Pomoc

marko_vuckovic

Početnik
Poruka
2
Kao prvo ne znam odakle da pocnem,ovo je prvi put da pisem na forumu tako da ako zna neko nekako da mi pomogne o ovome sto cu napisati bicu veoma zahvalan.
U ponedeljak upisujem Visu Politehnicu skolu odsek graficki dizajn,upao sam na buzet a uz to radim vec sest meseca i prijavljen sam u Beogradu a inace sam iz Bora.
Saznao sam da kada sam na buzetu moram da budem prisutan na predavanjima.Moji roditelji nemaju para da me skoluju a ja imam zelju da upisem i zavrsim,zato moram sam...i zato trazim neki posao ili ako znate kako mogu da se skolujem na buzetu i uz to i radim kako bi pokrivao troskove skolovanja i zivljenja...Cuo sam da mogu da konkurisem za kredit ali veoma je tesko da se dobije,stipendiju mogu da dobijem ali kazu tek u drugoj godini.Jos uvek radim ali nedostaje mi skola.Da li je ikako moguce....?
 
Pa ovako, moguce je da nece biti toliko velika kontrola izostanaka sa predavanja(citaj nikakva), a na vezbe bi morao da ides, s tim da je moguce da negde na poslednjem casu vezbi ili u nadoknadi odradis cak i polovinu vezbi. Ponekad svrati na predavanja cisto da te profesori zapamte zbog potpisa. Ovo je moje generalno misljenje o fakultetima, ne specificno o tvojoj visoj skoli.
 
roxy135:
Pa ovako, moguce je da nece biti toliko velika kontrola izostanaka sa predavanja(citaj nikakva), a na vezbe bi morao da ides, s tim da je moguce da negde na poslednjem casu vezbi ili u nadoknadi odradis cak i polovinu vezbi. Ponekad svrati na predavanja cisto da te profesori zapamte zbog potpisa. Ovo je moje generalno misljenje o fakultetima, ne specificno o tvojoj visoj skoli.

slazem se sa ovim....s tim sto mogu da dodam da kredit mozes da dobijes ako imas dobar (chitaj: 5.0) prosek u cetvrtoj godini srednje skole...bez obzira kolika su primanja tvojih roditelja, tj. ziranata.... ja sam imala prosek 5.0, a prosek zarade skoro 5 000 i dobila sam kredit, dok je moja drugarica imala prosek manji od 5.0, a roditelji su joj "nezaposleni", dakle "nemaju" primanja i ona nije dobila keshshshshhsh........

srecno...poz...

8-)
 
Pa meni se čini da kredit nije toliki problem dobiti, ali to se, izgleda, razlikuje od fakulteta do fakulteta...
Ne bi ti bilo loše da probaš.
Iskreno, ne verujem da možeš da studiraš i ozbiljno radiš u isto vreme, možda uz skraćeno radno vreme, ili neki vid proizvodnje gde te gazda ne bi striktno vezao u određeno vreme.
Osim predavanja imaćeš mnooooogo kojekakvih prijavica, qrčića, palčića da predaješ, prijavljuješ ispite, izlaziš kako na njih tako i na masu kolokvijuma, da sam na tvom mestu vodila bih računa o vrsti posla. Neka noćna smena, možda, obezbeđenje, biblioteka, blah... Tezga na pijaci :shock: , one fore sa prodavanjem za kojekakve firmetine, ima sada naziv za to...
Ali ti nameravaš da zadržiš taj posao? Pa, šta radiš?
 
Imam ja na toj Visoj Politehnickoj jednu prijateljicu. I nesto nisam sigurna da su im predavanja obavezna, tek po neko. A sto se ti prvo ne raspitas u sekretarijatu? Mislim da ces, uz razumevanje poslodavca, moci da radis puno radno vreme.
 

Back
Top