leukopenija

_honeybunny_

Primećen član
Poruka
851
Pre mesec dana sam se razbolela i ta"prehlada"je trajala mesec i po dana....
Analiza krvi je pokazala da mi je broj crvenih krvnih zrnaca mali,ocigledno da sam malokrvna ali je i broj belih jako nizak...(po nekom pravilu kada postoji zariste u organizmu njihov broj je povecan zar ne?),sedimentacija je povecana,pa je doktor rekao da je to mozda pocetak leukopenije.....Mene sada interesuje sta je leukopenija ,kakva je to bolest i kako se leci?Molim vas!
 
Da li si uzimala u tom periodu neke lekove i ako jesi ,koje?
Leukopenija je samo simptom, moze biti posledica virusne, bakterisjke infekcije, uzimanja odredjenih lekova ali isto tako i znak nekih tezih oboljenja.
Leukopenija se ne leci vec uzrok koji je doveo do tog stanja.
 
Pila sam cefalexin,pentraxil,dovicin,2 biljna sirupa posto je kasalj trajao mesec i vise dana,pa sam presla na neki drugi sirup,jaci i prestao je kasalj.I onda vadila krv.Lekar mi je rekao da imam bronhitis...e sada sta dalje...:roll:
hvala..
 
Cefalexin i pentraxil sam uzimala na svoju ruku,pa doktoru nije bilo jasno kako mi pored tih lekova nije prosao kasalj pa mi je prepisao dovicin(valjda se tako zove)i jedan sirup,i tada sam vadila krv i to je to...suv kasalj je prosao nakon mesec dana...
I ranije sam uzimala antibiotike pa mi je krvna slika bila u redu...:roll:
Kod kojih tezih oboljenja se javlja leukopenija?
 
meni je trebalo godinu dana da se oporavim i podignem imunitet od antibiotika...kljukali me doktori penicilinima i ostalim antibioticima jer su mislili da imam gnojnu anginu a u stvari bile neke ko gljivice...evo hvala bogu izgleda da se sam organizam izborio...nema ih vishe..
 
Pocelo kao prehlada,prvo me bolelo grlo,kijavica , kasalj,imala sam i temperaturu par puta oko 38..opsta slabost...glavobolja...nema sta nisam pila,sve moguce vrste cajeva,vitamina,eto i te lekove,sirupe ne bi li ojacala imunitet,i na kraju su opet rezultati bili ne bas najbolji.
Doktor je rekao da bi to moglo biti pocetak leukopenije.Pa mi je dao da pijem oligovit.:roll:
Sedimentacija 15, leukociti 4.000,eritrociti 3.93
 
Relativno mirna sedimentacija, leukociti na donjoj granici, malo si anemicna...
Po svemu sudeci moraces da dobro poradis na svom imunitetu, da pojacas ishranu, dosta voca i povrca da unosis i narocito meso, uz to naravno oligovit.
Pa da vidimo kako se razvijaju stvari u narednom periodu.
 
Da, nisu rezultati toliko losi...granica je u pitanju..Poslusaj savet dr, da ne ponavljam i ja....videces kakva ce biti naredna kontrola krvne slike..
Verovatno, po opisu, se radilo o virusnoj infekciji ...zato i atb nisu nesto narocito pomogli. Organizam ti je malo iscrpljen....vodi racuna o ishrani.
poz :)
 
Imam problem!
Imam 30 godina. U 16oj godini su mi slucajno prilikom nekih ispitivanja otkrili da mi je broj leukocita 1,5. Radili su mi ispitivianja (vadjenje kostane srzi iz grudne kosti) ali mi na kraju nisu nista konkretno rekli, vec da je to verovatno posledica neke infekcije iz detinjstva. U medjuvremenu sam se raspitivala i sama pa mi se cini da bi to moglo da bude posledica velike kolicine antibiotika koju sam primala zbog cestih bolesti u detinjstvu. Duze vreme se hranim jako zdravo pokusavajuci da na taj nacin dignem imunitet (voce povrce, izbegavam secer,) a uzimam i echinaceu, mlec, beli luk, alge...sve sto pomaze. Medjutim i dalje nista. Trenutno su mi leukociti 2,8 ( maksimum dodju do 3).
Da li imate neki savet?
Da li oni koji imaju leukopeniju imaju vecu sansu da obole od raka, s obzirom da je imuni sistem jako slab?
Zorica
 
pozdrav svima....evo našla vas i ja...e pa ovako da vas pitam....
imam kčer od 6 godina kojoj jučer na nalazu krvi leukociti 3.9....sedimentacija 13....ona kašlje več dva mjeseca....popila je antibiotik "sumamed " prije 4 dana.....dal taj smanjem broj leukocita ima veze sa lijekom....il se moram zabrinuti ozbiljnije....rekla nam je lječnica puno c vitamina i ponavljanje krvne skike za tjedan dana.....
hvala vam svima unaprijed na odgovorima :-)
 

Back
Top