STRAH

Emily_Bg:
Da li postoji nesto konkretno cega se mnogo plasite?
ja se plasim bolesti(najvise),plasim se bede........
A vi?
Agresivnih,primitivnih,zlih ljudi,mraka u neurbanim sredinama,sama proci pored groblja po noci,mojih neaktivnih faza,strah od nestajanja motiva
 
visine,dubine,samoce,mraka,insekata,zmija,manijaka.... uh ima dosta toga.... sjeticu se jos....
eh da autobusa... bojim se da prolazim pored autobusa,a nije mi problem da se vozim u njega...
 
newerna_beba:
visine,dubine,samoce,mraka,insekata,zmija,manijaka.... uh ima dosta toga.... sjeticu se jos....
eh da autobusa... bojim se da prolazim pored autobusa,a nije mi problem da se vozim u njega...
Cega se ne bojis?
Lakse ce ti biti da nabrojis,verovatno.
 
da da poznate su bube koje ulaze u ushi...da nije ushiju izumrle bi kao vrsta...takodje i one shto ujedaju nisu za shalu misim to pecheee jbte...to je valjda ono pod staklenim zvonom...ok nije bukvalno al delimichno...
 
varash se...postoje bube koje zhive notju...dan provedu skrivene recimo ispod lishtja ili u nekakvim pukotinama u zemlji il drvetu...elem uho je poslednje mesto u koje bi te bube usle...dakle za divno chudo tvoje uho nije poslastica za bube vetj samo zaklon od dnevne svetlosti...tako da nema realnog razloga da se plashimo insekata...i ako ujedu nishta strashno najgore je da te peche neko vreme...dakle neosnovan strah...misim sad ja poqshavam da te ubedim...dosadno a svi gledaju utakmicu uzhas...
 
Pa postoje bube koje ulaze u usi - uloze.
Par puta sam naletjela na njih kad sam skidala vesh sa strika.
E sad, ne znam da li je mit ili istina da se zavlace u usi ali ne bih da provjeravam.
Ni ja ne volim te nepoznate bube kod kojih ne znam koji im je sledeci korak.
 
12367_w.jpg


kica je biljojed...mada ponekad jede i manje ili mrtve insekte...notju se hrani dok dan provodi u shupljinama ko shto rekok...kljeshta koja ima ne mogu vam nashkoditi sluzhe za odbranu i imaju nekakvu ulogu u parenju...kica u uhu nije samo fobija srba gde god ima kica ima i te priche...svakako osnovane jer ako vam se kica nadje u kosi (s obzirom da zhivi na drvetju postoji velika shansa da padne bash na glavu) potrazhitje prvu pukotinu da se sakrije - uho...odatle i pricha...ono shto je zanimljivo je da kica brani svoja jaja...dakle zhenka poshto polozhi jaja neguje i chuva ih...kada se izlegnu male kice ona nastavlja da ih neguje chak donosi i hranu mladima...kada su u opasnosti luche teqtjinu koja nije otrovna alje pomalo neprijatnog mirisa...kice vole skrivena vlazhna mesta tako da pazite na peshkire na qpanju i vesh na zhici...ni da hotje ne mogu vam nashkoditi tako da sem neprijatnosti koju uzroqju nisu shkodljive...mozhete ih loviti tako shto u konzervu sipate biljno ulje ok maslinovo recimo i konzervu postavite u dvorishte...privlachi ih one upadaju i hop nema vishe kica...meni su super pisao sam jednom ne bash skoro bash onako ponosan na ideju koju smislismo..."radio kica - utji tje vam u uho"...miiiism qsh originalnije...
 

Back
Top