Аркан и остали злочинци!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nikola_BN

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
286
Нервира ме када они који себе сматрају за патриоте почну да хвале људе који то ни са чим нису заслужил. Аркан је био обичан криминалац којем је једино корисно дјело било што је ослободио Бијељину, али је при томе направио неке ужасне злочине над цивилима. Та лопина је потпун уништила Корај, однијела чак и трафо станицу и најсавременију хладњачу.

Ову тему започињем јер желим да скренем пажњу на нешто што се често спомиње у медијима, а то је такозвано суочавање са прошлошћу.

Злочини над Бошњацима у БиХ су свима познати, и нико здравог разума не оспорава злочин над муслиманима у Сребреници, нити у Бијељини, Зворнику, Брчком... Али сви оспоравају злочине над Србима. Често се чује да су се Срби "самопротјерали" из Сарајева, цијеле федерације БиХ, Хрватске..., убијених 3000 Срба у Сребреници су све припадници ВРС, чак и жене и дјеца, стари и немоћни, па 100.000 Срба из Сарајева и око 6000 убијених (што би премијер Додик рекао "данас у Сарајеву има више Кинеза него Срба"), па колона масакрираних младића ЈНА у Тузли за које друга страна тврди да су први почели, па 500.000 Срба из Хрватске...

Значи Срби су се у највећем дијелу суочили са злочинима учињеним у њихово име. Шта је са Бошњацима и Хрватима? Па Хрвати славе дан када су етнички потпуно очистили Хрватску од Срба и свели их на ниво статистичке грешке, Бошњаци славе масакр у Тузли као дан ослобођења, Сарајево и не спомињу, мада с чује понекад славна теза о самопротјеривању, као и Србе у Сребреници, а даље нећу ни да идем.

Још један факт који има мање везе са темом, а то је да Срба у ФБиХ има око 3%, а Бошњака у РС око 10%, а у цијелој БиХ се број Срба смањио, а број муслимана повећао. Такође Србија је остала једина мултиетничка земља бивше СФРЈ, што много говори.

Суштина је да је жртва ма које вјере и нације била увијек иста, а да злочинац нема вјеру ни нацију! А Срби су изгледа једини постали колективни злочинци, при чему нити један убијени Србин не може бити жртва. А горе наведени примјери то најбоље потврђују.


Мало од свега али је суштина јасна.
 
Slažem se u potpunosti.

Dodaću samo da se Englezi i Amerikanci nikada nisu suočili sa svojim ratnim zločinima. Jedan od najgorih je kada su 1942 napali Dizeldorf sa 500 aviona i izbacili 100.000 tona bombi. Tom prilikom ubijeno je oko 70.000 civila. Ceo grad bio je u plamenu 3 dana. Uzgred budi rečeno, u Dizeldorfu nije bilo vojnih ciljeva a akcija je objašnjena tako što je rečeno da se na taj način morao izvršiti pritisak na nemački narod, odnosno rat se morao preneti u njihove kuće.
 
У условима у којима се војска распала а дезертирања достигла вероватно рекордни ниво у планетаним оквирима српски народ није имао могућности да избира, тако да је нажалост било и таквих који су спроводили и "узгредне" активности поред борбе за одбрану српства. Да ли би било боље да Бијељина није ослобођена а да је та хладњача остала? Јбг, такви су услови били...
 
untouchable:
У условима у којима се војска распала а дезертирања достигла вероватно рекордни ниво у планетаним оквирима српски народ није имао могућности да избира, тако да је нажалост било и таквих који су спроводили и "узгредне" активности поред борбе за одбрану српства. Да ли би било боље да Бијељина није ослобођена а да је та хладњача остала? Јбг, такви су услови били...

НИје то суштина. Суштина је у такозваном суочавању српског народа са прошлошћу. Само се Срби суочавају са злочинима учињеним у њихово име, и нико други. Нико да се сјети нити једне српске жртве, е то је дискриминација, ма то је злочин над жртвом!

А тек бомбардовање њемачких градова, па Вијетнам, па Ирак... Ето гдје је догурала цивилизација!
 
Nikola_BN:
НИје то суштина. Суштина је у такозваном суочавању српског народа са прошлошћу. Само се Срби суочавају са злочинима учињеним у њихово име, и нико други. Нико да се сјети нити једне српске жртве, е то је дискриминација, ма то је злочин над жртвом!

А тек бомбардовање њемачких градова, па Вијетнам, па Ирак... Ето гдје је догурала цивилизација!

Нек се с прошлошћу суочава Наташа Кандић, Борка Павичевић, Соња Бисерко, Биљана Ковачевић Вучо и остале добро плаћене пракљаче за свој прљави посао пљувања по Србима. Мене суочавање не занима, јер нико није одговарао за мог члана породице зверски убијеног у Јасеновцу, а од тада је прошло 60 година.
Нико није одговарао што у Мостару више нема Срба, у Сарајеву такође, у РСК такође... Нико није одговарао што смо дивљачки бомбардовани 78 дана и ноћи, што нам је побијено преко 3000 грађана, порушени мостови, путеви фабрике, болнице...
Нико није одговарао што је након бобардовања протерано 200.000 Срба с Космета...
Да није Бин Ладена, помислио би човек да Амери за сва зверства, широм планете, пролазе некажњено, овако ипак постоји нека нада....
 
Strela:
Нек се с прошлошћу суочава Наташа Кандић, Борка Павичевић, Соња Бисерко, Биљана Ковачевић Вучо и остале добро плаћене пракљаче за свој прљави посао пљувања по Србима. Мене суочавање не занима, јер нико није одговарао за мог члана породице зверски убијеног у Јасеновцу, а од тада је прошло 60 година.
Нико није одговарао што у Мостару више нема Срба, у Сарајеву такође, у РСК такође... Нико није одговарао што смо дивљачки бомбардовани 78 дана и ноћи, што нам је побијено преко 3000 грађана, порушени мостови, путеви фабрике, болнице...
Нико није одговарао што је након бобардовања протерано 200.000 Срба с Космета...
Да није Бин Ладена, помислио би човек да Амери за сва зверства, широм планете, пролазе некажњено, овако ипак постоји нека нада....

Слажем се! То суочавање са прошлошћу је апсолутна глупост, и Срби су једини погођени! Бин Ладен је у начелу терориста, али се и ја некада болесно радујем због погинулог америчког војника, иако је то нехумано и крајње глупо, али то чиним из сјећања на Животу Ђурића, Милана Павловића и Зорана Радосављевића, пилоте хероје нашег РВ!

Злочин треба признати, али то једино Срби чине, док други славе сваки дан када су убили макар и једног Србина! Замислите да ми славимо Сребреницу 1995.!
 
IZA SVAKOG VELIKOG BOGASTVA SE KRIJE VELIKI ZLOCIN.....rece Djosha u piramidi citirajuci Balzaka juce.!

Ali..sto veci narod to vise zlocinaca.

Glupo je tako raspredati kada ih vise nema..kada su bili zivi niko ni na ovakvim mestima nije smeo nista da prica..znaci ako si faca pisi bili zivi bili mrtvi..ovako je sad malo degutantno,a i nemas nista od toga
 
Nikola_BN:
Аркан ми је чисто послужио као илустрација да је злочинац једнак ма на којој страни био. Њега сам употријебио јер за његове злочине имам сазнања из прве руке.

A i da nije bio 'zločinac', opet bi ga mnogi proglasili zločincem:
Hebi ga, zaslužan je što se Srbi nisu 'samoproterali' i iz RS!! Koja katastrofa za neke...:D:D
 
Nikola_BN:
Аркан ми је чисто послужио као илустрација да је злочинац једнак ма на којој страни био. Њега сам употријебио јер за његове злочине имам сазнања из прве руке.
Ma on je vrsio zlocine svuda ,pa i u samoj Srbiji i Beogradu.Najobicniji kriminalac.
 
Аркан је био криминалац колико и Хајдук Вељко и хајдук Станко.
Ова два задња су више проблема наносили Србима да их је кротио Милош...

Срби су одувек славили хајдуке, што да не и Аркана?
 
Nikola_BN:
НИје то суштина. Суштина је у такозваном суочавању српског народа са прошлошћу. Само се Срби суочавају са злочинима учињеним у њихово име, и нико други. Нико да се сјети нити једне српске жртве, е то је дискриминација, ма то је злочин над жртвом!

А тек бомбардовање њемачких градова, па Вијетнам, па Ирак... Ето гдје је догурала цивилизација!


"Суочавање" је увек било и биће селективно. Некако се намеће као последица пораженом. Оно најлицемерније у свему је међутим нешто друго... кад нам кажу "ви треба радосно да прионете на интеграције, урадите ваше обавезе и наставите са вашим пријатељима (тј. њима)"... Дакле, са једно стране треба да пљунемо на себе, са друге да кажемо како је супер све што нам раде... Рецимо све што се догађа на Космету под њиховом контролом (да ли и одговорношћу?) или ослобађање Насера који је чак проглашен кривим (тиме је отворено признато да за злочин над Србима не важе исти аршини).
Но, ако ЊИХ, велике силе и не можемо кривити, шта рећи за оне код нас који су у том фазону, па на списак српских жртава лаконски одговарају "A sto se tice Krajine, ona nije trebalo da postoji." :x :x :x
 
Ne bih bas prema arkanu bio tako strog.On je jedan od onih koji su bili orudje u rukama pravih zlocinaca.Bez obzira na zlocine Arkana u Bjeljini ipak su njegovi ljudi dobro stradali za Banja Luku.Sigurno da mu je kao nagrada omoguceno da se basnoslovno obogati,ali nije on jedini,samo je naj poznatiji zahvaljujuci stampi i medijima u Srbiji.I tu opet dolazimo do pravih zlcinaca.Milosevic&Co.Ko je veci zlocinac,onaj koji upotrebi nekoga kao sto je Arkan mada je svestan posledica koje proizilaze iz toga?Ili sam izvrsilac zlocina?Zaboravljate svi da je bilo mnogo manjih "Arkana" sirom ratista i na svim stranama.Zar nisu pravi zlocinci Milosevic,Franja,i Aljia koji su koristili olos za svoje licne ciljeve.Po meni to su hiljadu puta veci zlikovci od Arkana,Boce,Cace,Jastreba,idr.
Sto je naj tuznije crnoj trojci nije bio u interesu ni Srpski,ni Hrvatski,ni Muslimanski narod. Samo vlast i licno bogacenje.Bez rata i nacionalizma oni ne bi ostali na vlasti.
 
Strela:
Нек се с прошлошћу суочава Наташа Кандић, Борка Павичевић, Соња Бисерко, Биљана Ковачевић Вучо и остале добро плаћене пракљаче за свој прљави посао пљувања по Србима. Мене суочавање не занима, јер нико није одговарао за мог члана породице зверски убијеног у Јасеновцу, а од тада је прошло 60 година.
Нико није одговарао што у Мостару више нема Срба, у Сарајеву такође, у РСК такође... Нико није одговарао што смо дивљачки бомбардовани 78 дана и ноћи, што нам је побијено преко 3000 грађана, порушени мостови, путеви фабрике, болнице...
Нико није одговарао што је након бобардовања протерано 200.000 Срба с Космета...
Да није Бин Ладена, помислио би човек да Амери за сва зверства, широм планете, пролазе некажњено, овако ипак постоји нека нада....
Bravo, svaka cast!
Bas tako.
Ja bih dodala jos nesto, Arkan je bio takav kakav je bio, samo cu nesto dodati u njegovu korist (sto sam sopstevni usima cula): Kada je u "Oluji" narod SRK bezao od ustasha, kolone su bukvalno ostale nezasticene, bombardovali su ih, ubijali na tom tegobnom putu bez povratka, jedino su "Arkanovci" isli s narodom i koliko-toliko ih stitili.
Kad su te kolone (zvali smo ih kolone tuge) prolazile kroz moj grad, to je bilo Bogu plakati.
Sakupljali su ih u Hali sportova, gde su gradjani dolazili i donosili sta su mogli, mnogi su neke od njih i primil kod sebe) svega smo se naslusali, ali, mnogi su rekli da zivi ni dovde ne bi stigli da ih nisu Arkanovci stitili, Mnogo ih pobijeno, ipak :evil:
 
Мислим да је Аркан, шта год је радио са стране, због своје борбе за Србе преко Дрине, због свих Тигрова који су дали животе за српство заслужио је да га мртвог не пљујемо. У животу сваког човека постоји нешто што га дефинише - а код Аркана је то одбрана српства, у којој је учествовао са својим сином. Карађорђе је убио свог оца, али то није догађај који га дефинише као историјску личност већ устанак који је подигао и водио.
 
Nikola_BN:
Аркан ми је чисто послужио као илустрација да је злочинац једнак ма на којој страни био. Њега сам употријебио јер за његове злочине имам сазнања из прве руке.
OK, Nikola, treba li sad Arkana na sud, ili je dovoljno sto je vec mrtav?
Mislim da se nama dovoljno krivice namece sa strane, da bismo i mi morali da priidodjaemo.
 
Strela:
Нек се с прошлошћу суочава Наташа Кандић, Борка Павичевић, Соња Бисерко, Биљана Ковачевић Вучо и остале добро плаћене пракљаче за свој прљави посао пљувања по Србима. Мене суочавање не занима, јер нико није одговарао за мог члана породице зверски убијеног у Јасеновцу, а од тада је прошло 60 година.
Нико није одговарао што у Мостару више нема Срба, у Сарајеву такође, у РСК такође... Нико није одговарао што смо дивљачки бомбардовани 78 дана и ноћи, што нам је побијено преко 3000 грађана, порушени мостови, путеви фабрике, болнице...
Нико није одговарао што је након бобардовања протерано 200.000 Срба с Космета...
Да није Бин Ладена, помислио би човек да Амери за сва зверства, широм планете, пролазе некажњено, овако ипак постоји нека нада....

Тако је Стрело!
Селективна правда није правда и то стално говорим. То је негација правде. Неки тврде да је боље да од десет злочинаца одговарају пре неким судом два него ниједан (будући да су "објективни" они "заборављају" или "апстрахују" чињеницу да ти који одговарају су само Срби).
Но то нас онда доводи до парадокса. Рецимо да ја знам на основу тога шта сам и ко су ми савезници да ћу за злочин проћи некажњено, а да ће онај други, ако покуша да ми се освети одговарати. Нисам ли тиме ја управо охрабрен да починим злочин. Јер да је све у природном еквилибријуму, могао бих се плашити освете као облика правде.* Овако, будући заштићен од тога моћним савезником могу да радим шта хоћу. Селективна правда због тога је директна негација правде што је и требало доказати (ШТД).

Остаје нам да се уздамо једино у природни еквилибријум али на вишем нивоу, који ће обухватити и оне који су себи дали право да пресуђују. Јер ничија није горела до зоре. Дакле у Вишу правду... и Бин Ладена 8)

*Подсећам да на споменику жртвама у Сребреници пише "Нека освета буде правда". Па ви видите колико су манекени Сребренице добронамерни према Србима, тј. нама.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top