POTREBAN SAVET

rafael 1

Početnik
Poruka
9
Imam problem oko rezanja DVD kako filmova tako i MP3 i ostalih formata...
Koristim verbatim DVD - R ili DVD + R a rezem ih u Nero expresu , problem je sto tako narezan CD samo preko kompjutera mogu da otvorim , imam Soni Dvd player i on ne cita nijedan DVD koji nareze. Da li je problem oko programa za rezanje ili cd - a ... ???
 
To se desilo i meni kad mi je jedan drug doneo DVD koji je narezao. Nisam mogao da ga otvorim u DVD playeru ali preko kompa radi super.
Mislim da je bio problem sto je rezao ne kao file nego je nestro mutio u opcijama. Probaj da rezes kao "make data disc" Znaci ne neke perverzije tipa DVD disk ili mp3 ili nesto tako.

I obatvezno zatvori disk.
 
Moze ali ne mora da bude.
Kao sto sam rekao. Nijedan disk koji je rezao taj moj drug nije uspeo da se cita u DVD-u (posle smo probali i neke njegove kucne) dok nije ispravio nacin rezanja.
Zasto rafael ne odgovara sta je uradio???
 
ima puno razloga zbog koih je moguce da nece da ti ucita soniy na priner obicno pravi plejere koi ne otvaraju sve formate u vecini slucajeva samo orginalne diskove sto je i sa panasonicom slucaj.
Ako kopiras neki DVD izbjegavaj sa nerom uzmi DVD jeck ili clone DVD 2 a moze i sa alkoholom 120% proveri dal ti player podrzava MP3 format i ako skidas sa interneta filmove obicno ih daju u neki lijevi format pa sa nerom expres probaj da ga prebacis u normalni VCD format i rezi sa sto manjim brzinama odnosno uzmi sredisnju zbog kvalitetnijeg pisanja na disku i jos jedan predlog kupi ili nabavi kako god par DVD RW i par CD RW diskowa pa prvo probas sa njima pa ako upali satvis obicni i ponovis radnju a onaj RW mozes u svako doba da obrises i ponovo narezes ovako ces lakse naci koi format odgovara tvom playeru a ako rezes daten disc narezat ce ti u onom formatu u kojem je film.
 
Pozdrav,
U pravu su momci za sve sto su rekli al ima jos jedna stvar koja je vrlo vazna a to je da svi dvd-iji ili cd-ei koje rezes mora da budu zatvoreni tj nesmes ih rezati u opcji multisesion.
Obavezno zatvaraj sesiju bez obzira na velicinu podataka koje rezes jer nemoj racunati na ono dorezacu kasnije....
Puno pozdrava
 
Lookeed:
Pozdrav,
U pravu su momci za sve sto su rekli al ima jos jedna stvar koja je vrlo vazna a to je da svi dvd-iji ili cd-ei koje rezes mora da budu zatvoreni tj nesmes ih rezati u opcji multisesion.
Obavezno zatvaraj sesiju bez obzira na velicinu podataka koje rezes jer nemoj racunati na ono dorezacu kasnije....
Puno pozdrava



??????????????????

Tek sada mi nista nije jasno. Pa iz kojih razloga je onda postavljena opcija multisesion rezanja diskova?
Mislim, bez ikakve uvrede, ali da li ti to nesto znas podrobnije da objasnis ili je to samo iz tvoga licnog iskustva?

Pozdrav!
 
multisession nije predvidjen za TV DVD vec za kompjuter.

I globalno nevezano za DVD ili CD. Multisesion je stvar koju treba izbegavati ako nije u pitanju CD-DVD RW zato sto se prvo gubi odredjen prostor zbog zatvaranja svake sesije posebno, onda nekompatibilnost ralicitih programa za rezanje (ako se recimo disk dorezuje kod nekog drugog i slicno) I ja u principu ne vidim neke velike razloge za dorezivanje. NA hardu napravim fajl u koji trpam ono sta planiram da narezem i kad dodje do velicine diska narezem.
Inace za TV DVD disk mora da bude zatvoren jer neki modeli (vecina) nece moci da procita otvoren disk.
 

Back
Top