Mali gradski automobili-za i protiv?

Noviji mali automobili su sigurni, ako ne i sigurniji od automobila srednje klase od pre 10, 15, i 20 godina. Uostalom, njihova prava ranjivost se može pokazati samo u ekstremnim nesrećama, a u takvim situacijama i veći automobili i putnici u njima itekako nastradaju. Sticaj okolnosti...
Inače, za mali auto sam samo u varijanti drugog vozila u kući, nikako jedinog.
 
POP Mare:
Sto se sigurnosti tice ne... jer u gradu i ne mozes da vozis nesto preterano brzo da bi se plasio nekog tezeg sudara...
Ti ne mozes ali ima onih koji mogu da prolete kroz crveno pa kad te odvale da odletis sa svojim puntom,twingom,pezoom 206,mercedesom A,polom bogu na istinu.
Koliko znam,automobili se jos voze i po putu zvanom Ibarska magistrala,na obe strane spomenici i po autoputevima,ne samo po gradu.
 
Cadillac Escalade EXT

20025826-E.jpg
 
Mozda je bio Cadillac Escalade (SUV) ?
Gradski automobili su idealni za ono za sta su i namenjeni (za grad). Takodje su super za zene zbog malih dimenzija, servo volana itd. (citao sam negde da zene imaju problema sa parkiranjem i sl. zato sto su u praistoriji bile ogranicene na pecinu, dok su muskarci isli u lov sto je razvilo njihov osecaj za prostor i dimenzije - ko zna, mozda je i tacno :wink: )

Licno volim velike aute, nema lepseg osecaja nego kada se vozis u Benzu, i vidis znak 'tamo daleko'... I uvek mi se cinilo da ce matizu ispasti far ako malo grublje stisnes kvacilo :D
 
Moj cale je davne godine isao ficom sa kolegama u Poljsku na poslovni put. Od tada vozi samo velika kola, nikad ali nikad mala. Slazem se sa njim. mali auto moze da se uparkira i provuce po gradu gde pozelis ali veliki auto je sve: udobnost ( vece medjuosovinsko rastojanje ), prostor, snaga...
 

Back
Top