Saobracajke i oporavak

A

anakin

Gost
evo pisem rezultate a vi ako mozete da mi kazete koliko bi oporavak trebalo da traje jer mi se cini da je ovo bas dugo...
idem kod doktora i kiroprakticara i malo mi nije jasno sta mi rade...

MRI rezultat:L4/L5, annual bulge; L4/L5, a broad based bulge intens cetral thecal with mild hypertophic facet chanes and ligamentum flavum laxity; L3/L4, L2/L3, L1/L2, T12/L1, mild annual bulge..
pise posle i minimal bilateral neural foraminal stenosis.
(pise jos i no stenosis kod L5/S1 i kod ovog poslednjeg reda prsljenova (?)...)

ortoped je pogledao i rekao No need for operation, have a nice day sto me je obradovalo..
rekla sam da sam od pre imala probleme sa kicmom i pitala da li je nesto od toga od pre a on je rekao da je to malo verovatno s obzirom da sam dobila direktan udarac kolima u ledja i da sam prilicno mlada za taj nalaz..
kiroprakticar me je bukvalno izvukao iz kreveta u kom sam lezala mesec i po jer nisam mogla da se maknem od bola ali sta on meni sad jos radi, ima li neko ideju?
tj koliko kiropraktika moze da pomogne u ovom gore opisu i da li ja idem tamo da bi on zaradjivao pare (desava se cesto ovde pogotovo kod kiroprakticara)?
ortoped mi je rekao da nastavim da idem kod kiroprakticara ali me je kod tog doktora poslao taj kiroprakticar (mislim, sta ce da mi drugo kaze)...
koliko sam shvaila, za ovo nema nikakav poseban tretman kod regularnog doktora osim vezbi za jacanje misica i lekova protiv bolova i misicnih spazama (od kojih povracam pa ih ni ne uzimam, Naproxen, mozda neko zna)...

nesrecu sam imala na pocetku aprila i i dalje imam bolove (donji deo ledja, kuk i butina, oni kazu da je to od povredjenog nerva)..
jos par pitanja: iz urgentnog su me otpustili sa nalazom contusions, deep bruises i concussion (CT glave)...
koliko traje oporavak posle potresa mozga? i dalje imam glavobolje, ne mogu elementarno da se setim pola stvari kojih bi se normalno setila i povremeno mi se vrti u glavi...glava me i dalje boli na povrsini od udarca (udarila me kola branikom u glavu kad sam vec pala na zemlju...hm, bez kacige sam vozila motorcikl)
verujem da CT glave ne laze tako da bi rekli da je nesto ozbiljnije od potresa mozga ali ipak...jel to traje bas toliko dugo?

problem je sto sam pocela sudski proces a oni vole da muljaju i razvlace tretman u tom slucaju (duzi oporavak - vise para)...a mene stvarno bas briga za pare jer necu da prolazim kroz nepotrebne kiroprakticarske tretmane samo radi rastezanja tretmana...
pogotovo sto se kiroprakticar navadio da mi namesta vrat sto meni potpuno besmiseno izgleda a i ne svidja mi se da mi se petlja oko glave koja je vec udarena..
sve sam to rekla kiroprakticaru (jako pametni ovan) pa se on uvredio...a stvarno mislim da su ovo sasvim normalne stvari koje pitam...
jesu li?
nadam se da shvatate vrstu dileme u kojoj sam...
 
Pazi, stvarno ne mogu da ti kazem nista pametno na ove nalaze: to je nesto cime treba da se bave ortoped za kicmu i fizijatar (spec. fizikalne medicine i rehabilitacije). Ako ne verujes sprezi ortoped-kiroprakticar mozes li da potrazis od nekog drugo misljenje, ili si se zakopala bas sa njima?! Nije neuobicajeno da tako teske povrede (a iz price mi se cini da je to bila bas velika trauma) sporo prolaze i sporo se oporavljaju, posebno tkivo kicme nakon kontuzije......NI to da te boli glava posle 3 meseca nije uopste neuobicajeno. Ne znam kolko te kosta taj kiroprakticar i da li ti to placas....ali ako ti placa osiguranje idi dok ti placaju - ne moze da ti skodi. Ako vec nemas fizijatra za neku rehabilitaciju (to se ovde brate tako radi - te vezbe i sve to rade se na fizikalnoj medicini.....) Ako ti je od Naproxena muka (za bolove) neka ti neko posalje odavde Kafetin - ne ostecuje zeludac niti ga nadrazuje ni priblizno kao Naproxen a umiruje jake bolove........E pa s' tobom samo nevolje - koji te djavo terao na motor bez kacige i pravo pod auto?!?!
 
ma zeno, stajala sam na crvenom u sred campusa ( a znas kakve su restrikcije za voznju u okviru fakulteta ovde), ispred mene kolona automobila a dzip se zakuca od mene od nazad...
zena tvrdi da me nije videla a ostalo je nejasno kako bre nije videla semafor i kolonu automobila ispred (nabila me na kola ispred mene usput)...
kaciga, u pravu si - uvek...
tretman placa osiguranje od te zene koja me je udarila a deo moje osiguranje...ja ne placam ni dolar...
kod kiroprakticara imam nesto sto deluje kao fizikalna terapija - prvo masaza pa onda streches, jedno 15 minuta, to radi terapeut...

hvala na odgovoru! znaci, normalno je da to toliko traje i ne moze da mi skodi...to sam zapravo i pitala...
i mislis da ne moram opet da proveravam glavu ako sam vec isla na CT?
dolazim tu u septembru pa cu tu da trazim second opinion..

e a polomila sam i palac na nozi a zamisli kad su to ustanovili tek sad...shvatas onda taj intenzitet bolova kad je meni bol od slomljenog prsta nije bio ni vredan pomena...

bah...kupujem kola...:)
 
Isla si na CT i nema potrebe da opet proveravas glavu, jednostavno to je bila velika trauma, jaka kontuzija mozdanog tkiva, potres mozga, jak udarac.....Da ne pricam kako si cimnula vratnom kicmom, ili o udaru glavom.....Sve je to normalno i mislim da nemas razloga da opet proveravas glavu (mislim, da je bilo nekog unutrasnjeg krvarenja to bi se znalo u roku od nekoliko dana do nekoliko nedelja nakon saobracajke, a posto si vrlo ziva i zivahna.....tim je sve receno!:) )
Jedino bih ti ja savetovala da kad dodjes ovde (to sam ti i prosle god rekla zbog te kicme) uradis magnetnu rezonancu kicme, da se vidi sta je sa tim prsljenovima. Ako se na to odlucis nemoj bilo gde to da radis, zovi me da ti kazem gde je najbolje to da uradis (gde je najbolji magnet). Sve ostalo - moras da pustis vreme da prodje......da se tkiva oporave. Ne daj se.....;)
 
pa ne dam se...vidis da sam samo otresla prasinu i ustala...
dobro ajde, nisam bas...

nego, prakticne stvari me sad interesuju, ne kuknjava...ono, da znam na vreme sta da radim i ne radim...
MRI je uradjen, odatle je rezultat...
mislis opet ili cela kicma? (ovo je donji deo samo)
 
Pa mislila sam cele kicme, posebno tog donjeg dela, ipak ce biti6 meseci od tad pa mozda da se vidi kako to onda izgleda (kicma je to). Sa druge strane nisam te pravilno shvatila da je nalaz MNR radjen.....No svakako kad dodjes mozes na jedan konsultativni pregled i razgovor na referentnu ustanovu za kicmu - Banjicu!
 

Back
Top