Automatika!?

SavaBonJovi

Primećen član
Poruka
736
Imam želju da za godinu dana kada završim gimnaziju upišem Automatiku i Računarstvo na tehničkom fakultetu u NS,ali takođe postoji i jedan veliki problem:ja sam društveno-jezički smer i imam čak i bolje ocene iz društvenih predmeta dok sa matematikom kuburim a fizika mi ide odlično,brine me samo matematika i programiranje
Da li ima koga na ovom podforumu da je upisao taj smer da me posavetuje malo jer hteo bih da pocnem na vreme da se spremam jer to je ono sto volim!
Taj smer se tačno zove Automatika i Računarstvo,interesuje me da li se radi i mnogo
o programiranju zato sto me ono izluđuje,a u gimnaziji radimo Pascal i Delphi smaracina jadna
Znaci može li ko objektivno da me uputi šta se tamo radi i ostalo tome slicno!
Bio sam na forumu tog fakulteta,nema ništa sem hvalisanja!
 
Ima li ko šta da mi kaže o tom smeru,svaka sitnica je bitna pa čak i ta kakav ste djak bili u sredjnjoj ali vise kakav tip djaka ste bili u sredjoj i kako vam sada ide na fakultetu i koliko se tamo mora pogubiti živaca i kakvi su profesori,i samo to kakav je to smer....
Ne mogu sam,bar ne jos uvek da skoknem do tog fakulteta jer ne živim u NS-u nego u Šapcu a niti imam položen vozački niti poznajem grad tako dobro,pa me interesuju svi podaci o tom fakultetu,
Hvala unapred!
 
Savo, autobus, Savo! :P
Nemam pojma šta se tamo radi, koliko traje i slično, ali imala sam predmete koji me blago upućuju...
Pretpostavljam da ćeš imati pre svega mnogo fizike, elektronika i slično. Programiranje se podrazumeva, i to će ti biti verovatno lakši deo :mrgreen:
Tebi, ustvari, trebaju neke buduće kolege ovde, šta? Ako to voliš, kako kažeš, valjda znaš šta upisuješ?
Naravno da će biti mnogo programiranja, to je suština. Šta te interesuje u ovakvom smeru ako nije programiranje? :shock:
 
Ama ide meni i programiranje ali samo da ne bude u zastarelom Pascalu ili bilo kom dugom zastarelom programskom jeziku,fizika mi ide super i nju gotivim....O elektronici nemam pojma jer u gimnaziji se o njoj i ne spominje a posebno ne na društvenom smeru,e tu je moj problem što sam društveni smer i što učim samo pred ispitivanje ili pismenu,znači lenština sam,ali nisam baš ni loš djak vrlo dobar sam i to ne znam kako kada ne učim mnogo....nisam dobar za štrebanje i nikada nisam bubao napamet
kada učim naučim sa razumevanjem za neku npr. 3 ali što naučim to mi ostaje uglavi,....A zaineresovao
sam se za automatiku više nego za raćčunarstvo ali to ide zajedno,planiram da posle faxa uz pomoć
ćaletovih prihoda otvorim svoju malu firmu koja bi radila automatizaciju npr. potapajućih pumpi,brenti itd.A ne verujem da ima isto toliko programiranja kao što ima na informatičkom fakultetu,varam li se?
Znači ne znam šta upisujem ali mi se sviđa ta ideja da ja posle tog faxa mogu da automatizujem i da pokrećem-zaustavljam mašine na dugme,sviđa mi se i ta ideja da npr. te mašine budu i isprogramirane da same rade svoj posao po onakvim prohtevima po kakvim sam ih ja isprogramirao....ne znam ništa o tom smeru i ne znam da li ću ga moći završiti ali znam da je to ono što bih ja voleo da radim....zato stvarno,svaki podatak o tom smeru mi je dragocen,....i ponavljam da mi nije teško ništa da naučim samo kada se zainatim,a ne želim da bubam napamet jer to mi ne ide
iz programiranja imam 3 ali jedva nekako jer ne volim tog profu,iz matematike 3 a iz fizike 4-5 kako kad,sada na kraju sam imao 5 a na polugodištu 4,tako da mi je sve bitno čak i to kakvi su profesori
jer sam takva osoba koja kada me neko iznervira ja ne mogu da se skoncentrišem na ono što on predaje i to mi je najveća mana....Najviše me interesuje hoće li oni da pomognu studentima ili da ih muče kao što to moj profa informatike i moja razredna rade....Prošle godine sam imao iz informatike 5 a iz matematike 4 i kada smo počeli s programiranjem on poludeo počeo nam svakog ponedeljka davati pismenu vežbu,a ja učim kampanjski,u subotu izađem a nedelju prespavam i kad da učim,a on daje extra teške zadatke,čak se i razredna čudila koja isto predaje i računarstvo,ali ništa nije preuzela povodom toga,pa kako nas onda još muči,postavi zadatak i kaže ko uradi dobiće 5 ali da ga mora uraditi i na tabli i onda šta se desilo svi hoće 5-cu izađe njih 3 i zamisli on svima izmeni zadatak a onaj što je dao bude za domaći i urade to one pametnice ali ih on dobro ispreseca podpitanjima tipa:"Kako bi to uradio/la sa naredbom...?."I nije baš prijatno sedeti na takvom času,
a ako se niko ne javi onda obično ja zauzimam prvu tablu i još dva ortaka,a odlikaše ne prozove,i znao ti ili ne on će tebe dobro da namuči i da posrami kako ti ništa ne učiš,i ja ga zbog tog mučenja ne volim i iz inata nism hteo da radim programiranje u Pascalu koji je star sigurno nekih 30-tak godina najmanje....A na času matematike kod razredne ne pratim jer ona tako brzo radi da se ja posle 10 minuta časa umorim i skoro da zaspim.....Tako da jako mi je bitno da je profesor zanimljiv i da je i dobar predavač, a znam da fakultet nije srednja škola i znam da neće biti sličnog mučenja
i da će tu najzad procvetati moja sposobnost da za kratak vremenski interval naučim mnogo to jest da će procvetati moje kampanjsko učenje,koje su svi profesori u gimnaziji mrzeli ......
Znači sve mi je bitno čak i to kakvi su tamo profesori i koliko se tamo radi,i plašim se da taj smer upisuju sve sami odlikaši a ja vrlo dobar i plašim se da li će biti mesta za mene ovakvog,ali to brine i sve ostale,inače ne jurim " budžet",mogu i da budem samofinansirajući ali me najviše brine,koliko ću ja morati da promenim svoj sadašnji život da bih se prilagodio uslovima tog fakulteta...zato studenti Automatike i računarstva javite mi se....
 
Ja sam upisala taj smer ove godine. Nabavi zbirke od ove godine i zbirku koja ce izaci za vas prijemni i pocni da vezbas. Polazes samo matematiku, i ove godine su bili do sad najtezi zadaci,tako da ti je najboje da kad zavrsis sa skolom krenes na privatne casove jer puno toga se u gimnaziji ne radi (ja sam isla u gimnaziju opsteg smera),a tamo se podrazumeva da to znas. Koliko sam ja cula od onih koji to studiraju, matematika je nateza,ali ako redovno ucis mozes da polozis sve. Ako dobro spremis prijemni mozes da upadnes i na budzet bez obzira na to sto si vrlo dobar. E sad,za koji mesec cu ti napisati ovde kako izgleda kad pocnu i predavanja.
 
1. Faks je u samom centru;
2. Busom od Sapca do NS pa cetvorkom do faksova;
3. Upisujes smer E2;
4. Pascal u prvoj godini;
5. C u drugoj;
6. Nema mnogo fizike tj. ima je ali samo na prvog godini. Imas vise programiranja, matematike, verovatnoce itd.
7. Elektronike nemas mnogo i nemas je na nivou elektronicara sa E1;
8. Matematika nije najteza, ali je Analiza 1 (na prvoj godini) vrlo tezak ispit ako ne skontas sve kako treba (citaj: nemoguce nabubati);
9. Svake godine kazu da su zadaci najtezi bas te godine ... pa ne obracaj paznju na to previse.

Koliko ces morati da promenis sadasnji nacin zivota, ne znam, ali ces morati kakav god da je! Pamet u glavu Savo i obrati paznju na sledecu misao - Faks ne zavrsava pametna glava vec izdrzljivo dupe. :-)
 
Nemoj reci da si ti upisao taj fakultet,smer Automatika i Racunarstvo_?
Ako jesi,kakvi su profesori?
Koliko si se spremao za upis?
Pisi,sve me interesuje o tom smeru,sve sto znas....
A ono za posetu faxa...pravo da ti kazem jednom sam prolazio tuda i nisam mogao zapamtiti kako se i kuda stize do faksa,a pravo da ti kazem nemam ni vremena da se jurim po NS-u s fakultetom....
Inace i NS mi se vise svidja od BG-a ....ali ne znam ni u NS-u ni u BG-u gde je koji fakultet...A i tetka mi zivi na 20-tak km od NS-a i koliko sam primetio iz poseta tetki tamo zive mnogo kulturniji i bolji ljudi nego ispod Save i Dunava,a posebno kulturniji nego sto su to "Belgradjani"
Znaci ako znas bilo sta jos o tom faxu,jer krenuo bih sa pripremama na vreme,necu vise da se zavitlavam sa svojim zivotom i sa svojim zeljama nego da pokusam da sredim i zivot i da ispunim sebi zelje....ajd` u zdravlje!
 

Back
Top