ASTROLOGIJA-PREVARA!!!

DzarDzar Binks

Početnik
Poruka
10
Odakle poticeastrologija? Ralph Epperson u svojoj knjizi "Novi svetski poredak" je detaljno opisao poreklo astrologije, da je ona poreklom iz Vavilona koji je bio kolevka laznih in Bogu suprotstavljenih kultova. naime, ljudi su, odbacivsi pravog Boga Tvorca poceli da se klanjaju nebeskim telima, planetama, sazvezdjima i da im daju imena. Tako je vrhovni bio bog sunca(baal, Oziris, Nevrod, Siva, Apolon...) a njihove zene su predstavljale mesec (Izida, Istar, Dijana, Afrodita, Indrani) a ostale planete ostale bogove. Svaki od tih bogova je upravljao odredjenim zodijackom znakom (zodiac-"zivotinjski krug") Znak je cinila slika zvezda koju su ljudi videli na nebu, a centar svega je bilo sunce, Zodijak cini 12 sazvezdja koje sunce predje u toju godine. Zbog ovoga je Galilej imao problema. Si\unce se ne okrece nego zemlja. Astrologija je zasnovana na geocentricnom sistemu. Svaki planetarnin vladar tj "bog" i njegov zodijak drzi odredjeni deo godine, kojih ima 12. Ljudi koji su rodjeni u tom znaku treba da daju naklonost tom bozanstvu, tj planeti...
Mrtve planete i zvezde ne mogu da uticu na nas zivot, Biblija je decidna i u njoj postoji odgovor za sve, samo sto nas ona poziva da se odreknemo nasih omiljenih navika i poroka a astrologija nas ne opominje. Cini sta hoces. Ipak, Gospod Isus ce da dodje i zavrsi istoriju greha, hteli mi to ili ne. Bog je jasan: "Neka se ne nadje u tebe koji bi vodio sina svojega kroz oganj, ni vracar, ni KOJI GATA PO ZVEZDAMA, ni urocnik, ni bajac, ni koji pita mrtve, JER JE GAD PRED GOSPODOM koji god to cini. Drzi se sasvim Gospoda Boga svoga..." (5. Knj. Mojsijeva 18. 10-14)
Ako koga interesuje vise, veza astrologije i satanizma, masoni, okultizam, neka nabavi knjige: "Novi svetski poredak" Ralf Eperson, "Astrologija I\i Novo doba" Dragan Mirkovic, "Iluminati i pokret Novog Doba" V. Dz. saton. Ako koga zanima nesto vise, neka me kontaktira.
 
46.gif
 
DzarDzar Binks:
Odakle poticeastrologija? Ralph Epperson u svojoj knjizi "Novi svetski poredak" je detaljno opisao poreklo astrologije, da je ona poreklom iz Vavilona koji je bio kolevka laznih in Bogu suprotstavljenih kultova. naime, ljudi su, odbacivsi pravog Boga Tvorca poceli da se klanjaju nebeskim telima, planetama, sazvezdjima i da im daju imena. Tako je vrhovni bio bog sunca(baal, Oziris, Nevrod, Siva, Apolon...) a njihove zene su predstavljale mesec (Izida, Istar, Dijana, Afrodita, Indrani) a ostale planete ostale bogove. Svaki od tih bogova je upravljao odredjenim zodijackom znakom (zodiac-"zivotinjski krug") Znak je cinila slika zvezda koju su ljudi videli na nebu, a centar svega je bilo sunce, Zodijak cini 12 sazvezdja koje sunce predje u toju godine. Zbog ovoga je Galilej imao problema. Si\unce se ne okrece nego zemlja. Astrologija je zasnovana na geocentricnom sistemu. Svaki planetarnin vladar tj "bog" i njegov zodijak drzi odredjeni deo godine, kojih ima 12. Ljudi koji su rodjeni u tom znaku treba da daju naklonost tom bozanstvu, tj planeti...
Mrtve planete i zvezde ne mogu da uticu na nas zivot, Biblija je decidna i u njoj postoji odgovor za sve, samo sto nas ona poziva da se odreknemo nasih omiljenih navika i poroka a astrologija nas ne opominje. Cini sta hoces. Ipak, Gospod Isus ce da dodje i zavrsi istoriju greha, hteli mi to ili ne. Bog je jasan: "Neka se ne nadje u tebe koji bi vodio sina svojega kroz oganj, ni vracar, ni KOJI GATA PO ZVEZDAMA, ni urocnik, ni bajac, ni koji pita mrtve, JER JE GAD PRED GOSPODOM koji god to cini. Drzi se sasvim Gospoda Boga svoga..." (5. Knj. Mojsijeva 18. 10-14)
Ako koga interesuje vise, veza astrologije i satanizma, masoni, okultizam, neka nabavi knjige: "Novi svetski poredak" Ralf Eperson, "Astrologija I\i Novo doba" Dragan Mirkovic, "Iluminati i pokret Novog Doba" V. Dz. saton. Ako koga zanima nesto vise, neka me kontaktira.
ti se zaista NADAS da citas originalnu BIBLIJU? Decko moj, samo je pokojni papa imao PRAVU, nepromenjenu bibliju.....
 
DzarDzar Binks:
Odakle poticeastrologija? Ralph Epperson u svojoj knjizi "Novi svetski poredak" je detaljno opisao poreklo astrologije, da je ona poreklom iz Vavilona koji je bio kolevka laznih in Bogu suprotstavljenih kultova. naime, ljudi su, odbacivsi pravog Boga Tvorca poceli da se klanjaju nebeskim telima, planetama, sazvezdjima i da im daju imena. Tako je vrhovni bio bog sunca(baal, Oziris, Nevrod, Siva, Apolon...) a njihove zene su predstavljale mesec (Izida, Istar, Dijana, Afrodita, Indrani) a ostale planete ostale bogove. Svaki od tih bogova je upravljao odredjenim zodijackom znakom (zodiac-"zivotinjski krug") Znak je cinila slika zvezda koju su ljudi videli na nebu, a centar svega je bilo sunce, Zodijak cini 12 sazvezdja koje sunce predje u toju godine. Zbog ovoga je Galilej imao problema. Si\unce se ne okrece nego zemlja. Astrologija je zasnovana na geocentricnom sistemu. Svaki planetarnin vladar tj "bog" i njegov zodijak drzi odredjeni deo godine, kojih ima 12. Ljudi koji su rodjeni u tom znaku treba da daju naklonost tom bozanstvu, tj planeti...
Mrtve planete i zvezde ne mogu da uticu na nas zivot, Biblija je decidna i u njoj postoji odgovor za sve, samo sto nas ona poziva da se odreknemo nasih omiljenih navika i poroka a astrologija nas ne opominje. Cini sta hoces. Ipak, Gospod Isus ce da dodje i zavrsi istoriju greha, hteli mi to ili ne. Bog je jasan: "Neka se ne nadje u tebe koji bi vodio sina svojega kroz oganj, ni vracar, ni KOJI GATA PO ZVEZDAMA, ni urocnik, ni bajac, ni koji pita mrtve, JER JE GAD PRED GOSPODOM koji god to cini. Drzi se sasvim Gospoda Boga svoga..." (5. Knj. Mojsijeva 18. 10-14)
Da, mnogi ovo citiraju, ali ne primecuju da astrologija funkcionise bez obzira da li se mi njome bavimo (izucavamo je) ili ne? Dakle, najpre treba biti svestan njenog postojanja (sto je izgleda problem za tebe), a tek onda mozemo govoriti o njenom poreklu, kako je moguce da postoji i s kakvim ciljem...
Drugim recima, stvarnost je potpuno drugacija od onoga sto ti ovde prezentujes, jer ne moze Biblija (tj. Bog) da zabranjuje "gatanje po zvezdama" (zapravo je rec o planetama), a u isto vreme ne nudi nikakvo objasnjenje za postojanje tog fenomena. Zato ja tvrdim da je Biblija vrlo dubiozna po svojoj sustini. Inace, sto se tice astrologije, ni malo nisam srecan zbog njenog postojanja, bas zbog tog fatalizma koji nosi u sebi i sto nam unapred odredjuje zivotni put (i jos mnogo toga). To je surova realnost, ali njeno ignorisanje ne vodi nicemu.
 
Fixa:
evo ga jos jedan doktor filozofije, jedan od retko mudrih na ovom forumu :lol:

Pa zar to nije ocito, astrologija uopste nije egzaktna, pa samim tim i ne moze biti merodavna da bilo sta pokaze, dokaze ili predvidi sa sigurnoscu!
Sa je sa svim oni meteorima, meteoritima, kometama, kvazarima, pulsarima, crnim telima, crnim rupama, neutronskim zvezdama, maglinama i svim ostalim telima koje astrologija ne uzima u obzir, a koja su itekako imala uticaj na Zemaljski zivot!?
vecina astrologa verovatno ni ne zna da postoje! Da bi danas bio astrolog, ma sta to znacilo, dovoljan ti je obican kurs od par nedelja i voila, evo ga novopeceni astrolog spreman da vam otkrije i najdublje tajne vase sudbine!
 
WIBU:
Pa zar to nije ocito, astrologija uopste nije egzaktna, pa samim tim i ne moze biti merodavna da bilo sta pokaze, dokaze ili predvidi sa sigurnoscu!
Sa je sa svim oni meteorima, meteoritima, kometama, kvazarima, pulsarima, crnim telima, crnim rupama, neutronskim zvezdama, maglinama i svim ostalim telima koje astrologija ne uzima u obzir, a koja su itekako imala uticaj na Zemaljski zivot!?
vecina astrologa verovatno ni ne zna da postoje! Da bi danas bio astrolog, ma sta to znacilo, dovoljan ti je obican kurs od par nedelja i voila, evo ga novopeceni astrolog spreman da vam otkrije i najdublje tajne vase sudbine!
Astrologija je vrlo egzaktna i osnova njenog uticaja su PLANETE suncevog sistema, a ne to sto si ti u svom neznanju nabrojao. Procitaj neku dobru knjigu iz oblasti koju kritikujes (mogu ti preporuciti), pa onda dodji da diskutujemo. Stavi prst na celo pa se zapitaj, kako to da nesto sto je laz (po tebi) opstaje hiljadama godina i da je proucavaju ljudi iz svih drustvenih slojeva, ukljucujuci tu i univerzitetske profesore, inzenjere informatike, novinare, lekare... Nemaju druga posla, pa resili da trace svoje vreme :roll: , sto nekad iznosi i nekoliko decenija istrazivanja i neprestanog ucenja.
 
Bez vredjanja molim!
Za bibliju se ne moze dokazati da je laz zato sto ne tvrdi nista sto se moze dokazati. A astrologija se izdaje za egzaktnu, a takodje kod nje ne mozes nista dokazati e u tome je razlika!
A sta ce astrologija reci na to ako se ispostavi da postoje jos dve planete u Suncevom sistemu, sto astronomija kao egzaktna nauika dopusta?
To sto ne uzima u obzir ostala tela joj je samo greska, seti se dinosaurusa!
 
Finale svetskog prvenstva Italija-Francuska, sanse 50:50 posto! Astrologija ne moze da da odgovor na najprostije pitanje sa dva moguca izbora a kamoli na nesto komplikovano kao sto je ljudski zivot! Ili je meni promakla najezda astrologa u kladionice za vreme SP!
 
Postoje dobri i losi astrolozi!
Budi siguran da ih je vecina losa!
Astrologija je,prilicno,danas i u modi,znaci mnogi se kace za nju i ako im objektivno ne ''lezi''.
Nadji dobrog astrologa,on ce te sigurno ubediti u suprotno od ovoga sto sad mislis!;)
 
WIBU:
Finale svetskog prvenstva Italija-Francuska, sanse 50:50 posto! Astrologija ne moze da da odgovor na najprostije pitanje sa dva moguca izbora a kamoli na nesto komplikovano kao sto je ljudski zivot! Ili je meni promakla najezda astrologa u kladionice za vreme SP!
Veruj mi, prognozirati rezultat je teze nego rastumaciti natalnu kartu. Posto slucajno znam coveka koji radi u kladionici, a ujedno je astrolog, mogu ti u kratkim crtama reci gde je problem. Najveca prepreka je sto se u velikoj vecini slucajeva ne zna tacan datum, a pogotovo vreme osnivanja reprezentacije ili kluba, pa samim tim i njegov horoskop pri osnivanju ostaje tajna. Ali kada se zna, moze se itekako predvideti. On je recimo rekao da ce ovogodisnju ligu sampiona osvojiti Barselona ili Milan, posto u svom "natalu" imaju Jupiter u Skorpiji, koji upravo tranzitira kroz taj znak. To se na kraju i obistinilo. Ali kako recimo pogoditi broj golova, kada se postizu i sl, to je za sad nepoznato.
 
Eh, kako li je to zakljucio, mozda zato sto je Barsa uvek jaka kao crna zemlja ili zato sto u Milanu igra dosta igraca koji su i osvojili svetsko prvenstvo. Vidis to sam i ja mogao da ti kazem!
U nauci dogadjaj se posmatra izolovano a spoljasnji uticaji su jasno definisani tj. poznato je njihovo dejstvo koje je moguce izolovati! A u ovom slucaju je spoljasnji uticaj upravo to sto sam ti ispricao i nije ga moguce otkloniti pri donosenju subjektivnog suda od strane astrologa! Da je npr. rekao da ce zvezda osvojiti ligu sampiona to bi bilo mnogo verodostojnije jer u tom slucaju takvi spoljasnji uticaji skoro i ne postoje!
 
WIBU:
Ne treba niko mene da ubedjuje, jer nauka za sta se astrologija izdaje, se ne bavi ubedjivanjem nego dokazivanjem, egzaktni i neoborivi dokazi tvrdnji, teorema, postulata i cega sve ne!
Gresis ako tako mislis. Danasnja nauka ne samo da ne dokazuje, nego naprotiv obmanjuje ljude i sistematski cenzurise ono sto joj ne odgovara. Pogledaj samo tzv. teoriju evolucije koja se svuda potura kao cinjenica (bez mogucnosti da se cuje i drugacije misljenje), a astrologiju koja je jedna velika istina ne zeli cak ni da proveri, testira. Pokusaj da zamislis kakve bi bile posledice po tzv. naucnu komunu, kad bi zvanicno priznala astrologiju. Zemljotres je blaga rec. Tako da, nije tesko shvatiti zasto je ignorisu. To su ljudi konzervativci, koji preferiraju status kvo i vole da su deo sistema u kome je "talasanje" van prihvacenih doktrina krajnje nepozeljno.
 
WIBU:
Eh, kako li je to zakljucio, mozda zato sto je Barsa uvek jaka kao crna zemlja ili zato sto u Milanu igra dosta igraca koji su i osvojili svetsko prvenstvo. Vidis to sam i ja mogao da ti kazem!
U nauci dogadjaj se posmatra izolovano a spoljasnji uticaji su jasno definisani tj. poznato je njihovo dejstvo koje je moguce izolovati! A u ovom slucaju je spoljasnji uticaj upravo to sto sam ti ispricao i nije ga moguce otkloniti pri donosenju subjektivnog suda od strane astrologa! Da je npr. rekao da ce zvezda osvojiti ligu sampiona to bi bilo mnogo verodostojnije jer u tom slucaju takvi spoljasnji uticaji skoro i ne postoje!
Ako zaista zelis da proveris da li astrologija funkcionise, podji od onoga sto je dobro poznato, sto se zna, pa onda donesi sud.
To bi bilo isto kao kada bi omalovazavao fiziku, zato sto ne ume da objasni uzrok gravitacije ili astronomiju koja ne moze da dokuci koliki je svemir. Vidis i sam - ne ide tako. Zato se treba drzati proverenih, dokazanih tvrdnji, pa onda suditi o fenomenu zvanom astrologija.
 
Gresis ako tako mislis! Nauka je ziva stvar i sama sebe preispituje, samo je potrebno da potkrepis svoju tvrdnju eksperimentalnim opipljivim dokazima! Sto astrologija jednostavno ne moze jer nije egzaktna u pravom smislu te reci, i tu je problem u samom korenu! Ne mozes biciklom na mesec, nauka je alat koji ima svoju upotrebnu vrednost koja se materijalno ogleda, a astrologija nema jer ona spada vise u domen ideje i verovanja!
 

Back
Top