kako da povezem dva racunara?

E da se ja nadovezem, kako da povezem dva racunara ako na oba imam LAN kartice, 10/100? Da li treba da imam switch ili moze direktno da se povezu i kako?? Na modemu imam ulaz za jedan racunar, ali na njemu takodje postoji USB izlaz preko kog sam pokusao da povezem drugi racunar (u ovom slucaju skolski lap top pozajmljen) ali kada sam pokusao da umrezim jednostavno nije islo.. E sad da li je moguce dobiti vise informacija o DIREKTNOJ mrezi racunara bez ikakvog swithca? :) zahvaljujem unapred..
 
SisaDaPimp:
E da se ja nadovezem, kako da povezem dva racunara ako na oba imam LAN kartice, 10/100? Da li treba da imam switch ili moze direktno da se povezu i kako?? Na modemu imam ulaz za jedan racunar, ali na njemu takodje postoji USB izlaz preko kog sam pokusao da povezem drugi racunar (u ovom slucaju skolski lap top pozajmljen) ali kada sam pokusao da umrezim jednostavno nije islo.. E sad da li je moguce dobiti vise informacija o DIREKTNOJ mrezi racunara bez ikakvog swithca? :) zahvaljujem unapred..

Pridruzujem se pitanju. Imam dve mrezne kartice PCI Bus Ethernet Card i povezao sam i sta sada? Pojma nemam.
Gost
 
Zadaj statichke IP adrese svakom rachunaru
Local area connection/Properties/Networking/TCP/IP Properties
Neka adrese budu recimo:
1. rachunar 192.168.8.1
2. rachunar 192.168.8.2

Bitno je da budu u istoj radnoj grupi
recimo WORKGROUP
To se podeshava:
desni klik My Computer
Properties
Computer name
To je to, nikakva filozofija
Pozdrav
 
Postoje i uredjaji (kabl i softver) za povezivanje preko USBa ali ne verujem da se neko setio da to uveze ovde.

Ne moras da koristis tcp/ip stavis samo Netbeui i istu grupu mada ni to nije bitno za microsoft network. Posle instaliras fajl i printer sharing za Microsoft Networks pa kazes sta hoces da sherujes.

Kabl bolje kupi gotov 150-300 din u zavisnosti od duzine kod Logoa na pr. samo napomeni da nemas hub i da direktno spajas kompove.

Ako mislis sam da pravis kabl samo klesta kostaju preko 2000 din pa ti je mislim jeftinije da kupis gotov kabl.
 
Najbolje je preko LAN-a i treba ti da kupis crossower(ukrsteni) kabal koji je cini mi se malo skuplji od obicnog kabla.
Podesis sve kao sto ti je rekao rastamann i vozi.
Sa usb kablom je dosta sporije a sa serijskim i paralelnim portovima je najsporije.
Poz.
 

Back
Top