Zelim da budem mama, a pojma nemam

vishnjica

Zainteresovan član
Poruka
105
Dakle, ja sam upravo uradila ovaj test za rano utvrdjivanje trudnoce i imam dve crtice, sto ce reci da sam trudna.I meni je to divno, nije neplanirano, ali imam mali problem.Dakle danas je nedelja, a ja u sredu putujem na mesec dana u CG.Sutra i prekosutra imam jako vazne ispite, koje nikako ne smem da eskiviram.Dakle moje je pitanje: Da li je neozbiljno od mene da sacekam da stignem u CG pa tamo odem kod doktora(btw imam tamo drugaricu koja se zimus porodila i retpostavljam da ce mi pomoci oko izbora doktora).Ako sacekam CG, na sta bi trebalo da pazim u toku puta i ovih par dana,da li je uopstedobro da idem na more, kako sa suncem, setnjom...Znam, znam sve ce mi to reci doktor, ali ja sam nestrpljiva, pa pomozite.
 
Opusti se i uzivaj. Polazi, putuj i kad stignes dole idi kod ginekologa. Ponasaj se normalno, to je rana trudnoca, mozes da setas, kloni se sunca od 11 do 16h kao sto bi i danisi trudna (valjda!), sto se puta tice, nema sta posebno tu da se kaze - pazi se uobicajeno kao i da nisi trudna. Sve ce ti reci ginekolog kad kod njega odes.
 
Hvala vam i na savetima i na cestitkama!!!
Imam jos jedno pitanje...Znam da treba da izbegavam kafu u sirokom luku, i to mi nije ni tesko posto mi je poslednjih dana toliko muka kad ustanem da mi je pomisao na samu kafu uzasna, ali problem je u tome sto kad ne popijem kafu osecam se kao smlacena.Sta je zamena kafi, sta ce uciniti da mi se ne spava po citav dan, da nisam kilava?Pretpostavljam da ce mi i to reci ginekolog, ali ja imam ispite, treba da ucim a meni se po ceo dan spava, padne mi pritisak, pa ne mogu ni olovku da drzim u ruci.
Jel neka od vas uspela da zavrsi fax(dajem uslov za 4.) i da iznese trudnocu?
 
Придружујем се честиткама и слажем се са опуштањем!
Ја сам са оба детета пила кафу до краја, упркос јутарњим мучнинама у прва три месеца.
Немој никако да се стресираш! И ако имаш намеру да пливаш, провери да ли то смеш (наравно, код гинеколога).
 
To sto se osecas umorno je normalno za prva tri meseca i proci ce. Kasnije, u drugom tromesecju trudnice se osecaju uglavnom pune energije. Ja sam ostala trudna na prvoj i sad dajem uslov za cetvrtu. Nisam nista ucila kad sam bila trudna jer nisam uspela da dam uslov pre trudnoce za drugu pa sam uzela praznu godinu. Ako ti slucajno zaskripi ako si na drzavnom imas na to pravo kao trudnica ili porodilja. Obavezno idi na more i uzivaj! I naravno pridruzujem se cestitkama:)
 
Cestitke buducoj mami, izmedju ostalog i zato sto nije sebicna. Faks ces zavrsiti ne brini se.
Moj savet ti je suncaj se i brckaj ako ti je prijatno. Setaj sto vise ali uzivaj u toj setnji. A kafa pa moze se i bez nje. Ja sam eto prosla trudnocu bez kafe. Za kafu ti obicno ne zameraju u trudnoci, a tako je zdrava i hranljiva. Bolje popi ujutro casu sveze cedjenog soka za budjenje. A ako ti se nesto pijucka dok caskas sa drugaricama, moze to i uz caj.
Sve najbolje :)
 
Pozdrav i cestitam. Jedno sveze iskustvo. Ja sam sada u 11. nedelji, i isto se tako osecam smlaceno, s tim da mi je pritisak uzasno nizak 80/65. Ginekolog mi je rekao da slobodno pijem kafu, naravno da ne preterujem, a posto mi je od kafe pomalo muka, da pijem kafu s mlekom, i sto vise kisele vode i caja od nane ili kamilice. Da cak caj kuvam od kisele vode. I uspeva da ne budem osamucena po citav dan. Inace na more idem sledece nedelje i tu je rekao da naravno budem umerena u svemu, i u suncanju, kupanju, setnjama, da izbegavam najvece vrucine, i da ne lezim-sedim direktno na vrelom pesku, vec recimo na duseku, zbog toplote. I da cim izadjem iz vode presvucem kupaci, da ne sedim u mokrom. Opusti se i ne opterecuj se preterano. Srecno.
 
cestitam :D
nemoj se ljutiti zbog pitanja, ali zanima me koliko imaš godina? ja imam 25 i mislim da ne bih mogla da budem tako opuštena i vesela da mi se desi isto ( dobro, ja ni ne planiram, čak i koristim kontracepciju, veoma sam pažljiva po tom pitanju, ali onako hipotetički - flipnula bih! ) pitam te zato što mi se čini da sam ja možda nezrela u odnosu na moje vršnjakinje što se tiče tih porodičnih i materinskih osećaja, ne znam...
 
blpd_girl:
cestitam :D
nemoj se ljutiti zbog pitanja, ali zanima me koliko imaš godina? ja imam 25 i mislim da ne bih mogla da budem tako opuštena i vesela da mi se desi isto ( dobro, ja ni ne planiram, čak i koristim kontracepciju, veoma sam pažljiva po tom pitanju, ali onako hipotetički - flipnula bih! ) pitam te zato što mi se čini da sam ja možda nezrela u odnosu na moje vršnjakinje što se tiče tih porodičnih i materinskih osećaja, ne znam...

Veruj da nismo svi isti, poznavala sam jednu sto je od svoje 20 godine mastala da ima dete i bude mama...ja nikad o tome nisam mislila i evio sad razmisljam zato sto imam 30 godina pa kao vreme mi... Znaci s tobom je sve u redu, uzivaj u zivotu...mislim seksu sa zastitom!

Joj, da cestitam buducoj mami !
 
baki 75:
Veruj da nismo svi isti, poznavala sam jednu sto je od svoje 20 godine mastala da ima dete i bude mama...ja nikad o tome nisam mislila i evio sad razmisljam zato sto imam 30 godina pa kao vreme mi... Znaci s tobom je sve u redu, uzivaj u zivotu...mislim seksu sa zastitom!
hvala :D
i ja planiram tako - narednih par godina ne želim dete, imam neke druge planove , a i moj dragi isto ( doškolovavanje, osiguravanje posla,...), a posle toga pretpostavljam da će vreme učiniti svoje i usaditi mi bar taj osećaj "pa, vreme je" - iskreno, trenutno mi je najveća briga kad je letovanje u pitanju to da se nadam da neće biti sitne dece u našem smeštaju - da se deru i kvare mi doživljaj ;)
 
sad sam shvatila da ovo gore neko može shvatiti pogrešno - kao da ja ne volim decu i slično. odmah da se ogradim - mislim da su deca nešto divno, samo ih ja sada ne želim i to što me nervira kad ih čujem da plaču i tako to, to je moj trenutni doživljaj, jer sada ne želim da budem mama i sve to oko roditeljstva mi sada dođe kao neki bauk. ali, ponavljam, to je moje lično trenutno mišljenje
 
CESTITKE!!!! :lol:
Nemoj se sekirati za kafu, probaj samo da smanjis. Ja sam bila ovisnik pre trudnoce, pila i po 6-7 dnevno ali se to spontano smanjilo na jednu kasno-jutarnju. Isto mi je ujutru bila muka, zato bih je popila kasnije. Jedino sam se trudila da ne udaram kofeinske shokove bebi pa sam izbegavala kombinacije tipa kafa+kola, ili kafa+cokolada... Evo i sad dve godine kasnije ne pijem toliko kafe kao pre i cak mogu da ne popijem jutarnju kafu, iako imam nizak pritisak.
Kafa je ovisnost kao i sve ostalo i vremenom ces se "skinuti"... bar je to moje iskustvo
 
I ja sam na svom primeru ustanovila da kafa izaziva zavisnost. Ja u 1. trudnoci nisam mogla da podnesem ni miris kafe. i kad sam se porodila svi oko mene su me terali, kao, kad ces vec jednom da pocnes da pijes kafu. I ja sam pocela, samo da im pravim drustvo, ali vec posle 5-6 dana sam se navukla. Inace mi se posle porodjaja uopste nije pila, jer sam se bila odvikla.
 
blpd_girl:
cestitam :D
nemoj se ljutiti zbog pitanja, ali zanima me koliko imaš godina? ja imam 25 i mislim da ne bih mogla da budem tako opuštena i vesela da mi se desi isto ( dobro, ja ni ne planiram, čak i koristim kontracepciju, veoma sam pažljiva po tom pitanju, ali onako hipotetički - flipnula bih! ) pitam te zato što mi se čini da sam ja možda nezrela u odnosu na moje vršnjakinje što se tiče tih porodičnih i materinskih osećaja, ne znam...
Imam samo 22 i veruj mi da sam do pre 5 dana isto razmisljala, ali kad se desilo i kad sam to saopstila nekim dragim ljudima, a oni se iskreno nasmejali, rasplakali od srece i poceli da mastaju o nekim stvarima kao sto su sama beba, pa ime, pa full oprema...totalno sam promenila misljenje i sad sam u fazonu, ej to je nesto zivo lepo i moje...a da me strah oko faksa posla i svega sto si spomenula...otkidam od straha.
 
vishnjica:
Imam samo 22 i veruj mi da sam do pre 5 dana isto razmisljala, ali kad se desilo i kad sam to saopstila nekim dragim ljudima, a oni se iskreno nasmejali, rasplakali od srece i poceli da mastaju o nekim stvarima kao sto su sama beba, pa ime, pa full oprema...totalno sam promenila misljenje i sad sam u fazonu, ej to je nesto zivo lepo i moje...a da me strah oko faksa posla i svega sto si spomenula...otkidam od straha.

8-) ne brini draga, i ja sam postala mama sa 22 :-)
ima to svojih prednosti, opustenije se dozivljava roditeljstvo dok si mlada,
i sve ono sto ti se ucini da " propustas" sagledaces u drugom svetlu,
onoga dana kada tvoje prijateljice koje su" planirale roditeljstvo" budu u pelenama,
a tvoja deca vec samostalna :razz: :wink:
 
WithdrawnWater:
Opusti se i uzivaj. Polazi, putuj i kad stignes dole idi kod ginekologa. Ponasaj se normalno, to je rana trudnoca, mozes da setas, kloni se sunca od 11 do 16h kao sto bi i danisi trudna (valjda!), sto se puta tice, nema sta posebno tu da se kaze - pazi se uobicajeno kao i da nisi trudna. Sve ce ti reci ginekolog kad kod njega odes.
WW je sve rekla....:D
 

Back
Top