Sest tacaka za hapsenje Mladica iliti Akcioni plan...

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
Šest tačaka za hapšenje Mladića


Akcioni plan Vlade Srbije za hapšenje i izručenje Ratka Mladića Hagu sadržaće šest osnovnih tačaka koje se odnose na rad tajnih sužbi i na razbijanje mreže podrške odbeglom generalu, piše u subotu „Blic” pozivajući se na izvore bliske Vladi Srbije. Plan predviđa potpuno stavljanje svih službi bezbednosti pod kontrolu Vlade Srbije, njihovu saradnju sa stranim obaveštajnim službama kao i izbor koordinatora za komunikaciju srpskih službi bezbednosti sa Tužilaštvom Haškog tribunala, piše beogradski dnevnik. Preostale tri tačke odnose se na zamrzavanje i prekid finansijskih tokova za pomoć u skrivanju, otkrivanje mreže pomagača i na pripremu javnog mnjenja u Srbiji za hapšenje Ratka Mladića, dodaje „Blic”. Izvor lista najavio je da će sledeće nedelje Vlada Srbije i službe bezbednosti sačiniti konačnu verziju akcionog plana na osnovu tih šest tačaka. Premijer i predsednik Srbije Vojislav Koštunica i Boris Tadić će 16. jula taj plan predstaviti zvaničnicima EU u Briselu.

SRBIJA NUDI „PAKET PLUS”

Predstavnici Vlade Srbije najavili su da će Evropskoj uniji ponuditi „paket plus”, sa nekoliko zahteva.

Kako saznaje B92, osnovni elementi „paketa plus” su, pored akcionog plana za saradnju sa Haškim tribunalom, uslovni otpis dugova, veći novac za infrastrukturu, ukidanje viza i sticanje kandidature za članstvo za najviše dve godine. Paket plus će, zajedno sa akcionim planom za saradnju sa Hagom, premijer Vojislav Koštunica predstaviti zvaničnicima Unije najverovatnije 16. jula.

Prva stavka paketa Vlade jeste otpis do milijarde dolara duga Pariskom klubu poverilaca na jesen ove godine, i to za izgradnju Koridora 10 na jugu Srbije, zatim za ekološke projekte i razvoj infrastrukture u siromašnim opštinama. Takođe, traže se veći pretpristupni fondovi EU za realizaciju projekata od regionalnog značaja u okviru Nacionalnog investicionog plana, počevši od naredne godine, uz godišnje finansiranje oko 25 % ukupne sume za investicije u regionalne projekte. Treći zahtev jeste potpuno ukidanje viza do 2008, uz fazne olakšice za studente i naučnike tokom ove i naredne godine. Vlada traži i da Srbija dobije status kandidata za članstvo u Uniji najkasnije 2008. godine.

Ministar finansija Mlađan Dinkić, koji je najavio da će Vlada uskoro predstaviti paket plus Briselu, rekao je da je realno krenuti sa radovima na infrastrukturi od jeseni: „Da krenemo da završavamo Koridor 10, ali i da dobijemo podršku EU za uslovni otpis do milijardu dolara dugova. Takođe, vrlo je neambiciozno tražiti samo povlastice za mlade studente, za vizne olakšice. Mislim da treba tražiti potpuno ukidanje viza za sve građane Srbije i idemo s jednim agresivnijim pristupom”. (Beta, B92)
 
skarfejs:
Odlican paket.........samo sto je sve to u paketu inace obecano kad isporucimo Mladica.........

Sad je samo fora da Kostunjavi i Dinkic prikazu raji , kako su , eto , ako vec mora da izruce paket u Hag, uspeli da dobiju neke povlastice za uzvrat..............Politika

steta sta tebe tako pametnog nema u paketu.a mozda bi mogao i ti proci ako se neko smiluje i zalepi ti 100€ na chelo,kao pride.
 
Plava Bilja:
Steta, odnosno sreca sto ne mogu da procitam sta pise skarfejs:)
Znajuci ga, mislim da nisam mnogo prospustila.
Ako obeca da ce biti tin, ja cu ga malo pustiti na "slobodu", ali ne mogu da procitam ni njegov odgovor, pa cu ga zadrzati u "zatvoru"!

Da znas sta propustas........ :D :D :D :D
Evo, bicu fin, a Jomini ce , kao dobar drug, da copy moj post, pa ces da me otkljucas :wink:
 
Plava Bilja:
Steta, odnosno sreca sto ne mogu da procitam sta pise skarfejs:)
Znajuci ga, mislim da nisam mnogo prospustila.
Ako obeca da ce biti tin, ja cu ga malo pustiti na "slobodu", ali ne mogu da procitam ni njegov odgovor, pa cu ga zadrzati u "zatvoru"!

...BL bi rekao "ne znam sta pises ali znam da lupas" :)
...ma to je najveci pacijent na forumu...gde njega da stavis na ignore :)
 
Andreavk:
...BL bi rekao "ne znam sta pises ali znam da lupas" :)
...ma to je najveci pacijent na forumu...gde njega da stavis na ignore :)

Nije lepo teko, Andrea..........evo , volim i ja tebe...... :D
aynotlovvp00090zz.gif
 
eIvin:
videćemo koliko će taj plan biti uspešan...
krajnje je vreme da se mladić skine srbiji sa grbače... :roll:
:roll: :roll: :roll:
Maldic za kesh (danasnji Press);

"Ministar finansija Mladjan Dinkic paketom "Plan plus" koji ce ponuditi EU, zapravo trazi 3 milijarde dolara za glavu Ratka Mladica Toliko iznosi pomoc koju Srbija trazi od Evrope, dok ce nasa zemlja zauzvrat usvojiti akcioni plan za saradnju s Hagom

Podsetimo, Dinkic je u petak predstavio "Plan plus" koji ce, kako je rekao, uskoro predstaviti EU zajedno sa potpredsednikom Vlade Srbije Ivanom Dulic-Markovic.
--------
Zanimljivo je da gotovo nijedan ministar ,niti bilo koji politicar vladajuce koalicjie, ne zna, zapravo, sta znaci Dinkivcev "Plan plus".......Kada smo pitali ministra Pravde Zorana Stojkovica sta misli o "planu plus" on je rekao da se i sam pita isto - Ne znam sta podrazumeva taj plan, ali mislim da pomoc Evrope i izrucenje Mladica nisu stvari s kojim moze da se trguje......"
-----------------------------
Mislim, da ovi koji ne razumeju (a izgleda da niko "ne razume" trebaju da o "Planu Plus" pitaju gospodju Ivanu Dulic- koja jedina osim Dinkica razume taj plan, i zdusno ce ga podrzati.
Skup "razanj" mora da plati Evropa, a Ratko u sumi 8-)
 
Plava Bilja:
Evlinu ce koza Ratka Mladica (mozda i skalp) biti skinuta s grbace, a nadam se da ce on (elvin) dobiti svoj deo kolaca od prodaje:(koze ili skalpa, neka sam izvoli pozeleti) kao nadomestak na prazno mesto na grbaci:(

plava biljo, zašto misliš da meni treba da bude stalo do generala ( iz susedne države), koji je u jednom trenutku pohisterisao i naredio ubistva nekoliko hiljada ljudi? nisam rekao tačnu cifru, jer sam još uvek malo skeptičan...
da je bilo malo pameti sami bismo mu sudili i presudili.ovako, on je naša sramota...
 
Naravno da Mladica treba da nam skinu s grbace...al doke je mirotochivi Kostunjak na celu slaba vajda o svega toga...neko mora da ga uvati a Kostunjak jos ocekuje da ce "djeneral"da se preda....pazi da netje......citav taj tzv."akcioni plan" je samo beskoristan pokushaj mazanja ociju svetske i domatje javnosti.....samo da se ne radi nishta konkretno,Kostunicina omiljena poza:"Ne talasaj".Sad ce da naprave akcioni plan sprovodjenja ovog akcionog plana iz 6 tacaka pa akcioni plan sprovodjenja sprovodjenja...bla,bla,trutj.
 
eIvin:
plava biljo, zašto misliš da meni treba da bude stalo do generala ( iz susedne države), koji je u jednom trenutku pohisterisao i naredio ubistva nekoliko hiljada ljudi? nisam rekao tačnu cifru, jer sam još uvek malo skeptičan...
da je bilo malo pameti sami bismo mu sudili i presudili.ovako, on je naša sramota...
Ako Bog da, uskoro cu se resiti ovog glupog nicka :roll:
Kako kome, elvine, kako kome.
Sramota je Naser Oric koji za vise od 3OOO pobijenih ljudi dobi samo dve godine, a ti izracunaj koliko je to po glavi svakog ubijenog i zaklanog.
Ako si pogledao onaj spisak, video si da se sve dogadjalo PRE Srebrenice, Srebrenica je posledica ne uzrok.
Pa, muslimani slave Nasera Orica i takvog kakav je, mi se cenjkamo od glave Mladiceve, ali, sigurna sam da ta glava nece biti bacena pred Karline noge, pa makar Dinkic, Dulic,Tadic i ostala vlastodrzacka masinerija (da ne kazem masonerija) provrecali.
Dzaba se Dinkic oblizuje a Tadic ulizuje 8-)
Zao mi je samo sto ce hapsiti nove "jatake" koji su makar ikada s Mladicem i rec proslovili :evil:
 

Back
Top