Svi Antiglobalisti Srbije ujedinite se...

Poruka
2.331
Braco i sestre antiglobalisti,dosao je cas kada svi mi moramo da se ujedinimo i da krenemo u otvorenu borbu protiv ove moderne nemani koja preti da baci svet u intelektualnu i kulturnu tamu u kojoj ce milijarde bezdusnih robova raditi za Internacionalne Megakorporacije koje su se kao grabljivice nadvile nad slobodnim ljudskim duhom koji je na izdisaju.Ja sam siguran da vi kao i ja ne zelite da vam potomci budu psiholoski izopacene licnosti ali sam isto tako siguran da ce to oni i biti ako mi nesto ne preduzmemo oko toga.

Ja predlazem da na pocetku delujemo pasivno preko interneta,na raznim forumima itd. gde cemo izlagati one ideje za koje se i borimo.Takodje ce nam trebati i dobri poznavaoci interneta(citaj hakeri) koji ce vrsiti diverzije na raznim globalistickim sajtovima u Srbiji.
Nakon toga predlazem otvorenu kampanju u vidu plakata,flajera,letaka u vidu daljeg sirenja nasih ideja.Moguce je i sabotiranje globalistickih uporista u Srbiji,na primer nasa moguca meta bi bilo Coca Colino fabricko postrojenje u Zemunu.



PS:Kako vam se cini moje izlaganje voleo bih kad bi ste ga ocenili od 1-10... :D
 
nema absolutno nista. postoji botler, ali koka kola tamo nema nista. to bi bilo jako cudno, s obzirom na trzisnu strategiju kompanije. principijalno odsustvo svojih kapaciteta za flasiranje, striktno proizvodnja koncentrata i izdavanje licence sa recepturom. takva strategija omogucila je kompaniji da prezivi sve ove godine bez velikih turbulencija. sto se ne moze reci recimo za pepsi.
 
JABUCHILO:
nema absolutno nista. postoji botler, ali koka kola tamo nema nista. to bi bilo jako cudno, s obzirom na trzisnu strategiju kompanije. principijalno odsustvo svojih kapaciteta za flasiranje, striktno proizvodnja koncentrata i izdavanje licence sa recepturom. takva strategija omogucila je kompaniji da prezivi sve ove godine bez velikih turbulencija. sto se ne moze reci recimo za pepsi.
Ja sam bio tamo u više navrata. Tamo se pravi Koka Kola. Zar misliš da je dopremaju cisternama, a tamo se puni samo?
 
ali zato koka kola ima problem sa regionalnom/lokalnom brend komunikacijom, jer botleri u sprezi sa sejlzima diktiraju takticke kampanje na svojim trzistima. pa onda recimo koka kola radi malo globalne malo regionalne reklamne kampanje, pa malo idu malone idu, jer botleri diktiraju svoje uslove. zato im je reklama u istocnoj evropi ili aziji totalno imbecilna. zato propada recimo brend fanta. ili sprajt, na vecini trzista. ali to je druga prica.
uglavnom, koka kola ima ugovore, uglavnom samo to.
 
jomini:
Ja sam bio tamo u više navrata. Tamo se pravi Koka Kola. Zar misliš da je dopremaju cisternama, a tamo se puni samo?

ne bih se udubljivao u logistiku, ali osnova se dovozi, koncentrat koji daje ukus i aromu kole se ne deli ni sa kim. botler, sa druge strane, ne znaci samo fabriku koja flasira, vec koja dobija licencu na proizvodnju od koncentrata u potpunosti usaglasovanu (diktiranu) kompanijom koka kola i distribuciju. ostalo su finese. menja se kolicina secera, jacina koncentrata, u specificnim slucajema dizajnira se posebna formula za neko unikalno trziste, kao npr kinu, kada se lokalni ukus radikalno razlikuje od osnovnog recepta. inace, ukus nigde nije isti, svugde se adaptira po ukusu potrosaca, ali koncentrat je gotovo uvek isti, i iskljucivo vlasnistvo i proizvod koka kola ko.
 
jomini:
Ja sam bio tamo u više navrata. Tamo se pravi Koka Kola. Zar misliš da je dopremaju cisternama, a tamo se puni samo?

Pa naravno,zar nisi gledao onu reklamiu sa kamionima i deda mrazom.Prava lokacija gde se koka kola pravi je tajna kompanije mada ja cvrsto tvrdim da je fabrika Koka kole negde na juznom polu jer kako bi inace beli medvedi dosli do nje....
 
JABUCHILO:
ne bih se udubljivao u logistiku, ali osnova se dovozi, koncentrat koji daje ukus i aromu kole se ne deli ni sa kim. botler, sa druge strane, ne znaci samo fabriku koja flasira, vec koja dobija licencu na proizvodnju od koncentrata u potpunosti usaglasovanu (diktiranu) kompanijom koka kola i distribuciju. ostalo su finese. menja se kolicina secera, jacina koncentrata, u specificnim slucajema dizajnira se posebna formula za neko unikalno trziste, kao npr kinu, kada se lokalni ukus radikalno razlikuje od osnovnog recepta. inace, ukus nigde nije isti, svugde se adaptira po ukusu potrosaca, ali koncentrat je gotovo uvek isti, i iskljucivo vlasnistvo i proizvod koka kola ko.
Ne dovozi se ništa. Imaju koncentrat (dobijen) i dobijaju sve potrebno da naprave napitak. I onda ga oni smućkaju po diktiranom receptu. Svuda je drugačiji. Nijanse, ali drugačiji. Inače Koka Kola se pravila i punila par godina u podrumu Palić. Flašice 0,25l.
Sad, ovo sve se može nazvati botler ili punionica, ali mislim da nije baš najsrećniji naziv.
 
rezimiram: koka kola fizicki i pravno poseduje vrlo malo pogona za proizvodnju. i principijalno ne ulazi u botlerski posao. dakle, sve sto u zemunu moze da imakokakola, to je svoje predstavnistvo.
inace, cak i scg (bivsi jugoslovenska) centrala zatvorena je cini mi se 2002. sada se sve za jugoistok koordinira iz atine. interesantno, 2002... a ne 1998, ili 1999... ne?
 
da bas tako... i onda imamo slucaj da u zemunu gaziraju ko dileje i da se nadujes od dve ko zaba, a popijes pet komada npr. u rimu i nikom nista...bas me zanima po kom uzorku to rade kod nas. bosanska coca cola ima bolji ukus nego makedonska, onda ona iz limenki je neuporedivo bolja od flasirane u plastici...
 
JABUCHILO:
rezimiram: koka kola fizicki i pravno poseduje vrlo malo pogona za proizvodnju. i principijalno ne ulazi u botlerski posao. dakle, sve sto u zemunu moze da imakokakola, to je svoje predstavnistvo.
inace, cak i scg (bivsi jugoslovenska) centrala zatvorena je cini mi se 2002. sada se sve za jugoistok koordinira iz atine. interesantno, 2002... a ne 1998, ili 1999... ne?
:shock: haha, neviđeno... :lol:
 
jomini:
Ne dovozi se ništa. Imaju koncentrat (dobijen) i dobijaju sve potrebno da naprave napitak. I onda ga oni smućkaju po diktiranom receptu. Svuda je drugačiji. Nijanse, ali drugačiji. Inače Koka Kola se pravila i punila par godina u podrumu Palić. Flašice 0,25l.
Sad, ovo sve se može nazvati botler ili punionica, ali mislim da nije baš najsrećniji naziv.

da li bi mogao da mi objasnis koju informaciju, koju sam bio rad sa tobom da podelim, tacno osporavas?
 
marlоn:
da bas tako... i onda imamo slucaj da u zemunu gaziraju ko dileje i da se nadujes od dve ko zaba, a popijes pet komada npr. u rimu i nikom nista...bas me zanima po kom uzorku to rade kod nas. bosanska coca cola ima bolji ukus nego makedonska, onda ona iz limenki je neuporedivo bolja od flasirane u plastici...

radi se rutinski, nekad i previse. vrsi se testiranje na uzorku ne manjem od 500 ljudi. od takozvanih blajnd testova (poredjenje sa konkurencijom) do otvorenog testiranja dodeset varijanata na osnovu - co2, limunska kiselina, aroma, secer, boja.
 
Sve koka koline fabrike u svetu imaju drugog vlasnika. Svaka od njih od kompanije koka kola iz USA kupuje koncentrat i dobija izričita uputstva koja se tiču marketinga, organizacije i ponašanja na tržištu. Bez obzira na to suština je da u zemunu postoji fabrika u kojoj se puni i flašira koka kola pod direktnim nadzorom i uputstvom iz sedišta ove kompanije, od čega sedište kompanije ubira profit. To se zove globalizacija.
 
marlоn:
da bas tako... i onda imamo slucaj da u zemunu gaziraju ko dileje i da se nadujes od dve ko zaba, a popijes pet komada npr. u rimu i nikom nista...bas me zanima po kom uzorku to rade kod nas. bosanska coca cola ima bolji ukus nego makedonska, onda ona iz limenki je neuporedivo bolja od flasirane u plastici...
Mozda i voda moze imati uticaj, nije ista svugda ma koliko recept koncentrata bio isti. Doduse, uticaj vode mozda nije presudan toliko.
 
ml2:
Sve koka koline fabrike u svetu imaju drugog vlasnika. Svaka od njih od kompanije koka kola iz USA kupuje koncentrat i dobija izričita uputstva koja se tiču marketinga, organizacije i ponašanja na tržištu. Bez obzira na to suština je da u zemunu postoji fabrika u kojoj se puni i flašira koka kola pod direktnim nadzorom i uputstvom iz sedišta ove kompanije, od čega sedište kompanije ubira profit. To se zove globalizacija.
Ovde malo čitam i nešto vidim, ispravi me ako grešim. Globalizacija je u konkretnom slučaju pozitivna ili negativna?
 

Back
Top