Trazimo posao u Cikagu!!!!!!!!!!

Probajte po barovima i restoranima, mnogi zaposljavaju ljude bez papira. Ja sam godinu i nesto radio kao bar tender u Kubanskom restoranu dok sam studirao, nazalost resoran vise neradi. Najlakse je da uzmete Chicago Reader novine i pogledate ko sta trazi. Gde ste trenutno u Chicagu.
 
Hey,ja hocu da idem na obuku za bartendera i interesuje me sve sto mozes da mi kazes o tome,hvala ti puno..
A pod obukom se podrazumevalo prakticno u nekom baru/restoranu,ne nikakva skola
I verujem da bi to u posetku bilo vise konobarisanje nego rad za barom..
Pricaj sve sto znas..lol
pozz
 
Bar ovde u Chicagu ako neznas onoga ko vodi restoran tesko ces bez "skole" naci posao kao bartender. Doduse ako znas p_ica onda ti skola netreba. Pazi ima tu jako puno p_ica i uglavnom kad te pitaju kako se pravu neko pice uvek izvuku nesto sto se vrli retko narucuje. Nauci p_ica i idi od bara do bara trazi managera i pitaj za posao.
 
RSVMillenian:
Bar ovde u Chicagu ako neznas onoga ko vodi restoran tesko ces bez "skole" naci posao kao bartender. Doduse ako znas p_ica onda ti skola netreba. Pazi ima tu jako puno p_ica i uglavnom kad te pitaju kako se pravu neko pice uvek izvuku nesto sto se vrli retko narucuje. Nauci p_ica i idi od bara do bara trazi managera i pitaj za posao.


Pa da ,Chicago je drugi srpski grad,naravno da bez veze necu naci posao..lol..
O picima nista neznam,a da maler bude jos gori,ni ne pijem ih..uh..moram sad u 5ak uvece da uzmem koji cas..
 
Ako ti je zelja da postanes bartender, a nemas neko znanje o picima, reskiraj par stotina dolara, upisi se u skolu za bartendere, kurs ces zavrsiti za 14 dana, imaces kvalitetnu prakticnu obuku.
Tako barem kad budes trazila posao imaces znanje, i nece morati da trpis neciju "obuku"
pozz
 
crobar:
Ako ti je zelja da postanes bartender, a nemas neko znanje o picima, reskiraj par stotina dolara, upisi se u skolu za bartendere, kurs ces zavrsiti za 14 dana, imaces kvalitetnu prakticnu obuku.
Tako barem kad budes trazila posao imaces znanje, i nece morati da trpis neciju "obuku"
pozz


E 'vako..u Chicagu pomenuta skola kosta $800,i traje 3 nedelje.Imas sertifikat i dosta naucenih caka u dzepu.Sertifikat izdaje unija barmena i imas neku prohodnost sa istim.Sve te iste fore naucis I kroz praksu i isto ti se hvata imao skolu ili ne na kraju.
 
A izvini, gde to mislis da imas praksu? Ko ce da te primi bez ikakvog znanja, osim ako ne poznajes gazdu ili menagera?? Cak i ako te prime kao barback-a mislis da ce ostali bartenderi uciti nesto? Briga ih... U americi je vreme novac, ponekad je jeftinije platiti nesto....
 
crobar:
A izvini, gde to mislis da imas praksu? Ko ce da te primi bez ikakvog znanja, osim ako ne poznajes gazdu ili menagera?? Cak i ako te prime kao barback-a mislis da ce ostali bartenderi uciti nesto? Briga ih... U americi je vreme novac, ponekad je jeftinije platiti nesto....


Nije tacno.Znas li koliko ljudi iz Srbije znam koji rade kao sankeri ili konobari u NYC i da nikakvu skolu nisu prosli?
I koju ti praksu imas posle par nedelja kursa?
Pre nego sto pocnes da radis igde mozes da odes do nekog mesta da se malo obucis,naravno ne uz nikakvu nadoknadu,ti malo steknes praksu i oni iscede neku pomoc od tebe.Nije ti ovo Srbija da te ebe ko kako hoce,ljudi ce ti objasniti 1000x ako ti nije jasno i pomoci.Nisam rekla da svi trce oko tebe,ali ce se sigurno neko naci da te uvede u posao,jer ako nisi produktivan onda im ne trebas i samo smetas.Ovde sve moze,zavisi ko kako ume da se snadje.
I nisam rekla da famozni kurs treba zapostaviti,samo da ih vise rade bez njega.Ko ima kinte za to,slobodno nek ide,nije zabranjeno.
 
crobar:
Znam za nase koji rade u NYC kao Bartenderi ili konobari, posto sam ja jedan od njih:)))
Tako da meni ne treba da objasnjavas nista...
Ako sve tako dobro znas, pocni da primenjujes, nadji posao u struci, pa posle prepricavaj kako je bilo...


E onda poznajes Sandru iz Rakovice,koja sve to radi bez skole,zadnje dve godine.
Tako sam dosta cula od nje, i ti meni nista ne moras da objasnjavas.Nikakve dezinformacije nisam sirila,a da ti je struka neka,bas i nije.
 
crobar:
Mozda i nije, ali je barem placena.
Jos da cujem za tvoju struku, pa da napravim komparaciju.
Reci mi kako bi ti izgledalo da ti solim pamet o AU-Pair-u zato sto mi je neka drugarica pricala o tome?
Bilo bi smesno, zar ne?

Rekla sam da ljudi, kada pocinju da se bave tvojim poslom, a u situaciju su kao npr.ja nemaju para da plate nejcesce tu istu skolu :( ?Po cemu nisam u pravu? :?:
Ovo su informacije od konobarice,a ne drugarice,pa prema tome zasto joj ne bih verovala?Ima iskustva isto kao i ti.Uopste ne vidim problem ;)
Da li si ti zavrsio skolu?
 

Back
Top