствар је код прављења линкова, изабрао сам Cruft-Free URLs, тако да скрипта сама претвара баш како сам навео у претходној поруци, једино што је уместо цртице (-) доња цртица (_). Тражио сам у коду где би то могло да се измени и једино сам нашао у plog-functions.php датотеци линију где се то подешава, али само за друге знаке, а нема за размак. Ако можеш да помогнеш био бих ти захвалан.
 
blastbb:
Једино је проблем код самог изгледа plogger-а, никако не могу да избацим оне њихове додатне меније.
To sam uradio uvidom u source HMTL strane koja prikazuje galeriju, pa potom search po php fajlovima Ploggera. Nije tesko, ali nisam uspeo drugacije.
Za ostale dve nedoumice ti ne mogu pomoci, ali ako resis - molim te postuj ovde! Mozda ce neko nekad imati slican problem!
 

Back
Top